Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

3TÝM a CNC PRODUKT postupují na republikové finále

« zpět na seznam

29.8.2019

3TÝM a CNC PRODUKT postupují na republikové finále

Týmová letní sezóna skončila v Xbowlingu ValMez ve středu 28. srpna 2019 závěrečným večerem finálové skupiny A. Podobně, jako v Malém finále, ne všechny týmy nastoupily v klasické základní sestavě a i když jejich náhradníci dělali, co mohli, na ty nejlepší týmy to nestačilo.

Jeden z horkých favoritů 3TÝM (20 b.) to nakopl hned od začátku a po dvou zápasech kraloval tabulce s plným počtem 10 bodů. Pak jim sice přistřihl křidýlka Fabuland, jenže následně si poradil 5:0 s NO NAME a bylo jasné, že účast v pražském superfinále mu již nikdo nemůže vzít. Pouze CNC PRODUKT (17 b.) mu byl konkurentem na vítězství. Po čtvrtých zápasech měly oba týmy shodně 16 bodů a los rozhodl, že vzájemný a poslední zápas rozhodne o vítězi LVDL 2019.

3TÝM neponechal nic náhodě a po velmi dobré hře zvítězil 4:1 a dokázal tak poprvé stanout na letním ligovém trůnu v Xbowlingu ValMez. Obhájce titulu CNC Produkt se tak musel smířit s druhým místem, ale co je pro oba týmy nejdůležitější, v neděli 29. září 2019 si v pražském Best centru Zličín společně zahrají superfinále Letní Devítkové ligy.

Třetí nakonec skončil NO NAME (14 b.), který ze vzájemných zápasů s 3TÝMem a CNC vybojoval pouze jediný bodík a tyto okamžiky byl nakonec zlomové pro konečné výsledky. V kombinované sestavě nastoupil FABULAND (10 b.) a i když bojoval jako lev, na víc, než čtvrté místo to bohužel nestačilo. PIVONI (10 b.) avizovali útok na Prahu, ale ve finále nedokázali navázat na výborné výkony ze základní části a museli se tak smířit s pátým místem. TWEENERS (4 b.) se museli obejít bez svých dvou základních stavebních kamenů a tak se bohužel tento domeček trošinku zhroutil a výsledkem je šesté místo ve finálové skupině A.

A nyní se podíváme na finálové statistiky. Hráčem večera se stal zcela zaslouženě Franta Mlčák (3TÝM), když pro své družstvo získal plný počet 5 bodů, zahrál pěkný průměr 248,20 bodu a byl také spoluautorem nejvyššího náhozu, krásných 290 bodů. Tím druhým byl Kuba Podzemný (Pivoni). Ovšem každý se k tomuto výkonu dopracoval jinou cestou. Franta v 1. frame uhrál spare a pak až do konce sázel jen samé strike, zatímco Kuba nasázel 11 křížků a místo posledního přesného zásahu napálil kouli přímo do žlábku. I to se někdy stane. V ženách vyšel finálový den nejlépe Martině Hasníkové (3TÝM). Zahrála pěkný průměr 221,80 bodu a pro družstvo vybojovala 4 body. Nejvyšší nához měl hodnotu 264 bodů a autorkou byla Anička Stromšíková (NO NAME).  Co se týče týmových statistik, tak nejvyššího náhozu 741 bodů dosáhl FABULAND a své vítězství stvrdil nejlepším průměrem 693,00 bodu 3TÝM.

Celkově se nejlepším hráčem stal Franta Mlčák s průměrem 237,68 bodu. Druhý Tomáš Helešic (Tweeners) sice zahrál o něco lepší průměr – 238,67 bodu, ale o pořadí rozhodla podmínka mít na kontě minimálně 15 zápasů a hrát jak v základní části, tak i v samotném finálovém večeru. Třetí místo vybojoval těsně Vítek Hasník (3TÝM – 233,84 b.) před Mirou Mrockem (CNC – 233,52 b.). Stejná situace jako u mužů byla i u žen. Nejlepší hráčkou se stala Iva Fojtíková (NO NAME) s průměrem 223,56 bodu, druhá skončila Jana Irglová (Fabuland – 228,05 b.) a třetí pak byla Martina Hasníková (215,68 b.).

Letní Valašská Devítková liga 2019 je tedy minulostí. Opět bylo během parádních 10 hracích dnů k vidění spousta krásných náhozů, dramatických zápasů a nečekaných výsledků. Závěrem tedy děkujeme všem hráčům, týmům a jejich příznivcům za krásné bowlingové večery, postupujícím týmům do Superfinále LDL hodně zdaru a kvalitních her a těšíme se s Vámi všemi v našem Vašem centru Xbowling ValMez opět brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez