Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

5. HD 5. ligy ve znamení absolutní vyrovnanosti

« zpět na seznam

3.5.2019

5. HD 5. ligy ve znamení absolutní vyrovnanosti

Ve čtvrtek 2. května 2019 se v Xbowlingu ValMez uskutečnil již pátý hrací den 5. ligy. Tato skupina ABL vždycky baví a nezklame. Pátý večer však překonal veškerá naše očekávní. Pozornému čtenáři výsledků jistě neušlo, že takto vyrovnaný HD jsme tady ještě neměli. 1. – 3. tým měl zápasovou bilanci 3:2, 4. – 6. tým pak 2:3.

S bodovým ziskem to bylo již trošku jinak, protože tři nejlepší týmy kola sbíraly body i v prohraných zápasech a to byl ten rozdílový stav. Za žádnou cenu nepustit nikoho jiného do čela tabulky. To bylo motto dne pro BC VALAŠI TEAM (18 b. – celkem 84 b.) a vyplatilo se. Po úvodní prohře 2:3 s Rozpitými sice na chvíli předali Valaši otěže ligy Oderské bandě, ale nakonec si do závěrečného kola přinesou sice malý, ale možná také rozhodující náskok 3 bodů. O celkové vítězství a přímý postup se poperou s ODERSKOU BANDOU (15,5 b. – celkem 81 b.), která má naplánový závěrečný drtivý finiš. Právě prohra s Valachy 1:4 v závěrečném zápase kola je tím hlavním činitelem, proč z druhé pozice ztrácí na lídra ony zmíněné 3 body.

Třetím mančaftem večera byli HAFANI (13 b. – celkem 41 b.). Avizovaných 25 bodů sice nezískali, ale i tak předvedli jeden ze svých vůbec nejlepších večerů od podzimu 2017, kdy rozšířili naši ABL rodinu. Přesto i nadále zůstávají v sestupových vodách na 6. místě. Sice až čtvrtý skončil v 5. HD tým ROZPITÉ (11,5 b. – celkem 63,5 b.), ale to v tuto chvíli až tak nehraje roli, protože dokázal za sebou nechat svého největšího soupeře v boji o třetí příčku, Ogary. Zbývají nám závěrečná dvě místa kola. Pátí večer a pátí celkově. To je bilance FOR FUN (9 b. – celkem 46,5 b.) a to si přitom připsal výhry s Oderskou bandou (4:1) a Rozpitými (3:2). Ani nasazení hostujících hráčů nepomohlo tentokrát k lepšímu než šestému místu OGARŮM (8 b. – celkem 59 b.) a k bedně jim v tuto chvíli chybí ze čtvrtého místa 4,5 bodu.

To by bylo týmové shrnutí a jdeme na individuální výkony a statistiky. Hráčem večera se stal Dan Ševčík (Oderská banda), který krásný průměr 186,40 bodu okořenil náhozem kola 235 bodů. A radost dvojnásob oprávněná, protože osobáček se nedává každý večer. Současně byl Dan členem nejužitečnějšího trojlístku s Radkem Skýpalou (Valaši) a Láďou Stodůlkou (Hafani), když všichni tři získali pro své týmy 4 body. Tady opět musíme se slzou v oku oznámit, že cíl – získat 7 bodů z 5 zápasů se Ládíkovi nepodařil. Taže náš PR opět prodělal v sázkové kanceláři i gatě. Mezi děvčaty zahrála nejlepší průměr 158,40 bodu Šárka Kovářová (Ogaři). Co se týče nejvyššího týmového náhozu, tak ten předvedla ODERSKÁ BANDA, krásných 589 bodů. Mimochodem je to i celkově nejvyšší týmový nához 5. ligy.

Tentokrát tu výjimečně máme i vložené kategorie jako: TANEČNÍK VEČERA – jasným vítězem byl Ráďa Skýpala, jehož rychlostní couvačkovou kreativitu plnou otáček, skoků a holubiček po odhozu by nezvládl ani pan Harapes. Pak tady máme BOURÁKA SPLITŮ. Všichni přítomní (teda ti, kdož tu nádheru viděli) musí souhlasit, že jasným králem se stal Mira Příleský. Před famózně dohozeným splitem 7-10 musíme jen smeknout. A poslední nesoutěžní kategoríí byl ŠKODIČ VEČERA. Tady nepadne žádné jméno hráče, protože..... Během večera bylo celkově abnormálně velké množství parohů. No a částečně to má na svědomí (dle názoru hráčů) náš Péťa Roubalík, protože chtěl připravit hráčům ty nejlepší podmínky, svědomitě očistil spodky kuželek, ručně očistil pin deck (to je ta deska, na které stojí kuželky) no a výsledkem toho bylo, že kuželky po hodu pořád stály, jen se kývaly, ale nehapaly. Po podání oficiální stížnosti Jardou Mičkalem bylo s PR zahájeno trestní řízení.

Toť asi vše z pátého hracího dne 5. ABL Xbowling ValMez. K závěrečnému a současně finálovému večeru se sejdeme ve středu 15. května 2019 a moc se již těšíme. Začátek samozřejmě v klasických 18:00 hodin. Rozhodčím bude bohužel opět PR, tak se prosím obrňte trpělivostí a buďte k němu shovívaví a odpusťte mu jeho seniorskou demenci. Stačí, když si jej bude zase dobírat VTIPÁLEK VEČERAPeťa Holáň (PR má z něj tik ještě dnes). Z tohoto místa tímto všichni společně pozdravujeme naši ANIČKU a těšíme se, až se zase mezi nás vrátí. Ještě upozorňujme, že po skončení kola bude následovat vyhlášení a vyhodnocení jarní části 5. ligy. Takže zajistit doma hlídání, domluvit prodloužené vycházky a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez