Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Ája s Rosťou opět nenašli přemožitele

« zpět na seznam

6.5.2019

Ája s Rosťou opět nenašli přemožitele

Vynikající účastí 17 dvojic byl ozdoben v neděli 5. května 2019 pátý turnaj bowlingové série VALAŠSKÉ DVOJICE. A kdo byl v Xbowlingu ValMez ten den přítomen, neprohloupil. Turnaje se zúčastnily další nové dvojice, takže opět krásná a fajn bowlingová neděle.

A pojďme rovnou na věc. V 1. rundě rozehráli výborně především první část turnaje Láďové Krusberský s Filipem (660 b.) a vypadalo to, že by snad mohli i atakovat rekord turnaje, který drží z prosince 2017 Dana a Jirka Klusáčkovi výkonem neskutečných 1352 bodů (mimochodem třináctistovka padla zatím pouze jednou). Druhá polovina již nebyla v jejich podání tak grandiózní, ale i tak konečných 1160 bodů dávalo Ládíkům velkou šanci na velmi dobré umístění. Druzí v 1. rundě skončili Pepa Zetocha a Mira Jiříček (1016 b.) a třetí pak Katka a Jarda Mičkalovi (1008 b.).

2. rundě nastoupili další adepti na vysoké umístění a i když s výkonem 1044 bodů nebyli příliš Nelča Capilová a Tomáš Helešic spokojeni, posunuli se na průběžné druhé místo. Jinak se z této rundy žádná jiná dvojice výrazněji neprosadila a tak v čele tabulky byli i nadále Láďové a Nela s Tomášem odsunuli na třetí místo Pepu s Mirou.

Hlavní favorité a adepti na celoroční vítězství si dali dostaveníčko v závěrečné 3. rundě. Po čtyřech hrách se za vedoucí dvojici L+L zařadili Janča a Marek Irglovi (594 b.), Ája Kudělková a Rosťa Sousedík (564 b.) a Mildové Krčmovi (544 b.). V druhé polovině přitlačili na pilu Rosťa s Ájou a vyplatilo se jim to. Konečných 1204 bodů je katapultovalo na první místo a jejich letošní bilance 4x první a 1x třetí je úžasná. Oněch 1160 bodů z 1. rundy nakonec přineslo Láďům druhé místo, protože třetí Janča s Markem uhráli celkem 1099 bodů, což jim stačilo „pouze“ na třetí místo. S bodovým odstupem si bramboru odvezli Mildové (1059 b.), na pátém místě skončili Nelča s Tomem (1044 b.) a TOP šestku udrželi Pepa s Mirou (1016 b.).

Po pátém turnaji série je v čele celoročního hodnocení VALAŠSKÝCH DVOJIC a mílovými kroky míří za obhajobou, Ája Kudělková s Rosťou Sousedíkem (145 b.), druzí jsou Janča a Marek Irglovi (127 b.) a v těsném závěsu jsou třetí Láďa Krusberský s Láďou Filipem (122 b.). Jen pro připomenutí, do celkového hodnocení se počítá 8 nejlépe bodovaných turnajů s tím, že červnový a prosincový turnaj je ohodnocený dvojnásobným počtem bodů.

To by tak bylo z květnového turnaje Valašských dvojic vše. K šestému klání se sejdeme v neděli 2. června 2019 a obsazovačka je již od dnešního rána aktivní. Díky za parádní bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez