Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

ANDÍLCI jsou novými lídry 3. ligy

« zpět na seznam

8.5.2019

ANDÍLCI jsou novými lídry 3. ligy

Pomalinku se nám blíží finálová kola jarní části ABL. V úterý 7. května 2019 si v Xbowlingu ValMez dala dostaveníčko ke svému již pátému hracímu dni nejvyšší domácí soutěž, 3. liga. A především hry prvních tří týmů tabulky byly kořením tohoto kola.

Hned v úvodním zápase do toho naplno šlápli ANDÍLCI (22 b. – celkem 80 b.) a šli si jasně za svým cílem, probojovat se do čela tabulky. Tento ďábelský plán nakonec splnili do puntíku. Během večera neztratili Andílci jediný zápas, soupeřům pustili pouze 3 body, smazali 4,5 bodové manko na Fabuland a do finálového kola si přinesou z vedoucí pozici náskok 2,5 bodu. FABULAND (15 b. – celkem 77,5 b.) dělal, co mohl, bojoval, ale tentokrát to nestačilo nejen na Andílky, ale také ani na Pivoně. I když musel Fabuland přepustit otěže 3. ligy Andílkům, tak samozřejmě o titulu ještě není zdaleka rozhodnutu. Ztráta na lídra je minimální a na dotírající třetí PIVONĚ (17 b. – celkem 71 b.) mají k dobru 6,5 bodu.

Pivoni se představili ve výborném světle. Parádní týmový průměr 543 bodů dirigoval skvělou hrou Kuba Podzemný, a pokud pánové alespoň trošinku ustálí své výkony, bude tento mančaft pro soupeře těžko rozlousknutelným oříškem.

Druhá polovina tabulky už se soustředí na to nejdůležitější, udržet 3. ligu i pro podzimní část ABL. Źádnému z trojlístku KROCANÍ HNĚV (5 b. – celkem 52 b.), DARK SIDE (8 b. – celkem 51,5 b.) a MISÁCI (8 b. – celkem 43 b.) se v soubojích s vedoucí trojicí moc nedařilo a tak měl každý získaný bod ze svých vzájemných soubojů cenu zlata. Čtvrtý Krocaní hněv prohospodařil i ten malý náskok co měl a nechal k sobě přiblížit pátý DARK SIDE na minimální bodový rozdíl. Misákům snaha nelze vůbec upřít, ale prostě na jaře ne a ne najít formu. Ztrátá 8,5 bodu na páté místo, zajišťující druhou šanci v baráži, je již opravdu velmi hrozivá.

A jakpak se dařilo hráčům v individuálních statistikách? Tady byla pozornost upřena především na výborný minisouboj Kuba Podzemný (Pivoni) vs. Toník Váňa (Andílci). Nakonec slavilo úspěch dravé mládí. Jakub zahrál vynikající průměr 211,20 bodu a k tomu dodal pro svůj tým plný počet 5 bodů. Nejvyšší nához si pak připsal Tonda, moc pěkných 246 bodů. 5. HD se tentokrát zúčastnily dvě ženy a svou velmi dobrou kvalitu potvrdila Janča Irglová (Fabuland), když zahrála pěkný průměr 181,20 bodu s nejvyšší hrou 221 bodů a pro tým získala 4 body. Nejvyšší týmová hra měla hodnotu 607 bodů a pod ni se podepsali ANDÍLCI.

Máme tedy za sebou pátý hrací den 3. ABL Xbowling ValMez. K závěrečnému finálovému kolu se sejdeme v úterý 21. května 2019, začátek v tradičních 18:00 hodin a již se moc těšíme na krásné a dramatické boje. Po skončení HD proběhne vyhodnocení a vyhlášení jarní části 3. ligy. Díky za krásný bowlingový večer a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez