Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

ANDÍLCI potvrdili v Malém finále roli favorita

« zpět na seznam

28.8.2019

ANDÍLCI potvrdili v Malém finále roli favorita

Že není v Malém finále Letní Valašské Devítkové ligy o co hrát? Na to rychle zapomeňte. Xbowling ValMez byl v úterý 27. srpna 2019 svědkem nádherných zápasů, skvělé atmosféry a dramatu od prvního do posledního hodu.

Hned v úvodním zápase Finále B sebral outsider Valdefor dva body Andílkům a bylo jasné, že to pro favorita nebude vůbec žádná procházka Růžovou zahradou. Hangár nastoupil do finále jen díky rychlému jednání organizátora, který tomuto domácí týmu zajistil dva náhradníky a první vítězný zápas nad ambiciózním Triogasem naznačil, že by to celkově mohlo dopadnout velmi dobře. Vítězně začalo také Zákulisí, které si poradilo s Hafany.

Vyrovnanost zápasů pokračovala i nadále a před posledními zápasy bylo jasné, že všechny trumfy na vítězství drží v rukou Andílci a naopak Zákulisí budu muset vyhrát minimálně 4:1 a čekat na klopýtnutí Andílků. A opticky to vypadalo tak, že o třetí místo svedou souboj na dálku TriogasHangárem. Na drahách 1-2 pak svůj závěrečný souboj svedli Hafani s Valdeforem a vypadalo to, že budou společně soupeřit pouze o páté místo. Ano, pro Hafany ještě žila teoretická naděje, že při vítězství 5:0 a prohrách Triogasu a i Hangáru ještě mají dokonce šanci i na třetí místo.

A jak nakonec dopadlo porovnání teorie vs. praxe? ANDÍLCI (18 b.) vydřeli ve výborném zápase s Triogasem potřebné tři body, potvrdili nálepku favorita a bez prohry zaslouženě získali první místo v tomto krásném Finále B LVDL. ZÁKULISÍ (15 b.) skvělým finišem porazilo Hangár 3:2 a bylo jasné, že na první místo to stačit nebude. Ale i tak pomohla výhra tomuto mančaftu k pěknému druhému místu. A pak vybuchla po zapsání výsledků u obrazovky bomba v podání radujících se HAFANŮ (14 b.). Ti opravdu dokázali porazit Valdefor 5.0 a při prohrách Triogasu a Hangáru proletěli tabulkou z pátého na konečné krásné třetí místo. Chvíle smutku pak na chvilenku zavládla u čtvrtého TEAMU TRIOGAS (13 b.), který už opravdu stál jednou nohou na bedně a HANGÁRU (12 b.), který musel spolknout hořkou pilulka s konečným pátým místem. Šestý pak skončil VALDEFOR (3 b.), který, jak píšeme výše, dokázal sebrat dva body Andílkům, jenže to bylo ze strany tohoto družstva bohužel vše.

A jdeme na statistiky. Hráčem finálového kola se stal s průměrem 225,60 bodu Lukáš Heitel (Andílci), nejužitečnějším byl Tonda Váňa (Andílci), když vybojoval důležité 4 body a o nához kola se postarala krásným výkonem 287 bodů Irča Dorňáková (Hafani). O pouhý bodíček méně, čili 286, zahrál Michal Jajtner (Triogas). Oběma fandila mocně celá herna, aby pokořili PERFECT GAME, ale bohužel, oba ztroskotali u jedenáctého hodu své hry. Co se týče týmových statistik, tak tady zazářili vítězní ANDÍLCI. Dokonce hned 2x dokázali uhrát 704 bodů a celovečerní průměr uzavřeli na pěkných 651,40 bodech.

Celkově se nejlepším hráčem stal po velkém boji Jirka Konvičný (Hafani) s průměrem 217,60 bodu, v těsném závěsu skončil druhý Tonda Váňa (215,80 b.) a třetí místo vybojoval Tomáš Blaha (Triogas - 209,44 b.). Mezi ženami byla nejlepší Irča Dorňáková s průměrem 180,28 bodu.

Finále B Letní Valašské Devítkové ligy je uzavřeno. Opět potvrdilo myšlenku organizátora, že pořád je o co hrát a nadšení hráčů toho bylo jasným a pádným důkazem, takže v nastaveném trendu budeme pokračovat i příští rok. Dle našeho názoru si i hráči hrající „pouze“ Malé finále zaslouží získat pěkné ceny, které by jinak v hodně silné konkurenci valašských hráčů a týmů nezískali. Díky moc všem za skvělý bowlingový večer a vlastně za celou krásnou letní bowlingovou sezónu s Vámi. Takže, těšíme se v Xbowlingu ValMez brzy na viděnou, přátelé.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez