Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

BC Valaši Team zabral hned v úvodním večeru

« zpět na seznam

7.3.2019

BC Valaši Team zabral hned v úvodním večeru

Xbowlingu ValMez nám ABL pokračovala ve středu 6. března 2019 a svůj úvodní večer měla 5. liga. Již samotný pohled na složení tabulky naznačoval, že to bude skupina nesmírně vyrovnaná, zajímavá, že nebude nouze o dramatické zápasy a už vůbec se jen těžko bude před začátkem hledat favorit skupiny.

A papírové předpoklady se téměř ve všem vyplnily. Tedy pouze v jednom případě jsme to neodhadli správně a to je bodový zisk týmu HAFANI, který má ovšem na reparát ještě pět hrací dnů, protože když se podíváme na průměry týmů, tak zase nějak moc extra nezaostává.

V zimní přestávce posílilo družstvo BC VALAŠI TEAM (18 b.) a jak se zdá, nový hráč zapadl do týmu skvěle. Výsledkem je hodně vyrovnané a silné družstvo, které má na to, aby bojovalo o postup do 4. ligy. V úvodním večeru se jim dařilo, tak uvidíme, jak budou vypadat další kola. Jedním z více spolufavoritů je ODERSKÁ BANDA (16,5 b.), která neuspěla, podobně jako Valaši, v lednové baráži o 4. ligu a jistě bude znovu usilovat o postup. Jedno je jisté. Od této jarní části ABL si přímý postup do vyšší soutěže zajistí vítěz každé ligy, druhý tým dostane dodatečnou příležitost v baráži. Na třetím místě jsou nyní OGAŘI (15 b.). Tým, který dokáže překvapit snad nejvíc ze všech. Jak směrem nahoru, tak směrem dolů. Umí porazit lídra skupiny, aby vzápětí prohrál s týmem na chvostu tabulky. Tak uvidíme, zda právě Ogaři budou týmem, který bude určovat pořadí ve skupině. Máme tady čtvrté místo a na něm se usadil FOR FUN (12 b.). Občas to vypadá, že jsou spolu s Ogary dvojčata, máme na mysli kolísavost výkonů. Nicméně tady je také kvalita, tak uvidíme, zda to bude jako na podzim, čili Ruské kolo nebo se výkony stabilizují a konečně prodají jeho hráči to, co v nich dříme. Na pátém místě je družstvo ROZPITÉ (10,5 b.), tým, který byl největším a nejpříjemnějším překvapením celé podzimní ABL ve Valašském Meziříčí. Svůj skvělý podzimní výkon pak korunoval v baráži, kde dokazál v boji o 5. ligu porazit silné Dravce. V této baráži uspěli také HAFANI (3 b.) a jak píšeme výše, věříme, že jim bodový získ začne narůstat.

A nyní se podíváme na statistiky kola. Hráčem večera byl Jarda Mičkal (Rozpité) s průměrem 176,50 bodu, nejužitečnější pro svůj tým byl Petr Dvorský (Oderská banda), který jako jediný získal plný počet 5 bodů a o nához kola, který byl 214 bodů, se podělili Milda Chocholatý a Petr Suchánek (oba For Fun). Mezi ženami byla nejlepší Šárka Kovářová (Ogaři) s průměrem 174,75 bodu, s nejvyšším hrou 198 bodů a pro tým vybojovala 4 body. Nejlepší týmovou hru předvedli pánové z FOR FUN a měl hodnotu pěkných 581 bodů.

A tímto nám končí report z úvodního a vydařeného večera 5. ABL Xbowling ValMez. K druhému dějství se sejdeme za 14 dní ve středu 20. března 2019, začátek opět v tradičních 18:00 hodin. Díky moc všem za super bowlingový večer a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez