Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

BOMBARĎÁCI vítězí v Regionální Lize dvojic

« zpět na seznam

30.6.2019

BOMBARĎÁCI vítězí v Regionální Lize dvojic

V sobotu 29. června 2019 se v Xbowlingu ValMez rozhodlo o držiteli Putovního poháru, určeného vítězi Regionální Ligy dvojic. Po velkém boji se nakonec svého prvního titulu dočkali BOMBARĎÁCI, vicemistrem je loňský vítěz GEMINI a třetí skončil držitel podzimního titulu CHOZRASČOT.

V jedné větě je prakticky vše řečeno. Ale než se k tomuto rozuzlení dospělo, čekalo nás nejedno překvapení. První a velmi nepříjemné, způsobil ve středu telefonát Pepíka Mihulky kapitánům, že 1. hrací den se v Bowlingu Jadran bohužel NEUSKUTEČNÍ! Kamerový systém ne a ne si dát říci a tak jsme museli první kolo soubojů úplně zrušit. Náhradní termín bohužel už není kde vzít, prázdniny nám totiž neklepou na dveře, ale již otevřely úplně dokořán. Nu což, muselo se rozhodnout během jediného hracího dne.

A jsme opět na začátku. Všech devět kvalifikovaných týmů, vždy po třech z Kopřivnice, Frýdku-Místku a Valašského Meziříčí se vzorně na čas sešlo v našem centru Xbowling ValMez a mohli jsme se pustit do soubojů o ligové body. Hned v úvodním zápase Bombarďáky nakopla zvládnutá koncovka s Hammers a tím byl i dán pro oba týmy průběh soutěže. Bombarďáci jeli na vítězné vlně a v polovině soutěže byli v čele tabulky s maximálním počtem 16 bodů. Za nimi se o bednu prali Gemini (13 b.), Chozrasčot (11 b.) a Jadran (10 b.), když si všichni tři pronásledovatelé připsali na své konto jednu prohru.

Druhou polovinu otevřel vzájemný souboj lídrů soutěže a po vítězství 3,5:0,5 se díky skóre na vedoucí příčku vyšvihli Gemini právě před Bombarďáky. Šanci vycítili také Chozrasčot a Jadran a najednou byly v souboji o titul namačkány hned čtyři mančafty. Zbylá pětice týmů si to mezi sebou začala rozdávat o co nejčestnější umístění. První z Big Four klopýtl Jadran, když prohrál 1:3 s Krocaním hněvem. Bombarďáci měli před sebou velmi těžký zápas s Chozrasčotem a zvládli jej na výbornou. Nejvyšším týmovým náhozem soutěže 467 bodů porazily svého soka 4:0 a pomohl tomu také nejvyšší nához dne, který si připsal Vítek Hasník266 bodů. Jenže přišel zápas s KMH Závišice a zřejmě plni euforie, že to půjde již samo, dostali Bombarďáci naloženo a prohra v jejich posledním zápase 1:3 způsobila, že již neměli svůj osud ve vlastních rukou. Teoretická šance pro ně samozřejmě žila, protože jak Chozrasčot, tak i Jadran vždy sem tam nějaký bodík nechali soupeři a bylo jasné, že ani pro jeden z týmů nebudou hrát vítězné fanfáry. Na Gemini čekal soupeř, který by se nejraději někam schoval pod lavičky, Hammers. Kladivářům to prostě vůbec nešlo podle představ a místo boje o medaile si krčili na šestém místě. Ale bowling přináší radosti i strasti. Hammers (13 bodů – 6. místo) zahráli konečně dle svých původních plánů a výhra 4:0 dala Gemini pořádně tvrdý direkt. O všem tak rozhodly poslední zápasy. Chozrasčšot (22 bodů – 3. místo) neponechal nic náhodě a vybojovanou výhrou 3:1 nad velmi dobře hrajícími Závišicemi (17 bodů – 5. místo) si pojistil třetí příčku. Svého prvního vítězství se dočkal tým Za řekou (8 bodů – 8. místo), když smázl 4:0 Frajery (11 bodů – 7. místo), čímž se odpoutal z posledního místa, které přenechal Krocanímu hněvu (7 bodů – 9. místo). Závěrečný dramatický zápas rozhodl 10. frame a radost nepřinesl paradoxně ani jednomu ze zúčastněných. Vašek Mazur vydoloval bod pro Jadran (18 bodů – 4. místo), na bednu to bylo bohužel málo, ale i tak, výborné čtvrté místo ve velmi silné konkurenci má svou váhu. Naopak tento ztracený bod přinesl Gemini (23,5 bodu – 2. místo) pouze výhru 3:1, což na získání jarního titulu nestačilo a z celkového vítězství se tak mohli začít radovat Bombarďáci (24,5 bodu – 1. místo).

A ještě se podíváme na zbývající statistiky. O nejvyšších hrách jsme již informovali a tak jdeme na nejužitečnější a nejlepší hráče a hráčky. Mezi muži exceloval Jirka Klusáček (Chozrasčot), když vybojoval 7 bodů a zahrál velmi pěkný průměr 198,25 bodu. Mezi děvčaty byla nejpilnější včeličkou Ája Kudělková (Bombarďáci), když do svého týmového úlu přinesla hned 7 bodíků. Ovšem hráčkou ligy se stala Dana Klusáčková (Chozrosčat) s krásným průměrem 186,13 bodu, který okořenila celkově druhým nejvyšším náhozem 244 bodů.

A to by tak asi bylo z finále Regionální Ligy dvojic vše. Hráčům, hráčkám a personálu děkujeme za parádní sobotní bowlingový den, přejeme všem krásné prázdniny či dovolené a zase brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez