Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Dana a Jirka Klusáčkovi novými mistry Region. Ligy dvojic

« zpět na seznam

3.3.2019

Dana a Jirka Klusáčkovi novými mistry Region. Ligy dvojic

Bowlingu Jadran Frýdek-Místek vyvrcholilo v sobotu 2.3.2019 2. hracím dnem finále REGIONÁLNÍ LIGY DVOJIC. V úvodním kole, které se hrálo v Xbowlingu ValMez v sobotu 26.1.2019, si nejlepší výchozí pozici připravili JADRAN 1 (25 b.), TWEENERS (22 b.) a BOMBARĎÁCIGEMINI (oba 19 b.).

Hned v úvodním zápase se střetl JADRAN 1 s TWEENERS a po vítězství bouřliváků z Mezu 4:0 se očekávala spanilá jízda tohoto týmu. Jenže tento zápas zásadně ovlivnil zbylé souboje. Dana a Jirka Klusáčkovi (Jadran 1) se naštvali, v dalších šesti zápasech ztratili jen jeden jediný bodík a před posledním kolem bylo o novém šampionu REGIONÁLNÍ LIGY DVOJIC rozhodnuto. Poprvé se tak PUTOVNÍ POHÁR stěhuje do Frýdku-Místku a to zásluhou strojově výborné hře týmu JADRAN 1 (49 b.). Dana s Jirkou tak jen potvrdili svou dlouholetou vynikající výkonnost a titul je po zásluze ve správných rukou. TWEENERS (45 b.) sice i nadále bojovali, ale prostě jadranský mazací model nemodel je pro „točaře“ opravdu hodně těžký a prosadit se proti skvělým „rovinářům“ vyžaduje hodně umu. Proto by Jirka Kortyš s Tomášem Helešicem měli být hrdi na své konečné druhé místo. Pomyslnou bednu nakonec vybojovala další dvojice reprezentující Valašské Meziříčí a to BOMBARĎÁCI (39,5 b.), kteří dokázali navázat na své druhé místo z jarního finále a ukázali, že rozlousknout oříšek Ája Kudělková – Víťa Hasník je pro všechny soupeře vždy a za všech okolností hodně těžké.

Toto jsou tedy nejlepší tři dvojice podzimní části RLD 2018. Samozřejmě, že bez ostatních dvojic by jaksi finále nebylo. Jdeme se tedy podívat, jak se dařilo jim. Nepopulární bramborové čtvrté místo nakonec vybojoval nebo spíš připadlo týmu GEMINI (32 b.), který bohužel nedokázal obhájit jarní vítězství a Kopřivnice se tentokrát vrací domů bez medaile. Pátý skončil JADRAN 3 (29,5 b.), který měl velmi vydařený vstup do 2. HD, jenže své tempo neudržel až do konce. Příkladnou bojovnost prokázali ŽRALOCI (28 b.), kteří se z devátého místa po úvodním kole dokázali prodrat až k pěknému šestému místu. Také METALURGIE (25 b.) bojovala o čest a poskočila na konečné sedmé místo. Závěr tabulky tvoří týmy, které ze sportovního hlediska budou chtít na toto finále jistě rychle zapomenout. Místo bojů o bednu se tak musel smířit JADRAN 2 (20,5 b.) se sedmý místem a až na samé dno tabulky dopadli THE HAMMERS (19,5).

Ještě se pojďme mrknout v krátkosti na individuální statistiky. Nejlepšími hráči se stali Víťa Hasník s krásným průměrem 200,69 bodu a Dana Klusáčková s průměrem 186,13 bodu, který ji pasoval ve společném pořadí s muži na parádní třetí místo. Kromě nejlepšího průměru si Víťa připsal i nejvyšší nához, svůj osobní rekord 289 bodů zahrál v 1. HD ve ValMezu. Společně se svou spoluhráčkou Ájou Kudělkovou byl pak Víťa i u nejvyšší týmové hry, krásných 496 bodů. Samozřejmě, že tento nához padl také v 1. HD. Velmi ceněnou statistikou je „nejužitečnější hráč“ a tím se stal Tomáš Helešic, který pro Tweeners získal v 16 zápasech 13 bodů.

Tímto nám definitivně končí podzimní bowlingová sezóna roku 2018. Před námi je hodně nabitý jarní program, na jehož konci v červnu si to opět nejlepší tři dvojice z Frýdku-Místku, Kopřivnice a Valašského Meziříčí rozdají o titul REGIONÁLNÍHO MISTRA DVOJIC. Díky moc za krásné dva bowlingové dny, a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez