Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Do kvalifikace PZK zasáhlo již 93 hráčů

« zpět na seznam

25.7.2019

Do kvalifikace PZK zasáhlo již 93 hráčů

Již šestým týdnem pokračuje největší bowlingová akce roku našeho kraje, kvalifikace na PŘEBOR ZLÍNSKÉHO KRAJE 2019. K 24. červenci 2019 se do soutěže zapojilo celkem 93 hráčů, z toho v hlavní Kategorii A 25 hráčů, v Kategorii B 39 hráčů a v Kategorii C (Amatéři) 29 hráčů. Dohromady bylo prozatím odehráno 283 bloků her.

Co se týče aktivity jednotlivých center, tak stejně jako v loňském roce udává tón Holešov, kde se v místním Bowling Clubu do soutěže zapojilo již 35 hráčů a co je hlavní, tito hráči odehráli 126 soutěžních bloků her. Valašské Meziříčí dokázalo srovnat krok s Přerovem, když se v Xbowlingu zapojilo do kvalifikace 26 hráčů a na svá konta si připsali 75 bloků her. Bowling Trumf má nyní 27 hráčů a 72 bloků her. Bohužel, totální kolaps je v krajském městě ve Zlíně, kde se v obou hernách, U Barcuchů a Makalu, zapojilo dohromady pouze 5 hráčů10 odehranými bloky her.

V hlavní Kategorii A je i nadále v čele kvalifikace s velkým náskokem Petr Roubalík (VM – 1349 b.), na druhé místo se probojovala výborným výkon nejlepší z žen, Anička Stromšíková (VM – 1269 b.) a rovněž výsledek třetího Víta Hasníka (Holešov – 1259 b.) je více než kvalitní. Ani kvalita samotných výsledků však nezaručuje postup do finále, protože o počtu postupujících rozhoduje aktivita (počet odehraných bloků her) hráčů v centrech a proto jasně počtem vévodí hráči z Holešova.

Nejvíce startů a hráčů v Kategorii B dodává Bowling Trumf a proto v této kategorii převládá nadvláda přerovských hráčů. Do čela tabulky se probojoval vynikajícím výsledkem Michal Soukup (Přerov – 1221 b.) s obrovským náskokem před druhým Jardou Mičkalem (VM – 1138 b.). Dlouho byl v čele pořadí nyní třetí Honza Lenhart (Přerov – 1105 b.). Nejlepší z žen je pátá Bobina Korytářová (VM – 1079 b.).

Kategorii C (Amatéři) je situace ohledně zastoupení jednotlivých center nejvíce vyrovnaná. A i tady jsou k vidění vynikající výsledky. O čelo tabulky se perou dva valmezští zástupci Láďa Filip (794 b.) a František Buček (792 b.). Tito naše skvělí senioři mají hráčské průměry vyšší jak 190 bodů, za což oběma pánům patří velký palec nahoru. I výkon třetího Milana Dostála (Přerov – 707 b.) snese nejpřísnější měřítko. V této kategorii je nejlepší z žen celkově šestá Verča Janásová (Holešov – 665 b.).

Tímto bychom náš druhý report mohli ukončit. Těšíme se na den, kdy se do soutěže zapojí hráč s pořadovým číslem 100. Věříme, že i překonáme vynikající loňskou účast, kdy se do kvalifikace zapojilo celkem 107 hráčů. Těšíme se na další výsledky a brzy na shledanou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez