Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

DRAVCI druhý pokus zvládli a postupují do 5. ligy

« zpět na seznam

15.5.2019

DRAVCI druhý pokus zvládli a postupují do 5. ligy

Xbowlingu ValMez nám začali závěrečné, čili finálové večery ABL. Svůj šestý hrací den měla na pondělí 14. května 2019 naplánovaný 6. liga a byl to opět příjemný a úspěšný bowlingový večer. Především pro DRAVCE, kterým se po nepovedené lednové baráži podařilo na druhý pokus postoupit do 5. ligy.

Závěrečné kolo nebyla žádná procházka Růžovou zahradou a přineslo nám také velmi zajímavé výsledky a parádní bojovné zápasy. Tentokrát to vezmeme pěkně opačně, odspodu tabulky. V úvodním kole jsme mezi naši ABL rodinou přivítali na zkušební dobu jednoho absolutního nováčka a družstvo, které bylo u zrodu ABL ve ValMezu a pecka. Zůstali s námi až do závěrečného večera.

Šestý SPARING A (4 b. – celkem 23 b.) je tvořen z hráčů, kteří si opravdu jednou za čas přišli jen tak udělat žízeň a podívejme. Bowling je chytnul natolik, že už chodí pravidelně trénovat a berou s sebou celé rodiny. A výsledek? Vyhrané 4 zápasy, celkem získaných krásných 23 bodů a radost ze hry. Za nás samozřejmě palec nahoru.

Hráči pátého SPARINGU B (7 b. – celkem 49 b.) mají již hodně svedených bitev v ABL a je jen dobře, že se vrátili si to znovu zkusit. On totiž nejlepší trénink je samotná liga a jejich lídr Láďa Mičola se umístil na celkovém 9. místě mezi jednotlivci. Takže za nás opět palec nahoru a věříme, že na podzim to již nebude Sparing B, ale právoplatní VOLŇÁSCI.

A máme tady čtvrté místo. To měli sice již „předplacené“ po pátém kole OLDIES (17 b. – celkem 70 b.), ale dnes? Naši doyeni ABL předvedli parádní hry, bilance zápasů čtyři výhry a jen jedna prohra a dělené druhé místo v HD, když seřezali 4:1 Team Lebwski a na závěr dokonce také 4:1 Dravce. Takže jedním slovem – PARÁDA. Jen tak dál, pánové. Pokud budou Oldies pokračovat v dnešních výkonech i na podzim, tak by to mohl být i útok na bednu.

Na řadě jsou pomyslných stupňů vítězů. I opřes občasné zbytečné zakolísání a zaváhání si pro zasloužené třetí místo došel TEAM LEBOWSKI VM (12 b. – celkem 85 b.). Mladé družstvo má potenciál, pokud bude poctivě trénovat, na podzim převzít úlohu hlavního favorita 6. ligy a bojovat o postup do vyšší soutěže. Ikonický název týmu je tomu předurčen.

A už jsme u vicemistra 6. ligy, týmu, jehož název BEZEJMENÍ MÍŠENCI (18 b. – celkem 109 b.) neodpovídá předváděné hře, ba naopak. Průměr 479,83 bodu opravňuje k optimistickým vyhlídkám na baráž o postup do vyšší soutěže. Vždyť v 5. lize mají lepší průměr pouze vedoucí dva celky, Valaši a Oderská banda. Takže pokud kapitánka Bobina namíchá správný sestavový koktejl, měl by její mančaft odejít z baráže (hraje se ve středu 12. června 2019) s vítězným úsměvem. A je jedno, zda jejich soupeřem bude For Fun nebo Hafani.

Welcome Winners DRAVCI (17 b. – celkem 114 b.) v 5. lize! Ustáli jste atak zle dotírajících Bezejmených míšenců a tak je Vaše umístění na prvním místě zcela zasloužené a gratulujeme Vám k vítězství v 6. ABL Xbowling ValMez a k postupu do 5. ligy. Váš tým je složen velmi dobře a má na to, aby ve vyšší soutěži nejen udělal pořádný průvan, ale aby se popral i o postup do 4. ligy. Budeme Vám na podzim držet palce.

Tak jsme si prošli jednotlivé týmy a nyní ke statistikám. Závěrečný večer ovládli Bezejmení míšenci. Hráčem večera byl Mira Bazalka s průměrem 179,20 bodu a nejvyšším náhozem 223 bodů, hráčkou večera pak Bobina Korytářová s průměrem 168,00 bodu, nejlepší hrou 203 bodů a vybojovanými 4 body. Stejný počet bodů získali také Pepa Zetocha (Dravci), Láďa Mičola (Sparing B) a Lojzík Horák (Lebowski). BEZEJMENÍ MÍŠENCI se blýskli i nejvyšší týmovou hrou, krásných 588 bodů, což byla současně i nejlepší hra 6. ligy. Tím jsme plynule přešli k celkovým statistikám. Hráčem 6. ligy se stal Mira Jiříček (Dravci) s pěkným průměrem 180,63 bodu a nikoho nepřekvapilo, že nejlepší ženou byla Bohďa Korytářová s průměrem 157,50 bodu. Nejužitečnějšími borci byli Mira Jiříček a Lojza Horák, když oba pánové urvali pro své týmy cenných 25 bodů. A lahůdka statistik na závěr. Fantastických 279 bodů dokázal zahrát Pepa Zetocha, což je v tuto chvíli absolutně nejvyšší nához celého regionu severní Moravy v jarní části ABL.

Máme tedy za sebou krásné boje 6. ABL Xbowling ValMez. Tímto nám však jarní část 20. ročníku ABL ještě nekončí. Co nás tedy čeká? Před nám jsou mistrovské boje jednotlivců a případně týmové baráže. První je na řadě otevřené MISTROVSTVÍ VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ určené pro hráče ABL i pro širší veřejnost (public open), které se hraje 4. – 5. června 2019. Toto mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro MISTROVSTVÍ REGIONU SM, které se hraje v našem centru v neděli 9. června 2019. Následují týmové BARÁŽE O POSTUP NA MČR ABL. Této baráže se může zúčastnit vítěz každé výkonnostní skupiny ABL a týmy, jejichž průměr (včetně HDC) byl vyšší jak 500 bodů. Tato baráž se v našem centru hraje v úterý 11. června 2019. Ve středu 12. června 2019 se pak hrají BARÁŽE MEZI LIGAMI VM. A máme jistého prvního účastníka, kterým jsou Bezejmení míšenci. Dnes večer se dozví jméno svého soupeře. O víkendu 15. – 16. června 2019 pak jarní část ABL vyvrcholí MČR ABL, které se koná v Pardubicích.

A to je již opravdu z našeho závěrečného hracího dne vše. Gratulujeme vítězným týmům a jednotlivcům a všem hráčům moc děkujeme za krásné bowlingové večery, skvělou přátelskou atmosféru a také za trpělivost, když nám naše mašinky občas začaly trucovat.

Na dveře nám také klepe letní bowlingový program, který je již zveřejněn na našich stránkách, takže nezapomeňte přihlásit svůj tým do Letní Valašské Devítkové Ligy. Těšíme se tedy brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez