Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Dravci si vítězství ve 4. lize nenechali ujít

« zpět na seznam

16.7.2020

Dravci si vítězství ve 4. lize nenechali ujít

Xbowlingu ValMez nám ve středu 15. července 2020 proběhl závěrečný, čili pátý, hrací den druhé nejvyšší domácí soutěže, 4. ligy. A o velké vyrovnanosti celé soutěže přesvědčilo i skvělé poslední kolo, kde se nám pět týmů vměstnalo do 2 bodů a v celkovém pořadí dokonce o druhém až čtvrtém místě rozhodlo pouze 1,5 bodíčku.

Ovšem jeden tým, minimálně z pohledu zisku bodů, čněl nad ostatními. Dravci (19 b. – celkem 78 b.) šli od úvodního hvizdu jasně za svým cílem, celkovým vítězstvím ve 4. lize a po čtyřech vzájemných zápasech bylo definitivně hotovo. Závěrečný zápas si již užili jako jistí šampioni 4. ligy. A zcela zaslouženě, protože v čele tabulky se usadili hned první hrací den a nikoho jiného před sebe ani na chvíli nepustili.

Teoretickou šanci měli ještě Bezejmení Míšenci (12 b. – celkem 67 b.), ovšem zradili je poslední dva zápasy, v kterých vydolovali pouhý bodík. I tak je vydřené konečné druhé místo krásným výsledkem tohoto družstva, protože nechybělo mnoho a mohli přijít i o něj. V posledním zápase totiž v tu chvíli bojovaly o třetí místo týmy Tři Grácie (10 b. – celkem 66,5 b.) a Náhradníci (12 b. – celkem 65,5 b.). Prohra 2:3 při málo kdy vídaném remízovém zápase 502:502 nakonec přinesla pohár za třetí místo pro Tři Grácie a jeden jediný bodíček ve skóre kteréhokoliv hráče nakonec chyběl na bednu Náhradníkům a brali tak to nejméně oblíbené čtvrté místo. A naopak, stejný plusový bodíček ve skóre v tomto zápase pro Grácie by tento mančaft vynesl na konečnou druhou příčku. Prostě záplatka jako blázen, v které se už ztrácíme i my teď, při psaní reportu. Samozřejmě, že 4. liga nebyla pouze o těchto čtyřech týmech. Až do posledního dechu a zápasu vzorně bojovali o co nejlepší výsledky pátí Hrnčíři (11 b. – celkem 58 b.) a šestá Oderská banda (11 b. – celkem 40 b.). I tyto dva týmy byly totiž aktéry toho velkého drama o bednu, protože jejich jazýček vah měl velký vliv na konečném pořadí těch nejlepších týmů.

A stejně, jako v úterý při 3. lize. Jak to bude vypadat se sestupy či baráží o 4. ligu a kterých týmů se to bude týkat, to budeme vědět až v srpnu. Buďte prosím trpěliví, včas přineseme tuto důležitou informaci.

A můžeme si shrnout celkové statistiky. Hráči 4. ligy Xbowling ValMez se stali Mira Jiříček (Dravci) s pěkným průměrem 180,80 bodu a Ája Kudělková (Tři Grácie) s průměrem 177,10 bodu. Celkem 17 bodů získal pro svůj tým Mira Jiříček a nejvyšší nához skupiny, solidních 236 bodů, si připsal Mira Bazalka (Bezejmení Míšenci). Co se týče týmových statistik, tak nejvyšší nához 631 bodů napálili Bezejmení Míšenci a nejlepší celkový průměr 525,08 bodu uhráli vítězní Dravci.

Tímto nám skončila základní jarní část ABL. Jakým způsobem a kdy proběhnou soutěže jednotlivců a týmové baráže, to vše Vám přineseme v samostaném reportu na našich webových stránkách, jakmile budeme mít potvrzený systém. Jisté je jedno, že MČR ABL se uskuteční v Bowlingzone Pardubice 26. – 27. září 2020. Díky moc za opravdu parádní bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy v našem Vašem centru Xbowling ValMez na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez