Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Dravci to myslím s postupem z 6. ligy asi vážně

« zpět na seznam

6.3.2019

Dravci to myslím s postupem z 6. ligy asi vážně

Tak jsme se konečně dočkali i v Xbowlingu Valašské Meziříčí. V úterý 5. března 2019 se nám rozběhla jarní část jubilejního 20. ročníku ABL. Čest zahájit sezónu dostala 6. liga a po určitých peripetiích se složením a početem týmů se nám nakonec přece jen podařilo ve spolupráci s trénujícími hráči dát do kupy 6 družstev.

Kromě tří základních kamenů, kterými jsou DRAVCI, TEAM LEBOWSKI VM a OLDIES jsme přivítali nováčka ABL s názvem BEZEJMENÍ MÍŠENCI a skupinu doplnily týmy SPARING A (opravdoví rekreační hráči) a SPARING B (doufáme, že zpět se vracející Volňásci) a vypadá to nadějně, máme příslib, že budou i nadále pokračovat. Po úvodním povinném seznámení se s pravidly ABL jsme se tak mohli pustit do soutěžních zápasů.

Od úvodních hodů bylo jasné, tedy potvrdil se typ na favorita skupiny, že o postup se budou prát především DRAVCI (22 b.), kterým unikla vyšší soutěž až v baráži. Bez prohraného zápasu se ztrátou pouhých tří bodů a především výborným průměrem 528,00 bodu se usadili v čele tabulky. Velkým soupeřem jim byl nováček BEZEJMENÍ MÍŠENCI (20 b.), který sice jako že je nováčkem, ale jeho dva hráči již mají zkušenost z podzimní části ABL a pro nás, zasvěcené, bude tento tým dle sázkové kanceláře patřit k černému koni soutěže. Což potvrdil hned na úvod. Třetí je v tuto chvíli TEAM LEBOWSKI VM (14 b.) a tento mančaft je další vlaštovkou sportovního bowlingu v Xbowlingu ValMez, takže kluci, jen tak dál. Na čtvrtém místě se usadili OLDIES (11 b.). Při sepisování soupisek jsme samozřejmě nezapomněli připomenout novinku pro jarní část ABL a to, že jsou hráčům nad 60 let připsány seniorské HDC. A spadla nám čelist, nevěřícně, jací že to jsou štramáci ti naši „důchodci“. Velký ne klobouček, ale přímo klobouk dolů, pánové. Tabulku nám uzavírají se shodným počtem 4 bodů týmy SPARING B a SPARING A. O těchto týmech jsme již psali v úvodu reportu, takže jen jedním slovem. Super. Pro SPARING B za to, že se opět zapojují jeho hráči do naší velké rodiny ABL a pro SPARING A za to, že se pro změnu jeho hráči nebáli vstoupit do jámy lvové a že příště zase přijdou.

No, měl to být koment na pár řádků a zase je z toho román. Takže ještě v rychlosti ke statistikám. Jednoznačným králem večera byl Mira Jiříček (Dravci), který zahrál výborný průměr 194,60 bodu, patří mu nejvyšší nához 207 bodů (ten zahrál dokonce 2x) a získal pro svůj tým plný počet 5 bodů. Mezi ženami potvrdila svou kvalitu Bobina Korytářová (Bezejmení Míšenci) s průměrem 166,00 bodu, získanými 4 body a nejvyšším náhozem 183 bodů. Co se týče nejvyšší týmové hry, tak tu zahráli DRAVCI a má hodnotu 552 bodů.

A je to. Z úvodního večera 6. ABL Xbowling ValMez je to již opravdu vše. K druhému dějství se sejdeme za 14 dní v úterý 19. března 2019, začátek opět v tradičních 18:00 hodin. Díky moc všem za super bowlingový večer a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez