Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Dubnový Senior Cup ovládl NO NAME

« zpět na seznam

13.4.2019

Dubnový Senior Cup ovládl NO NAME

Na čtvrtý Senior Cup Tour ValMez přišlo změřit v sobotu 13. dubna 2019 síly neuvěřitelných 26 hráčů (z nichž 3 hráli předehrávku). V Xbowlingu ValMez jsme uvítali dokonce tři nové tváře, jmenovitě Pavlínu Maléřovou, Ivču Fojtíkovou a Ivana Petrnka.

Toho na poslední chvíli strhli protihráči k účasti, takže z výletu na kafe se stal turnaj a to skvělý. Zpátky jsme přivítali rovněž Frantu Foltu a jeho bratra ve zbrani Jardu Moravce, což bylo okamžitě znát. Především na páru drah, kde jim sekundoval Peťa Mikliš je horko těžko uhlídal i generál Matera, který měl dneska dost starostí sám se sebou.

Co se týče kvalifikace, šlo spíše o debatu, kterou nám hlava nebere, počínaje tím, že nad 70 by měl být extra handicap (nebudeme jmenovat), pak se přidala debata, na kolik vyjde finančně hod, když se místo dvou hodů bude „pouze“ strajkovat. Přišlo i na debatu, proč na páru 3-4 padají všem samé devítky, proč se koule chová jinak než minule na stejném mazání. Také se našla nová taktika při hře Amerika, že je lepší hrát místo za sebe, za hráče, který má víc bodů atd. Poznámka pod čarou „bowler těžký chleba má“. Ale tento turnaj prostě stojí za to! No a jak dopadla kvalifikace, co se týče hry? Velmi solidním výkonem ji ovládla Janča Irglová (996 b.), následoval senior-junior Láďa Šmelcer (988 b.) a stálice Tonda Váňa (rovněž 988 b.).

Finále bylo tentokrát plné emocí, hlavně od pánů, šlo o skvělou bitvu, do které vkročil do té doby výborný Láďa ŠmelcerLáďou Krusberským. Jenže pánové trochu asi opomněli, že jsou ve finále i tři ženy, se kterýma se musí počítat. Ještě v poslední hře si nikdo nebyl jistý ničím, dokonce v posledním desátém frame se připravil o bednu nováček Ivan Petrnek, kdy po šesti po sobě jdoucích „křížcích“ nedohodil, velká škoda. No a jak to dopadlo? Finále jak má být už napověděl nadpis, totální destrukcí soupeřů od družstva NO NAME. Teď je jen poskládat. Takže třetí místo obsadila po velkém boji Anička Stromšíková (578 b.), druhé místo získala juniorka a premiantka Ivanka Fojtíková (594 b.), no a za chlapy zabojoval ve finále a po skvělých všech třech hrách zaslouženě letos podruhé zvítězil Láďa Krusberský (628 b.). Čtvrtý, se ztrátou pouhého bodíku na bednu, byl Láďa Šmelcer (577 b.), se stejným počtem bodů, avšak díky nižšímu nejvyššímu náhozu skončila pátá Janča Irglová a šestici uzavřel nováček Ivan Petrnek (574 b.).

A jak nám čtvrtý turnaj zamíchal celkovým pořadím série Senior Cup Tour ValMez 2019? V čele se i nadále drží Peťa Bittala (84 b.), na druhé místo postoupila Janča Irglová (78 b.) a na třetí se pak vyšvihl Láďa Krusberský (76 b.). Stejně bodů má i čtvrtý Radek Šobora.

Jako obvykle, protože si to zaslouží, velké díky všem hráčům a doufáme, že se všichni bavili a uvidíme se zase za měsíc. Poprosíme ještě ke konci tohoto článku o jednu věc. Opětovně prosíme hráče, aby při prezentaci uváděli změnu věku. Můžeme se sice ptát, ale je to hlavně vaše povinnost a vaše body. I když to některým nevadí, že by mohlo dojít k nějaké změně, hadicapy byly vytvořeny z určitého důvodu a je škoda se o ně připravit.

Takže děkujeme moc a těšíme se zase za měsíc, v sobotu 11. května 2019, v našem Vašem centru Xbowling Valašské Meziříčí. Obsazovačka se aktivovala po skončení turnaje.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez