FRANTA FOLTA si back

« zpět na seznam

9.11.2019

Typické podzimní počasí provázelo v sobotu 9. listopadu 2019 letos již předposlední Senior Cup Tour ValMez za účasti 17 hráčů a další 4 hráči si zahráli již v předehrávce. Všichni, až na juniora, přišli do centra Xbowling ValMez včas a dobré náladě, navíc jsme přivítali tři nováčky, takže super.

Začneme jako vždy kvalifikací. Ta výjimečně probíhala docela klidně. Klidně tedy pro ty, co jsou už zvyklí na výlevy některých hráčů, které pepří celý turnaj již od začátku. Překvapením snad byl jen nepostup matadorů Rosti Sousedíka a Ládi Horáka. Kdo ale příjemně překvapil, byl nováček Peťa Hasala, který skončil druhý, první místo obsadil z předehrávky Peťa Mikliš (oba 963 b.) a třetí rovněž z předehrávky Maruška Hermanová (957 b.).

Mezi nejlepších šest hráčů kvalifikace se dostali také Láďa Krusberský (957 b.), Vítek Hasník (934 b.) a Luba Matera (931 b.) Brány finále se zavřely bohužel před dalším nováčkem Jirkou Janásem (878 b.), který skončil na prvním nepostupovém místě. Doufejme, že si příště spraví chuť.

Samotné finále dostalo velmi rychlý spád a již po první hře bylo vidět, jak se karty rozdaly. A bylo to zase všechno jinak. Jediný stabilní bod byla Maruška Hermanová (601 b.), která kvaldu zahrála jako třetí a ve finále dokázala vybojovat krásné druhé místo a stala se tak zároveň i nejlepší ženou. A co si budeme vykládat, zcela zaslouženě. Kdo již nestačil ve finále s dechem, byl jak Peťa Mikliš z prvního, tak i Peťa Hasala z třetího místa. A kdo je vystřídal na stupních vítězů? Na třetí místo si z posledního postupového místa vybojoval cestu náš „basketbalista“ Milan Motyka (566 b.) no a na první místo se krásnou poslední finálovou hrou, opepřenou opět slovním doprovodem, prošel náš Váš, všemi milovaný a opěvovaný, Franta Folta (609 b.). Ten měl všechno dokonale spočítané a až při snaze bowlera ho zviklat, že jeho výpočet se liší o handicap, si byl naprosto jistý, že je to právě on, kdo se stane listopadovou seniorskou jedničkou. Vyhlašování finále skvěle zvládl Peťa Miliš, který asi počítal všechny výsledky, protože z hlavy dokázal vyhlásit pořadí všech od desátého do třetího místa. A pro pořádek tedy doplníme hráče TOP šestky, kterými byli čtvrtý Láďa Krusberský (564 b.), pátý Luba Matera (548 b.) a šestý Víťa Hasník (537 b.).

A jak vypadá celoroční pořadí Senior Cup Tour ValMez po 11. turnaji? Dnešní absentér Peťa Bittala (234 bodů) je prozatím i nadále jasně v čele, druhý Luba Matera (215 bodů) pár bodíků stáhl a s velkým odstupem je nyní na třetím místě Peťa Mikliš (178 bodů). Maruška Hermanová (137 bodů) jasně kraluje ženám.

Takže listopadový turnaj rozdal karty pro závěrečný, dvojnásob bodovaný MASTER. Ten se tentokrát hraje již první sobotu v měsíci – 7. prosince 2019 (předehrávka již v pondělí 2.12.2019 od 18:00 hodin) a ne druhou, jak jste zvyklí, takže doufáme v maximální účast při závěrečných bojích v roce 2019. Obsazovačka je v tuto chvíli již aktivní. Přejeme krásný zbytek víkendu, děkujeme a těšíme se na Vás v Xbowlingu ValMez brzy na viděnou.