Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Franta Mlčák přepsal historii Valašské devítky

« zpět na seznam

29.7.2019

Franta Mlčák přepsal historii Valašské devítky

Xbowlingu ValMez se v neděli 28. července 2019 odehrál již 7. díl z bowlingové série Valašské devítky s měšcem. K soubojům o prázdninové body se sešla parádní účast 30 hráčů a opravdu byla červencová Devítka více než zajímavá.

Samozřejmě, že konce července využilo hodně našich pravidelných hráčů k zasloužené rodinné dovolené a naopak, po dlouhých měsících jsme na našem turnaji přivítali hráče, kteří se tohoto turnaje nezúčastnili hodně měsíců. A právě tito hráči zásadně promluvili do průběhu turnaje. A to buď v kvalifikaci, při losování Měšce nebo v samotném finále. A k vidění byly další momenty, které jsme ještě nezaregistrovali. A to se hrála historicky již 44. Valašská devítka.

Prvním navrátilcem, který zásadně promluvil do turnajového dění, byl Rosťa Sousedík, jenž výborným výkonem 1012 bodů ovládl celou kvalifikaci. Přes 1000 bodů se pak dostal pouze Petr Roubalík (1006 b.) a těsně pod touto hranicí zůstal Tomáš Helešic (981 b.). TOP šestku nám doplnili Jarda Mičkal (945 b.), Milan Krčma ml. (940 b.) a díky restartu i Tonda Váňa (898 b.). Během 3. kvalifikační rundy nám nad ValMezem vypukla letní bouřka s krupobitím a pořadatelé začali mít honičku. Párkrát nám vypadla elektrika, ale naštěstí se to neprojevilo na funkčnosti strojů nebo monitorů. Horší to bylo s přívalem vody, která se nám přes základy zdí dostala až do uličky u dráhy č. 6 a do strojovny. Díky pohotovosti našeho Toma Helešice a velké pomoci Miry Staňka a Lojzíka Horáka se i tato situace vyřešila, než se stačila dohrát kvalifikace. Velký dík za pomoc, pánové.

Mohli jsme tak přistoupit k losování Měšce. V třetím pořadí byla částka 255,- Kč a spravedlnost nebyla slepá, když tato částka připadla našemu pomocníkovi Lojzíkovi Horákovi. V druhém pořadí byl vylosován lísteček se jménem Žanetky Hubertové a na ni čeká po návratu z dovolená obálka s částkou 385,- Kč. Dále byl losován Dárkový poukaz na bowling a ten putoval do rukou Irči Dorňákové. A máme tady dalšího hráče, či spíše hráčku, která k nám na Devítku zavítala po více než dvou letech a mohla odjet s úsměvem na rtech. Na lístečku prvního pořadí totiž bylo jméno Janči Mlčákové a v obálce pak připravena částka 640,- Kč. A to ještě nebylo zdaleka vše, co se nám poslední červencovou neděli událo.

Přistoupili jsme k nasazování hráčů na semifinálové hry a při procházení výsledků kvalifikace jsme nejdříve vyhlásili jako prvního nepostupujícího Filipa Křižku, který obdržel cenu útěchy v podobě Dárkového poukazu. Jenže vzápětí mu byl odebrán, protože jsme zjistili, že nám na semifinále nedorazil postupující Láďa Šmelcer a tak musel Filip znovu vybalit nádobíčko a připravit se na další hry. Ne ne, přátelé, to ještě není vše. V návalu adrenalinu jsme totiž nevyhlásili další cenu útěchy a to pro hráčku na posledním místě. A tak bude Dárkový poukaz předán dodatečně Janči Mlčáková nebo spíše jejímu manželovi Frantovi ve středu při LVDL. A s faux pas pokračujeme. Vůbec nám totiž nedošlo, že do semifinále nepostoupil ani jeden z hráčů Kategorie B, což se také stalo poprvé v historii a podobně jako Janči, bude cena dodatečně předána nejlepšímu hráči této kategorie, kterým byl Láďa Stodůlka.

A pak už jsme mohli přistoupit k samotnému semifinále. Obloha se nám lehce vyjasnila, mašinky fungovaly, Malá Bečva byla v uličce vysušena a boje o nejlepší dvanáctku se rozběhly. Své druhé šance se zdatně chopil Filip Křižka (721 b.), ve výborném výkonu pokračoval Rosťa Sousedík (714 b.) a do sedmistovkové společnosti se přihlásil ještě Libor Kadlečík (703 b.). Mezi nejlepších šest semifinalistů se dostali také Tomáš Helešic (697 b.), Iva Fojtíková (696 b.) a Lojzík Horák (694 b.). Se soutěží se překvapivě musel rozloučit nejlepší trojlístek červnové Devítky a to Pavel Roudný, Jirka Křížan i Lenka Zvěřinová.

Hned v prvních finálových hrách napálilo pět hráčů přes 250 a bylo jasné, že jakékoliv zaváhání bude tvrdě soupeři trestáno. V druhé hře pokračovali s vysokými čísly Lojzík Horák s Frantou Mlčákem a v těsném závěsu čekali na svou šanci Iva Fojtíková a Milda Krčma. K nejlepší čtyřce se pak přiblížil Tomáš Helešic a i Rosťa Sousedík byl stále ve hře o Skleněnku. Takovou vyrovnanost jsme tady ve finále již dlouho neměli. Vždyť mezi prvním Lojzíkem (519 b. po 2. hře) a šestým Rosťou (488 b.) byl rozdíl pouhých 31 bodů! V závěrečné třetí hře však v boji o vítězství odpadal jeden hráč za druhým a bylo jasné, že o majiteli červencové Skleněnky se rozhodne mezi Frantou a skvěle finišujícím Tomášem.

Střih. V prosinci 2015 se v našem centru uskutečnil úplně první turnaj Xbowlingu a jako prolog jsme zvolili devítkový turnaj, který jsme nazvali Valašská devítka s Měšcem. Po velkém úspěchu jsme hned připravili celou sérii pro rok 2016. Vítězem prvního turnaje, který byl zařazen do série, se 24. ledna 2016 stal František Mlčák. Od té doby se uskutečnilo mnoho Devítek a v neděli 28. července 2019 se hrál turnaj s pořadovým číslem 44. Co měsíc, to jeden turnaj. A to je celkem hodně dlouhá doba. A přesně tolik měsíců si musel na svou druhou Skleněnku počkat Franta Mlčák (795 b.). V závěrečné třetí hře František ještě přitlačil na pilu, zahrál 285 a dokázal odolat ataku Tomáše Helešice (789 b.), kterému k vítězství a zisku své druhé Skleněnky nepomohla ani třístovka (mimochodem jediná v turnaji). Parádní finálový souboj, jaký jsme v naší historii ještě nezaregistrovali. S velkým odstupem i přes nevydařený závěr dokázal zaslouženě vybojovat třetí místo Lojzík Horák (696 b.). Vyrovnané hry pak přinesly čtvrté místo Jardovi Mičkalovi (686 b.), smolná třetí hra odsunula až na páté místo nejlepší ženu turnaje Ivu Fojtíkovou (685 b.) a konečné pořadí v TOP šestce si za celodenní výkon zasloužil Rosťa Sousedík (682 b.).

Po sedmém turnaji Valašské devítky s měšcem 2019 zůstává v čele série i nadále Jirka Křížan (343 bodů), na druhé místo se vrátil Tonda Váňa (337 bodů) a na třetí postoupil Milan Krčma ml. (310 bodů). V ženách se na první místo probojovala i díky svému 4. vítězství v této kategorii Iva Fojtíková (143 bodů), druhá je nyní Nelča Capilová (131 bodů) a na třetí místo postoupila Maruška Hermanová (128 bodů). Díky svému prvnímu vítězství v Kategorii B se do čela prokousal Láďa Stodůlka (123 bodů), který odsunul na druhé místo Dášu Capilovou (116 bodů). Na třetí místo se nám pak probojovala Hanička Roudná (98 bodů). Kompletní pořadí v jednotlivých kategoriích jsou ke stažení ZDE.    

Červencová Valašská devítka je tedy minulostí. Zažili jsme opět skvělý turnaj se spoustou vynikajících výkonů, dramatických změn nebo téměř živelných pohrom. A to je asi ta nejlepší pozvánka na turnaj s pořadovým číslem osm, který se hraje v neděli 25. srpna 2019 s tradiční předehrávkou ve čtvrtek 22. srpna 2019. Obsazovačka je již samozřejmě aktivována. Díky moc za parádní bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez