Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

HAFANI vybojovali další vítězný večer

« zpět na seznam

13.11.2019

HAFANI vybojovali další vítězný večer

Xbowling ValMez byl v úterý 12. listopadu 2019 svědkem již pátého hracího dne 5. ligy. O nejlepším týmu večera rozhodl až úplně poslední zápas, v kterém Hafani dokázali 3:2 porazit lídra soutěže, Bezejmené Míšence. Hafani tak již podruhé dokázali být družstvem kola.

A tento výsledek, samozřejmě kromě Hafanů, nejvíce vyhovoval Dravcům, kteří nedokázali najít recept na Rozpité, prohráli 1:4, ale přesto jsou stále ve hře o celkové vítězství. A ono vůbec toto závěrečné kolo večera bylo parádní a trošku překvapivé, protože i třetí „favorit“ rupnul. Ogaři totiž nestačili na For Fun, prohráli 1:4 a vidina třetího místa se jim tak hodně vzdálila. Ano, je to tak. Celý výborný a hodně zajímavý večer vyvrcholil právě v posledních zápasech.

A co to všechno před závěrečným večerem znamená? V čele tabulky zůstávají i nadále BEZEJMENÍ MÍŠENCI (16 b. – celkem 84,5 b.) a do finálového kola půjdou se slibným náskokem 4,5 bodu. Po celý podzim podávají nejstabilnější výkony a tak mají vše ve svých rukou a nemusí spoléhat na pomoc druhých týmů. Naopak druzí DRAVCI (14 b. – celkem 80 b.) mají jasný úkol. Pokud chtějí vyhrát 5. ligu, musí porazit Míšence 5:0 a samozřejmě zvládnout i ostatní zápasy, což nebude jednoduché. Tým večera HAFANI (19 b. – celkem 72 b.), snad nám odpustí náš názor, překonávají sami sebe a již jen malinký krůček je dělí od konečného parádního třetího místa. Čtvrtí OGAŘI (10 b. – celkem 55,5 b.) totiž na Hafany ztrácí již 16,5 bodu a dohnat takové manko v pěti zápasech, vzhledem k vyrovnanosti týmů a síle prvních dvou mančaftů, pokud tedy nemají „své dny“, se zdá téměř nemožné. Ale zázraky se občas dějí i v bowlingu. Na pátém místě je tým ROZPITÉ (9 b. – celkem 48,5 b.) a i ten to bude mít nesmírně obtížné, pokud by chtěl atakovat Ogary. Ztráta 7 body je ale řešitelné. A proč je čtvrté místo důležité? Zajišťuje totiž účast v 5. lize i na jaře, naopak tým, který skončí pátý, bude muset absolvovat nevyzpytatelnou baráž s druhým týmem 6. ligy. Tabulku nám na 6. místě uzavírá FOR FUN (7 b. – celkem 34,5 b.). Tady to již bohužel vypadá definitivně na sestup. 

A nemůžeme samozřejmě zapomenout na statistiky kola. Hráči večera se stali stejně jako v minulém kole Michal Jajtner (Dravci) s průměrem 177,20 bodu a Bobina Korytářová (Bezejmení Míšenci) s průměrem 168,40 bodu. Svůj sen si splnil Láďa Stodůlka (Hafani), když vybojoval pro tým plný počet 5 bodů a autorem nejvyšší náhozu 210 bodů byl Jarda Mičkal (Rozpité). V týmových statistikách zahráli nejvyšší nához 546 bodů BEZEJMENÍ MÍŠENCI a nejlepší celovečerní průměr 491,60 bodu si připsali DRAVCI.

Máme tedy za sebou předposlední HD 5. ligy. K závěrečnému finálovému kolu se v Xbowlingu ValMez sejdeme v úterý 26. listopadu 2019, začátek v tradičních 18:00 hodin. Po jeho skončení proběhne vyhlášení podzimní základní části ABL. Tak si prosím doma vyjednejte o pár minutek pozdější příchod z vycházky. Těšíme se na Vás.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez