Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

IVA FOJTÍKOVÁ zlomila finálová prokletí

« zpět na seznam

28.10.2019

IVA FOJTÍKOVÁ zlomila finálová prokletí

V neděli 27. října 2019 se nám v Xbowlingu ValMez uskutečnil již desátý turnaj bowlingové série VALAŠSKÁ DEVÍTKA s měšcem. I když ještě v pátek byly všechny tři nedělní rundy zcela naplněny 36 hráči, tak se nakonec turnaje zúčastnilo „pouze“ 30 hráčů. Ale ti, co přišli, zažili opět parádní turnajové souboje.

Začneme jako vždy KVALIFIKACÍ. Tu ovládl po velmi dobrých číslech Víťa Hasník (1015 b.), který jako jediný překonal hranici 1000 bodů. Ovšem dalších sedm hráčů nahrálo přes 900 bodů, což je taková hranice velmi dobrého výkonu a do nejlepší šestky se ještě probojovali také Tonda Váňa (991 b.), Láďa Šmelcer (974 b.), Lukáš Blažek (953 b.), Zigi Kokurowski (953 b.) a již tradičně nejlepší z žen Iva Fojtíková (932 b.).

Je nutné vyzdvihnout i výkon sedmého Svati Pavlíčka (929 b.), no a doplníme tedy i posledního devítistovkaře, kterým byl vedoucí muž celoročního žebříčku Milan Krčma ml. (905 b.). Z pravidelných minimálně semifinalistů bohužel soutěž skončila například pro Nelu Capilovou, ale největší nepostupovou bombou bylo vypadnutí Radka Capila. Smolařem se stal Mojmír Klanica (798 b.), kterému jako prvnímu nepostupujícímu chybělo k pokračování v soutěži pouze 6 bodíků. Naopak svůj první postup do semifinále slavil Mira Růčka (804 b.), který mimochodem toto velmi nepopulární 19. místo zná již velmi dobře. Cenu útěchy za 30. místo pak bral hodně smutný Lukáš Vávra, který se vůbec nemohl najít a k lepšímu umístění mu nepomohl ani restart.

Na řadu přišlo již tradiční LOSOVÁNÍ MĚŠCE. Tentokrát jsme k losování přizvali Lojzíka Horáka a radost z této volby měly určitě ženy. Pro třetí pořadí s částkou 256,- Kč si přišla Nela Capilová, do našeho bowlingového klanu se vylosovalo i druhé pořadí a obálku s částkou 384,- Kč putovala do rukou Dáši Capilové, no a radost největší měla Žaneta Hubertová, pro kterou Lojza vylosoval první pořadí s pěknou částkou 640,- Kč. Trošinku jsme pozapomněli vylosovat hodinovou poukázku na bowling pro Lucky playera a dodatečné losování se přiklonilo k Pepovi Novákovi, který má tuto cenu uschovanou u nás na recepci.

A máme tady SEMIFINÁLE. Tady podobně jako v kvalifikaci zahrál nejlépe Vítek Hasník (749 b.) a společně s ním si jistý postup do finále vybojovali také Jirka Křížan (728 b.), Tomáš Helešic, Láďa Šmelcer (oba 710 b.), David Klein (702 b.) a Milan Krčma (692 b.). Poslední postupové 12. místo pro sebe urval Libor Zádrapa (626 b.), který na nepopulární nepostupovou třináctku odsunul Marušku Hermanovou (610 b.), pro kterou tak turnaj skončil. V semifinále skončila také na konečném 18. místě Irča Dorňáková, ale odměnou za bojovnost jí bylo ocenění pro nejlepší hráčku Kategorie B. Z TOP kvalifikační šestky se pak do finále neprobojoval Zygmunt Kokurowski.

Říjnové FINÁLE Valašské devítky je tady. Favoritů mraky, stupně určené vítězům pouze tři a opět platilo přísloví, že není důležité být první na startu, ale první v cíli. A jak to celé dopadlo? Hned v úvodní hře David Klein napálil tříkilo, což bylo nakonec také jediné v celém turnaji, jenže skvěle kontrovali Iva Fojtíková, Tomáš Helešic a Jarda Mičkal, když všichni tři zahráli 278 bodů a držel se i díky 255 bodům Libor Zádrapa. Takový vstup do finále již dlouho nepamatujeme. V druhé hře se nám hráči uklidnili, čísla šla dolů, hrálo se „jen“ plus mínus kolem 230, jen Láďa Šmelcer vystrčil růžky, když zahrál 278 bodů. Ze hry o Skleněnku však vypadl Libor Zádrapa (170), mimo hru byl již od první hry také suverén prvních dvou stepů Vítek Hasník a tak se boj o vítězství zúžil. Do čela šla Iva (246), druhý byl David (216), třetí Tomáš (233) a čtvrtý Jarda (231). Závěrečná třetí hra byla opravdu finálová. Nikdo nic nikomu nedal zadarmo a o vítězství se bojovalo až do posledních hodů. Šesté místo nakonec v těžké konkurenci vybojoval Láďa Šmelcer (702 b.), závěrečná hra (214) bohužel nevyšla podle představ Jardovi Mičkalovi (722 b.) a bylo z toho „až“ páté místo a závěrečným finišem (265) urval nakonec čtvrté místo Milan Krčma ml. (729 b.).

Asi bychom museli hodně pátrat v archivu, než bychom našli tak těsné bodové rozestupy mezi prvním až třetím finálovým místem. V závěrečné hře zahrál David Klein (775 bodů celkem) výborných 259, ale ani to mu nepomohlo k lepšímu, než třetímu místo a obhájení zářijového vítězství. O nicotné dva bodíky se před Davida dokázal na druhé místo prokousat díky 266 bodům Tomáš Helešic (777 bodů celkem), ale ani tento parádní výkon mu nestačil k tomu, aby podruhé vybojoval Skleněnku, na kterou čeká již od srpna 2017. To, co se nepodařilo Tomovi, se naopak podařilo Ivě Fojtíkové (782 bodů celkem), která konečně prolomila letošní finálová prokletí, bojovala jako lvice a hra s 258 body ji přece jen protlačila k zaslouženému vítězství a po dvou letech tak získala ceněnou Valašskou Skleněnku. Parádní finále, jaké si naše Vaše Valašská devítka zaslouží a všem hráčům patří právem velký palec nahoru.

A ještě se v rychlosti podívejme, jak nám 10. turnaj zamíchal celoročním pořadím Valašské devítky. V čele hlavní Kategorie A nám zůstává Milan Krčma ml. (406 bodů), i přes nevydařený turnaj drží druhé místo Ráďa Capil (397 bodů), ale pozor, na průběžné třetí místo nám postoupila říjnová vítězka Iva Fojtíková (395 bodů). Ve hře samozřejmě zůstávají také čtvrtý Jirka Křížan (393 bodů) a pátý Tonda Váňa (382 bodů). Mezi touto pěticí se rozhodne o titulu Hráče roku 2019 Xbowlingu ValMez. Mezi ženami je jasnou královnou Iva Fojtíková (197 bodů) a o druhé místo svádí boj Nela Capilová (179 bodů) a Maruška Hermanová (173 b.). V Kategorii B má k celkovému vítězství velmi blízko Láďa Stodůlka (172 bodů) a o druhé místo si to zřejmě rozdají Dáša Capilová (158 bodů), Hanka Roudná (136 bodů) a Irča Dorňáková (122 bodů). Kompletní pořadí v jednotlivých kategoriích si můžete stáhnout ZDE.

Máme tedy za sebou velmi vydařený 10. díl z bowlingové série VALAŠSKÁ DEVÍTKA s měšcem. K 11. dílu se sejdeme za měsíc, klasicky v poslední neděli, která má datum 24. listopadu 2019. OBSAZOVAČKA je od dnešního rána aktivní, tak neváhejte s přihlášením. Máme na mysli především ty hráče, kteří to myslí se svým startem vážně. Díky za parádní bowlingovou neděli, přejeme krásný zbytek pondělního svátečního dne a brzy v našem Xbowlingu ValMez na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez