Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Když se perou Krocani s Pivoni, směje se Lotr tým

« zpět na seznam

1.7.2020

Když se perou Krocani s Pivoni, směje se Lotr tým

Letošní jarní část 3. ligy je hodně vydařená. Kvalitní výkony, nečekané výhry či prohry, změny v pořadí, prostě z pohledu nezaujatého diváka nejlepší sezóna ABL této skupiny, která se kdy v Xbowlingu ValMez hrála. A nejinak tomu bylo i v úterý 30. července 2020 při již 4. HD.

Od úvodního zápasu jsme sledovali, zda bude Krocaní hněv pokračovat ve vítězném tažení z třetího večera. A první dva vyhrané zápasy tomu nasvědčovaly. Ve stejném vítězném duchu naladili také Pivoni a v polovině kola to vypadalo, že scénář nejen tohoto kola, ale i 3. ligy již budou diktovat pouze tyto dva mančafty. Jenže ouha. V třetích zápasech udeřil jako blesk z čistého nebe Lotr tým a smetl vedoucí Krocany 5:0. Pivoni vycítili šanci a dotáhli se na lídra. Jenže hned v následujícím zápase si Pivoně podal do té doby jen paběrkující Fabuland 4:1 a Krocani opět poodskočili Pivoňům.

Vzájemnou bitvu v závěrečných zápasech zvládli lépe Pivoni a vyhráli těsně 3:2. A je to přesně tak, jak to bývá. Když se dva perou, třetí se směje. A tím třetím nebyl nikdo jiný než Lotr tým, který nakonec prohrál pouze 1:4 s Pivoni a jinak ve zbývajících čtyřech zápasech ztratil pouhý bodík.

Týmem kola se tak stal Lotr tým (20 b. – celkem 57 b.) a posunul se v tabulce již na třetí místo. Druzí skončili Pivoni (18 b. – celkem 60 b.) a po předposledním kole jsou na druhém místě ve hře o titul. Vedoucí Krocaní hněv (14 b. – celkem 63,5 b.) musel tedy zkousnout dvě prohry, ale i tak mají hudrující novojičínští kluci ve svých rukou šanci na historický úspěch. Až na jednu výhru se večer nevydařil čtvrtému Fabulandu (6 b. – celkem 50 b.) a šance na titul je zřejmě nenávratně pryč. I v boji o případné třetí místo budou muset spoléhat na pomoc jiných týmů. Pátý zůstává i nadále DARK SIDE (10 b. – celkem 41,5 b.) a tabulku uzavírají šestí Andílci (7 b. – celkem 28 b.). Tyto dva týmy tak zřejmě zůstanou na svých postech i po závěrečném kole, ale v tuto chvíli ještě v žádném případě neříkáme, že někdo sestupuje. O účast v ABL v našem centru má totiž zájem tým, který vyhrál v jiném centru 3. ligu. A pak by na řadu přišly zřejmě baráže pro více týmů. Ale nyní nechejme být spekulace spekulacemi.

A jak nám dopadly statistiky kola? Hráči večera se stali Kuba Podzemný (Pivoni) s průměrem 197,40 bodu a nejvyšším náhozem 234 bodů a Janča Irglová (Fabuland) s průměrem 182,40 bodu. Nejužitečnější hráčkou večera se stala Bobina Korytářová (Lotr tým) s plným počtem 5 bodů. Týmové statistiky ovládli Pivoni díky nejvyššímu náhozu 593 bodů a nejlepšímu celovečernímu průměru 549,20 bodu.

Máme tedy za sebou předposlední hrací den 3. ligy. K závěrečnému, pátému večeru, se v Xbowlingu ValMez sejdeme opět za 14 dní, v úterý 14. července 2020, začátek samozřejmě v 18:00 hodin. Jako již tradičně proběhne po skončení kola vyhlášení s předáním cen. Takže si prosím naplánujte o nějakou tu minutku delší vycházku. Díky za krásný bowlingový večer a těšíme s Vámi brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez