Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Krocaní hněv to zvládl a je Mistrem Valašského Meziříčí

« zpět na seznam

15.7.2020

Krocaní hněv to zvládl a je Mistrem Valašského Meziříčí

Xbowlingu ValMez nám v úterý 14. července 2020 začaly závěrečné hrací dny jarní části ABL. Jako první uzavřela svůj účet 3. liga. A to, co jsme nasali minule, za tím si pevně stojíme. Ze sportovního hlediska to byla dosud nejvyrovnanějí nejvyšší domácí soutěž v naší historii ABL. Vždyť o novém šampionu a i o třetím místě rozhodly až poslední zápasy.

Při pohledu na všech pět hracích dnů musíme konstatovat, že titul je opravdu ve správných rukou. Krocaní hněv (17 b. – celkem 80,5 b.) začal ligu velmi dobře, průběžným druhým místem, po 2. HD jej díky divoké jízdě přeskočili Pivoni, jenže 3. HD byl zcela v režii Krocanů a vyhoupli se do čela tabulky. A i když se ostatní adepti bedny snažili sebevíc, Krocani si svou velmi vyrovnanou hrou stále drželi vedoucí místečko a definitivně to potvrdili v posledním zápase, kdy v přímém souboji přejeli obhájce titulu, Lotr tým, 4:1 a mohlo začít známé hudrování, tentokrát vítězné. Velká gratulace letí do Nového Jičína.

Lotr tým (17 b. – celkem 17 b. – celkem 74 b.) začal hodně vlažně, po úvodním kole byl až na pátém místě, ale večer od večera stoupala forma šampiona a Lotři stoupali také tabulkou. Mazali na lídra bodík po bodíku, ale jak píšeme výše, finiš patřil Krocanům. Přesto je druhé místo potvrzením, že podzimní titul nebyl náhodný. Na samostatnou kapitolu by vydalo story o třetím týmu tabulky. Pivoni (7 b. – celkem 67 b.) začali ligu v hodně kombinované sestavě a usadili se bezpečně na posledním, šestém místě. Jenže v druhém večeru předveli jízdu nevídanou, ztratili pouhý bodík a najednou byli v čele tabulky. Bohužel již ne vždy tento výkon dokázali zopakovat a v závěrečném večeru rozdávali body na požádání. Závěrečný zápas však zvládli a konečné třetí místo je velmi dobrou vizitkou. Na čtvrtém místě nám nakonec skončil Fabuland (15 b. – celkem 65 b.). Tým úvodního večera hrál v dalších kolech jako na houpečce, nahoru-dolů a i když mocně finišoval, na bednu to bohužel tentokrát nestačilo. DARK SIDE (13 b. – celkem 54,5 b.) začal velmi slušně, třetím místem v prvním kole. Jenže to bylo bohužel nejlepší kolo tohoto mančaftu, v druhém klesl na pátou pozici a na té setrval až do závěrečné hvizdu. Tabulku nám uzavírají na šestém místě Andílci (6 b. – celkem 34 b.). Bez tohoto týmu by to nebylo ono, protože i když pohled na bodový zisk si říká o komentáře, že je tady dárce bodů, opak byl pravdou. Dokázali vždy vytasit nějakého žolíka a favoritům hodně komplikovali život. A i když to neradi říkáme, tomuto týmu sportovní štěstíčko opravdu vůbec nešlo naproti, když to potřebovali. Ale takový je prostě sport.

Jak to bude se sestupy či baráží o 3. ligu a kterých týmů se to bude týkat, to budeme vědět až v srpnu. Buďte prosím trpěliví, včas přineseme tuto důležitou informaci.

A můžeme si shrnout celkové statistiky. Hráči 3. ligy Xbowling ValMez se stali Kuba Podzemný (Pivoni) s pěkným průměrem 190,15 bodu a Janča Irglová (Fabuland) s průměrem 174,08 bodu. Hned tři hráči získali pro své týmy celkem 17 bodů a byli to Michal Štěpánek (Lotr tým), Jana Irglová a Lukáš Blažek (Krocaní hněv). Nejvyšší nához skupiny byl solidních 244 bodů a podělili se o něj Lukáš Blažek a Nela Capilová (Pivoni). Co se týče týmových statistik, tak nejvyšší nához 643 bodů napálili Pivoni a nejlepší celkový průměr 526,20 bodu uhrál Krocaní hněv.

Tímto nám skončila základní jarní část ABL. Jakým způsobem a kdy proběhnou soutěže jednotlivců a týmové baráže, to vše Vám přineseme v samostaném reportu na našich webových stránkách, jakmile budeme mít potvrzený systém. Jisté je jedno, že MČR ABL se uskuteční v Bowlingzone Pardubice 26. – 27. září 2020. Díky moc za opravdu parádní bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy v našem Vašem centru Xbowling ValMez na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez