Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Láďa Krusberský s Láďou Filipem přetrhli vítěznou šňůru zlínských démonů

« zpět na seznam

8.4.2019

Láďa Krusberský s Láďou Filipem přetrhli vítěznou šňůru zlínských démonů

Nejen velmi zábavné, ale také soutěživé a prestižní jsou VALŠSKÉ DVOJICE. V Xbowlingu ValMez se čtvrtý turnaj této celoroční série odehrál v neděli 7. dubna 2019 s parádní účastí 16 dvojic a velmi zajímavými konečnými výsledky. Nadpis reportu má svůj původ v březnovém turnaji, kdy jsme položili otázku, zda se najde dvojice, která zastaví démony ze Zlína. A ejhle, tato výzva se ujala a chopili se jí havířovští chasníci a nejen oni. Ale pojďme postupně a zrekapitulujme si celý průběh turnaje.

První část turnaje, tedy první čtyři hry zahráli nejlépe Milda & Milda Krčmovi (583 b.), kterým se náš turnaj zalíbil, a po premiérovém březnovém bronzu začali pomýšlet na post nejvyšší. Na druhém místě se usadila známá raubířská firma Nela Capilová s Tomášem Helešicem (579 b.) a z třetího místo se připravovali k útoku MISTŘI Ája Kudělková s Rosťou Sousedíkem (559 b.).

Bodové rozestupy byly minimální, takže druhá část turnaje byla zcela otevřená. Také i proto, že se připravovali k útoku ze zadních pozic Láďové Krusberský s Filipem (551 b.), kteří si střihli ve čtvrtek předehrávku, Mira Příleský s Radkem Skýpalou (538 b.) a Peťa Janošec s Mirou Příleským (538 b.), který začal hrát turnaj dokonce se dvěma parťáky, což pravidla umožňují.

V druhé části turnaje to přišlo. Ze čtvrtého místa zaútočila dvojice Láďa Krusberský – Láďa Filip (1142 b.), po výborně sehrané devítkové (262) a osmičkové (300) hře se dostali do čela a slušně zahranou low-game potvrdili výbornou připravenost a odhodlání skončit na bedně. Ba co víc, podařilo se jim dokonce poprvé tento turnaj vyhrát. Druhé místo ubránili zuby nehty Nela Capilová s Tomem Helešicem (1138 b.), kteří sice v závěrečné hře nedokázali stáhnout náskok Ládínků, ale ustáli finiš „neporazitelných“ Áji Kudělkové s Rosťou Sousedíkem (1137 b.). Ti zahráli skvěle desítkovou hru (245), ale jak už to tak někdy bývá, hned následující devítka se jim vůbec nevydařila (184) a při pohledu na bodové rozestupy je jasné, že tento výpadek je stál další triumf. První trojice se nám vměstnala do pouhopouhých pěti bodíků. Museli bychom hodně pátrat v archivu, jestli byl a zda vůbec byl, boj o vítězství tak dramatický a vyrovnaný.

Nakonec se sklopenou hlavou z až čtvrtého místa museli odejít Mildové Krčmovi (1099 b.), kteří prostě v druhé části lehce tahali za kratší provoz. Po zlepšeném výkonu se na pátou pozici probojoval jeden z adeptů na celkové vítězství, Janča a Marek Irglovi (1089 b.) a do TOP šestky se ještě podařilo prodrat dvojici Mira Příleský – Radek Skýpala (1078 b.).

Po čtvrtém turnaji je v čele série Ája Kudělková s Rosťou Sousedíkem (115 b.), druzí jsou Janča a Marek Irglovi (102 b.) a průběžné třetí místo si pojistili dubnoví vítězové, Láďa Krusberský s Láďou Filipem (95 b.). Kompletní průběžné pořadí dvojic a i jednotlivců si můžete stáhnout ZDE.

Máme tedy za sebou velmi úspěšný a povedený čtvrtý turnaj série VALAŠSKÉ DVOJICE. K pátému dějství se sejdeme v Xbowlingu ValMez v neděli 5. května 2019, obsazovačka je již od nedělního večera aktivní. Díky za skvělé nedělní odpoledne s bowlingem a brzy zase na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez