Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Láďa Šmelcer po květnové bere i červencovou Skleněnku

« zpět na seznam

27.7.2020

Láďa Šmelcer po květnové bere i červencovou Skleněnku

V neděli 26. července 2020 se v našem centru Xbowling ValMez odehrál 5. turnaj série Valašské devítky s měšcem. Nakonec se ke startu postavila krásná účast 29 hráčů a byl to turnaj velmi zajímavých výsledků, kuriozit a bohužel i nedohraných zápasů.

Předehrávku si přišlo zahrát ve čtvrtek 23.7.2020 hned 7 hráčů a tempo diktovaly naše mladé bowlingové naděje, Nelča Capilová (951 b.) a Žanda Pořízková (883 b.). Krok s děvčaty držel muž z popředí celoročního hodnocení, Tomáš Blaha (861 b.). V neděli jsme z důvodů malého zájmu zrušili 1. rundu a udělali jsme dobře. Do 2. rundy se nahlásilo 5 třineckých borců a kvóta 12 hráčů byla zcela naplněna. Tady se nejvíce dařilo Mirovi Jiříčkovi (910 b.) a probojoval se na průběžné druhé místo. Dobře zahrál také dělostřelec z Třince Jakub Cienciala (861 b.) a svůj nejlepší výkon předvedla Dáša Kapustová (850 b.), což ji zajistilo účast v semifinále.

V 3. rundě se představili ti největší favorité. A svou roli splnil beze zbytku Tomáš Helešic. Dvě třístovky a celkový součet 1083 bodů jej vystřelily jasně do čela kvalifikace. Zděšení nastalo v očích Ládi Šmelcera, když zjistil, že má dráze č. 1 nalosovaného Rosťu Kalu a tak raději pálil od začátku hned ostrými a součet 1013 bodů mu vynesl druhé kvalifikační místo. Rosťa bohužel musel po druhé hře ze zdravotních důvodů odstoupit, ale věříme, že svou daň si vybralo pouze horké a dusné letní počasí a že bude zase brzy fit. Mezi nejlepší hráče se probojovali také Tonda Ulička (941 b.), který při své premiéře v turnaji bral čtvrté kvalifikační místo, svou kvalitu potvrdila pátým místem Anička Stromšíková (916 b.) a zbývá tedy doplnit třetí místo, což si pohlídala Nela Capilová (951 b.) a hráč 2. rundy Mira Jiříček (910 b.) doplnil TOP šestku. Ceny útěchy převzaly Karolína Tannebergová za 29. místo a Dáša Capilová za první nepostupující do semifinále.

Ještě před losováním Měšce jsme vzdali symbolickou minutou ticha holt našemu kamarádovi, Františku Foltovi, který nám všem pěkně po svém na jisto „nadával“ z bowlingového nebe. Díky Františku. Tvůj humor a nezlomný optimismus nám všem bude chybět. Na Tebe nikdy nezapomeneme, to si piš…..

A jak dopadlo samotné losování? Třetí pořadí udělalo radost dosavadnímu muži dne, Tomáši Helešicovi, který si odnesl částku 250,- Kč. A pak začala „čarovat“ naše Linda. Nejdříve vytáhla lísteček se jménem Dáša Capilová a té byla přidělena obálka s druhým pořadím, v které bylo uschovaných 350,- Kč. A spravedlnost tentokrát nebyla slepá ani u prvního pořadí. Capilovic klan nám totiž i s restarty přispěl do turnaje celkem 1.500,- Kč a tak je zcela v pořádku, že první pořadí s částkou 620,- Kč našlo majitele se jménem Radek Capil. Poukaz pro Lucky playera na 1 hodinu bowlingu pak získala Maruška Hermanová.

A jsme u dalšího kroku, zmiňovaného hned v úvodu. Ještě ani jednou v historii se nestalo, aby do semifinále postoupil hráč z až 22. místa. A co vedlo k tomu, že se Mira Staněk opět musel připravit ke hře? Mira Jiříček odstoupil ze zdravotních důvodů, Žanda Pořízková si užívá dovolenou v Chorvatsku a Ondra KubínLojzou Horákem, kteří hráli v předehrávce, zřejmě vůbec s postupem nepočítali a v neděli ani nedorazili. A aby toho nebylo málo, tak v úvodní semifinálové hře musel ze zdravotních důvodů odstoupit také Milan Krčma st. a tak nám tento druhý turnajový step dohrálo pouze 17 hráčů. V semifinále zahrál nejlépe Kuba Cienciala (737 b.), z druhého místa postoupil Tomáš Helešic (720 b.) a třetí nejlepší byl Láďa Šmelcer (686 b.). TOP šestku doplnili Anička Stromšíková (672 b.), Nela Capilová (657 b.) a Peťa Bittala (653 b.). Velkým překvapením bylo vypadnutí z turnaje vedoucího muže série, Radka Tichého. Cenu útěchy za první nepostupující místo do finále dostal Radek Capil, kterému na klikaře dne, Miru Staňka, chybělo pouhých 7 bodíků.

A právě Mira Staněk hrál opět důležitou roli ještě před začátkem samotného finále. V návalu dobré nálady se z krále Miroslava stal král Kazisvět 6., když nechytatelně poslal svou 15 librou kouli na palec levé nohy Tomáši Helešicovi. Kdo tohle zažil, ví, o čem píšeme. Kulhající Tomáš ještě v první hře zahrál své třetí tříkilo dne, ale pak již bojoval spíš sám se sebou, než se soupeři. To ovšem nic nemění na tom, že svůj další skvělý turnaj odehrál květnový vítěz Láďa Šmelcer. Hry s čísly 244, 290 a 264 daly v součtu nádherných 798 bodů a jeden z vůbec nejlepších výsledků v historii naší Devítky mu vynesl celkově již třetí vítěznou Skleněnku. Velmi dobře zahrál také při své premiéře Tonda Ulička (718 b.). V druhé finálové hře atakoval třístovku, ale poslední hod mu nevyšel dle představ a tak si připsal „pouze“ 296 bodů. Nicméně tato hra jej vynesla na krásné druhé místo a přinesla mu také vítězství v Kategorii B. Třetí místo ubojoval nakonec Tomáš Helešic (683 b.). Z pohledu průběhu celého turnaje je čtvrté místo výborné pro Tomáše Blahu (655 b.), pátý skončil nejlepší z třineckých hráčů Peťa Bittala (653 b.) a jako vždy doplníme, že do TOP šestky se probojoval ještě Láďa Krusberský (640 b.). Nejlepší ženou červencové Devítky se stala Maruška Hermanová (598 b.), která obsadila celkové osmé místo.

Po pátém turnaji je v čele série Radek Tichý (262 bodů), na druhém místo postoupil Tomáš Blaha (242 bodů) a na třetí místo se posunul Radek Capil (219 bodů). V ženách se do čela probojovala Maruška Hermanová (109 bodů) a v Kategorii B si drží vedoucí postavení Žanda Pořízková (110 bodů). Kompletní pořadí v jednotlivých kategoriích jsou k dispozici ke stažení ZDE.

Máme tedy za sebou vydařený pátý turnaj Valašské devítky s měšcem. K šestému dílu se sejdeme v Xbowlingu ValMez v neděli 30. srpna 2020, obsazovačka je v tuto chvíli již aktivní. Díky za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez