Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Láďa Šmelcer se konečně dočkal Skleněnky

« zpět na seznam

1.4.2019

Láďa Šmelcer se konečně dočkal Skleněnky

Velmi pěkná účast třiceti tří hráčů ozdobila letošní třetí turnaj VALAŠSKÉ DEVÍTKY S MĚŠCEM, který se v Xbowlingu ValMez uskutečnil v krásnou jarní neděli 31. března 2019. Podle prvních reakcí je upravený počet hráčů v rundě na dvanáct krokem vpřed a pro zatraktivnění turnaje máme další novinku. Již od dubnového turnaje upravíme pravidlo pro semifinále. To se doposud hrálo na součet dvou her. Pro zatraktivnění a spravedlivé zohlednění pořadí hráčů v kvalifikaci přičteme k těmto dvou hrám jako třetí hru průměr z kvalifikace.

A nyní již k samotné březnové Devítce. Kvalifikaci ovládli suverénním způsobem především tři hráči. Víťa Hasník (998 b.), Milan Krčma st. (982 b.) a Jirka Křížan (967 b.). Hranici devíti set bodů pokořili ještě Láďa Šmelcer (928 b.) a Tonda Váňa (925 b.) a atakoval ji také Tomáš Helešic (890 b.).

To byla tedy TOP šestka kvalifikace. Postup do semifinále se tentokrát pohyboval na hraně osmi set bodů a s odřenýma ušima do něj proklouzl z 18. místa Bob Vančík (797 b.). Po odstoupení Petra Roubalíka dostal vstupenku do semifinále také Martin Nedoma. Cena útěchy byla předána Lindě Nečasové, která odehrála svou premiérovou Devítku.

Bezprostředně po skončení kvalifikace přišlo na řadu losování měšce. Velmi úspěšnou kvalifikaci si ještě vylepšil třetím losovaným pořadím Milda Krčma st. (256,- Kč) a pak tu máme dva šťastlivce, kteří se již mohli párkrát radovat. Druhé pořadí připadlo po měsíci opět na Jirku Kortyše (384,- Kč) a první losovanou cenu si odnesl Jirka Křížan (640,- Kč). Dárkový poukaz na 1 hodinu bowlingu si pak převzal jako Lucky player Vašek Bezděk.

A jdeme na semifinále. Úspěšnou kvalifikaci zdatně slavili oba lídři a tak se stalo, že v semifinále jim oběma došel dech. Slivovička vystavila stopku pro Vítka Hasníka a i Milan Krčma st. šel ze hry. Tady to nebylo ani tak dílem společenské únavy, jako spíš tím, že si Víťa spletl bowlingovou kouli s kopačákem a nebohému Mildovi ji „přihrál“ přímo na nohu. No prostě o zábavu bylo hned postaráno a bavili se opravdu všichni. Sítem semifinále neprošel také Vláďa Jurča, který byl prvním nepostupujícím. Na postup mu chybělo 10 bodů. Nejlépe si pak vedli suverénně Radek Capil (519 b.) a Láďa Šmelcer (517 b.). Nejlepší šestku doplnili Milda „Milis“ Krčma (456 b.), šanci chopili za pačesy Martin Nedoma (445 b.) a také dobře hrající David Klanica (442 b.) a Lukáš Blažek (432 b.).

Jsme ve finále. Nejlépe jej rozjela Iva Fojtíková (258) a naznačila, že by si mohla dojít pro svou druhou Skleněnku. Tu první vybojovala v listopadu 2017. Ještě po druhé hře měla náskok na druhého Radka Capila 8 bodů a na třetího Mildu Krčmu 21 bodů. A přišla rozhodující třetí hra. V té zaútočili z druhého místa Ráďa Capil (257) a také ze čtvrté pozice Láďa Šmelcer (298). Ivanka Fojtíková (692 b.), hrála, co mohla, ale na vytouženou Skleněnku ani 241 v závěrečné hře nestačilo. Oba dravci byli nekompromisní a tak se musela chtě nechtě „smířit“ s třetím místem a titulem nejlepší ženy turnaje. Závěrečná hra tedy rozhodla, že se mohl začít upřímně radovat ze své první Skleněnky Láďa Šmelcer (727 b.). A moc jsme mu to přáli, protože o ni trpělivě bojoval již od prvního turnaje v lednu 2016 a dočkal se jí ve svém 28. vystoupení v Devítce. Gratulujeme. Druhé místo vybojoval Ráďa Capil (700 b.) a potvrdil svou vynikající sezónu. Třetí letošní Devítka a potřetí na bedně. Vyrovnané hry pak přinesli čtvrté místo Mildovi Krčmovi ml. (645 b.) a spokojeni se svými výkony a umístěním by měli být i pátý David Klanica (604 b.) a šestý Lukáš Blažek (586 b.). Je stále těžší a těžší se prosadit ve skvělé konkurenci. Stačí se podívat na výsledky.

Ještě se v rychlosti mrkneme na celkové pořadí. V kategorii A se do čela probojoval Radek Capil (140 b.), druhý je Tonda Váňa (136 b.) a na třetím místě je nyní Jirka Křížan (130 b.). Mezi ženami je na tom nejlépe Nela Capilová (67 b.), druhá je její mamka Dáša (64 b.) a třetí je Iva Fojtíková (50 b.). V kategorii B je v čele žebříčku Svaťa Pavlíček (67 b.). Kompletní pořadí jednotlivých kategorií po třetím turnaji jsou ke stažení ZDE.

Máme tedy za sebou třetí turnaj Valašské devítky s měšcem roku 2019. Další turnaj, s pořadovým číslem čtyři, máme v Xbowlingu ValMez naplánovaný na neděli 28. dubna 2019 s předehrávkou ve čtvrtek 25. dubna 2019. Obsazovačka je od dnešního rána aktivní a věříme, že bude opět plný dům. Díky za opravdu skvělé nedělní odpoledne a podvečer s bowlingem a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez