Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

MORIBUNDUS jasným králem 6. ligy

« zpět na seznam

28.11.2019

MORIBUNDUS jasným králem 6. ligy

Ve středu 27. listopadu 2019 nám v Xbowlingu ValMez skončila základní podzimní část 20. ročníku ABL. Epilog měla tu čest napsat 6. liga a jako u všech skupin jsme závěrečný finálový večer prožili v krásné a přátelské atmosféře, prostě jak je u nás zvykem.

I když skupinu tvořily pouze čtyři týmy, tak sportovní a společenský duch byl skvěle dodržen, týmy se navzájem hecovaly, ti lepší dokonce vřele fandili herně ne tak vyspělým hráčům a my všichni přítomní jsme se skvěle bavili. A nyní přikročíme ke kratičké rekapitulaci. Jasným vítězeme 6. ligy se stal zlínský tým MORIBUNDUS (25,5 b. – celkem 150,5 b.), který na své pouti do 5. ligy zaznamenal pouze dvě porážky s rekordním počtem bodů. Pro všechny ostatní opravdu amatérské týmy byla jejich hra inspirací.

Z očekávaného souboje o druhé místo nakonec sešlo, protože REPUBLIKA (14 b. – celkem 90 b.) nepolevila ze svého standardu a to nakonec rozhodlo. FRENZY (6,5 b. – celkem 75,5 b.) totiž v závěrečeném večeru nedokázal ani jednou zvítězit a obsadil tak konečné třetí místo. U obou týmů je nutno vyzvdvihnout jejich opravdu pozitivní přístup ke hře. I když se jim ne vždy dařilo podle představ, tak stále zůstávali jejich hráči příjemně bojovně naladěni a to je velký velký vklad pro jejich bowlingovou budoucnost. Tabulku nám na čtvrtém místě uzavřel ZKUŠEBNÍ PROVOZ (14 b. – celkem 44 b.). Tento mančaft zažil svůj absolutně nejlepší bowlingový večer, když dokázal vyhrát tři z šesti zápasů. K takové bilanci se v předchozích pěti večerech nedokázal ani přiblížit. Resumé pro toto družstvo tedy zní. Paráda, jen tak dál.

A můžeme se mrknout na statistiky. Hráči večera se stali Rostislav Píka (Moribundus) s průměrem 184,00 bodu a nejvyšším náhozem 209 bodů a Žaneta Hubertová (ZKUŠEBNÍ PROVOZ) s průměrem 131,00 bodu. Celkově potvrdil svou dominanci mezi muži Rosťa Píka krásným průměrem 180,17 bodu a nejlepší ženou se stala Soňa Mičolová (FRENZY) s průměrem 122,04 bodu. Nejužitečnějším hráčem skupiny byl Zdeněk Čejka (Moribundus) se ziskem 24,5 bodu a absolutně nejvyšší nához, parádních 238 bodů, zahrál Vladimír Mičola (FRENZY). Týmovým statistikám dominoval vítězný MORIBUNDUS díky krásnému nejvyššímu náhozu 589 bodů a nejlepšímu celkovému průměru 478,25 bodu.

Tímto nám skončila základní část ABL pro týmy 5. ligy Xbowling ValMez. Ovšem podzimní část zdaleka nekončí. Pokračujeme v lednu 2020, kdy se hrají OPEN Mistrovství měst (Xbowling ValMez – 6. a 8.1.2020, Bowling Academy Žilina, Bowling Jadran FM, GAJA centrum Třinec, Bowling SKY Ostrava) – OBSAZOVAČKY jsou již otevřené. Následuje Mistrovství regionu (Bowling SKY Ostrava – neděle 12.1.2019), Baráže mezi ligami a o postup na MČR ABL (Xbowling ValMez a Bowling Jadran FM – 14. a 15.1.2020) a vše vyvrcholí 18. – 19. ledna 2020, kdy se v centru Bowlingzone Pardubice uskuteční Mistrovství ČR ABL.

Díky všem za krásné zápasy a parádní atmosféru při ligových soubojích ABL a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team - bowling ValMez