Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Moribundus nezadržitelně míří k postupu do 4. ligy

« zpět na seznam

8.7.2020

Moribundus nezadržitelně míří k postupu do 4. ligy

V úterý 7. července 2020 se v Xbowlingu ValMez odehrál předposlední, čili čtvrtý hrací den 5. ligy jarní části ABL. A opět to byla parádní podívaná a především první polovina večera byla více než vyrovnaná a dokonce byla i přerušena vítězná série Moribunďáků.

Jenže prohra 1:4 s Valachy hned v prvním zápase večera Moribundus (19 b. – celkem 69,5 b.) probrala z letní pohody, že se nic přece nemůže stát a opět přidal tento mančat plyn, ve zbývajících čtyřech zápasech ztratil pouze 2 bodíky a s obrovským náskokem míří z první pozice do 4. ligy. Katastrofální večer zažil však druhý tým tabulky, Přespolní Hangár (7,5 b. – celkem 52,5 b.). Místo ataku Moribundusu dokázal jen jednou zvítězit a v tuto chvíli je již ohroženo i jejich do té doby neohrozitelné druhé místo.

Velmi dobře totiž zahráli borci z týmu Rozpité (17,5 b. – celkem 50,5 b.), postoupili na třetí místo a na barážové místo o 4. ligu jim chybí pouze 2 body. Svou pozici tak museli vyklidit Hafani (9 b. – celkem 45 b.), klesli na průběžné čtvrté místo tabuky a místo boje o bednu budou v závěrečném kole bojovat o zachování 5. ligy i pro podzimní část ABL. Konečně totiž také zabrali chlapci z BC Valaši team (13 b. – celkem 42 b.). Po výhře nad Moribundus v prvním zápase jsme dokonce na chvíli uvěřili, že by mohli vzít totálním útokem celou tabulku, ale nestalo se. I tak se odpoutali z šesté pozice a záchrana 5. ligy není ještě zdaleka ztracena. Velmi dobře rozehrál večer For Fun (9,5 b. – celkem 40,5 b.). Porazil Hangár i Valachy, jenže pak přišly tři prohry v řadě, konec nadějím a sestup na šesté místo tabulky. Závěrečný hrací den tak bude hodně zajímavý.

A můžeme v rychlosti probrat statistiky kola. Hráči večera se stali Rosťa Píka (Moribundus) s průměrem 189,00 bodu a ziskem 5 bodů a Irča Dorňáková (Hafani) s průměrem 143,80 bodu. Nejvyšší nához 207 bodů předvedl Svaťa Pavlíček (BC Valaši team). Týmové statistiky ovládl Moribundus díky nejvyššímu náhozu 580 bodů a nejlepšímu celovečernímu průměru 503,60 bodu.

Máme tedy za sebou předposlední hrací den 5. ligy. K závěrečnému, pátému večeru, se v Xbowlingu ValMez sejdeme opět za 14 dní, v úterý 21. července 2020, začátek samozřejmě v 18:00 hodin. Jako již tradičně proběhne po skončení kola vyhlášení s předáním cen. Takže si prosím naplánujte o nějakou tu minutku delší vycházku. Díky za krásný bowlingový večer a těšíme s Vámi brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez