Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Moribundus si pohlídal postup do 4. ligy

« zpět na seznam

22.7.2020

Moribundus si pohlídal postup do 4. ligy

Tak máme v Xbowlingu ValMez úspěšně ukončenou další skupinu ABL. Tentokrát měla v úterý 21. července 2020 svůj závěrečný pátý hrací den naplánovaný 5. liga. A že bylo o co hrát. O vítěztví Moribundusu bylo téměř rozhodnuté po minulém kole, ale o druhé a třetí místo se praly tři týmy.

Vedoucí a nakonec i vítězný Moribundus (10 b. – celkem 79,5 b.) sice nepředvedl spanilou jízdu z předchozích večerů, ale i tak si zcela v poklidu, jasně a zaslouženě pohlídal vítězství v 5. lize a tím pádem i postup do 4. ligy. Přejeme tomuto týmu do podzimní části hodně zdaru a co nejvíce bodových úlovků. Nejen druhé místo, ale také baráž o 4. ligu. To bylo v sázce pro tým, který skončí za vítězným mančaftem.

Plány Přespolního Hangáru (19 b. – celkem 71,5 b.) před začátkem soutěže byly jasné. Návrat zpět do 4. ligy. Úvod jim vyšel na jedničku, jenže pak soukolí začalo zadrhávat. Naštěství v rozhodující chvíli pánové zabrali a vybojovali „alespoň“ druhé místo, které jim dává druhou šanci přes baráž se do 4. ligy zase vrátit. Jenže nebylo to jednoduché, protože na číhané byli silní a zdatní soupeři. Tým Rozpité (12 b. – celkem 62,5 b.) stíhal Hangár, seč mohl, ale nakonec rozhodl právě jejich vzájemný zápas, který Rozpití prohráli 1:4. V závěrečném zápase ještě museli zabrat a pojistili si pěkné třetí místo. Třetí do pranice byli Hafani (12 b. – celkem 57 b.), ale bohužel, někdo tu nepopulární bramboru musel sebrat. I tak po podzimním třetím místě čtvrté na jaře není vůbec špatné. Až na pátém místě skončil, před začátkem námi favorizovaný, BC Valaši team (12 b. – celkem 54 b.). I když si v posledních večerech nevedlo toto družstvo zle, zpackaný začátek již nedokázalo napravit a o 5. ligu budou bojovat v baráži. Druhou šanci před začátkem sezóny dostal For Fun (10 b. – celkem 50,5 b.), ale nedokázal ji využít. Bojoval srdnatě, ale 5. ligu se zachránit nepodařilo a tak je na podzim čeká 6. liga.

6. liga by měla být na podzim úplně jiná, než je nyní. Hlásí se nám hned čtyři týmy, které by měly vstoupit na podzim v našem centru do ABL a tak dokonce pomalinku spřádáme plány i na 7. ligu. Vše je otevřené a tak, jak jsme psali v reportech z 3. a 4. ligy, doplňujeme. Jak to bude vypadat se sestupy či baráží o 5. ligu a kterých týmů se to bude týkat, to budeme vědět až v srpnu. Buďte prosím trpěliví, včas přineseme tuto důležitou informaci.

A můžeme si shrnout celkové statistiky. Hráči 5. ligy Xbowling ValMez se stali Rosťa Píka (Moribundus) s průměrem 179,80 bodu a Irča Dorňáková (Hafani) s průměrem 144,92 bodu. Rosťa Píka svou dominanci potvrdil ziskem 20 bodů a nejvyšším náhozem, krásných 257 bodů. Co se týče týmových statistik, tak nejvyšší nához 580 bodů zahrál Moribundus a nejlepší celkový průměr 480,32 bodu uhrál Přespolní Hangár.

Tímto nám skončila základní jarní část ABL. Jakým způsobem a kdy proběhnou soutěže jednotlivců a týmové baráže, to vše Vám přineseme v samostaném reportu na našich webových stránkách, jakmile budeme mít potvrzený systém. Jisté je jedno, že MČR ABL se uskuteční v Bowlingzone Pardubice 26. – 27. září 2020. Díky moc za opravdu parádní bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy v našem Vašem centru Xbowling ValMez na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez