Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Našlapanou 3. ligu vedou po úvodním večeru Pivoni

« zpět na seznam

24.9.2020

Našlapanou 3. ligu vedou po úvodním večeru Pivoni

Dlouho očekávaný start 3. ligy je tady. Xbowling ValMez přivítal hráče nejvyšší domácí soutěže ABL ve středu 23. září 2020. Po třech letech máme opět jednu sedmičlennou skupinu, protože po dvou letech v 1. lize se do rodného hnízda vrátili Šalamouni. A i když se názory na počet týmů ve skupině různí, jeden fakt se skrýt nedá. Sedmičlenná skupina je ze sportovního hlediska daleko zajímavější.

Pojďme si tedy projít úvodní hrací večer podzimíní části 21. ročníku ABL. Hledat favorita či favority před úvodním hvizdem bylo více než těžké při pohledu na složení jednotlivých týmů. V 3. lize máme tři týmové Mistry ValMezu, účastníky MČR ABL, účastníka 1. regionální ligy a také dva hodně ambiciózní nováčky.

Po krásných a mnohdy velmi dramatických a vyrovnaných zápasech se nám v čele tabulky usadili Pivoni (24 bodů), když o svém vedení rozhodli v závěrečném zápase večera, v kterém smetli 5:0 Šalamouny (21 bodů). Právě navrátivší se tým vedl tabulku po celý večer a o lídrovskou pozici přišel až v tomto závěrečném zápase. O 4 body zpět je nyní třetí tým tabulky, vždy nebezepčný a silný Fabuland (17 bodů). Takto vypadá vedoucí trojice. Následuje 5 bodová mezera a na útok se připravuje silná a vyrovnaná čtyřka pronásledovatelů. První nováček 3. ligy, Bezejmení míšenci (12 bodů), jsou na čtvrtém místě, šampion podzimu 2019 Lotr tým (11 bodů) je na pátém místě, obhájce jarního titulu Krocaní hněv (10 bodů) je zatím šestý a tabulku nám na sedmém místě uzavírá druhý nováček skupiny, Dravci (10 bodů). Po zkušenostech z jarní části 3. ligy, která byla mimochodem opravdu vynikající a laťku posadila hodně vysoko, nebudeme v žádném případě dělat nějaké ukvapené závěry.

A jdeme na statistiky kola. Hráči večera se stali Radek Šobora (Fabuland) s průměrem 192,17 bodu a nejvyšším náhozem 245 bodů a při své premiéře v ABL Jarka Matochová (Bezejmení míšenci) s průměrem 160,75 bodu. Hned 5 hráčů získalo pro své týmy 5 bodů a jejich jména si můžete přečíst ve výsledcích. Do týmových statistik se zapsal nejvyšším náhozem 610 bodů Fabuland a nejlepší celovečerní průměr 528,33 bodu si připsali Pivoni.  

Máme tedy za sebou úspěšný úvodní večer 3. ligy. K druhému kolu se sejdeme v Xbowlingu ValMez ve středu 7. října 2020, začátek v tradičních 18:00 hodin. Díky všem za krásný bowlingový večer a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez