Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Nejlepším seniorem roku 2019 se stává PETR BITTALA

« zpět na seznam

7.12.2019

Nejlepším seniorem roku 2019 se stává PETR BITTALA

Krásná účast 23 hráčů ozdobila závěrečný dvanáctý turnaj série SENIOR CUP TOUR VM, který se v Xbowlingu ValMez uskutečnil v sobotu 7. prosince 2019. Dvojnásob obodovaný MASTERS rozhodl o celkovém vítězi celoročního žebříčku a seniorském bowlingovém králi Valašského království a jeho přilehlých kolonií.

Přes magickou hranici 1000 bodů, což je součet pěti nejlepších her včetně HDC, se v KVALIFIKACI přehoupl jediný hráč, a to jeden z velkých kandidátů na celkové vítězství, Luba Matera (1016 b.). Velmi dobře zahráli také druhý Peťa Mikliš (998 b.), třetí Víťa Hasník (968 b.), čtvrtý Láďa Horák (962 b.), pátý Franta Folta (960 b.) a šestý Radek Šobora (942 b.). Do prosincového finále se při své premiéře probojoval Zdenda Labaj (941 b.) a s ním také Jirka Janás (916 b.).

Důležitý krok udělal postupem Peťa Bittala (904 b.) a poslední tři finálová místa si vybojovali Svaťa Pavlíček (904 b.), nejlepší žena a bohužel jediná, Mirka Miklišová (901 b.) a posledním šťastlivcem byl Pavel Kovář (898 b.). O posledním postupujícím a prvním nepostupujícím musel nakonec rozhodnout nejlepší nához hráče, protože stejného počtu bodů dosáhl také Milda Bohačík. Minisouboj náhozů vyzněl lépe pro Pavla poměrem 195:189. Turnaj skončil pro Marušku Hermanovou, horkou kandidátku na post nejlepší ženy série.  

FINÁLE se naposledy hrálo na klasický součet tří her. Od nového roku se finále bude hrát lehce pozměněným systémem, který se dozvíte do konce tohoto roku. Výborně rozjel rozhodující tři hry Jirka Janás (228) a konkurenci mu v tuto chvíli dělal pouze Zdeňa Labaj (203). V druhé hře Jiří pojistil své vedení dalším dvoukilem (443 b.), druhé místo držel Zdenda (384 b.) a na třetí místo poskočil Vítek Hasník (382 b.). A pak to přišlo. Ve třetí hře se probudili konečně favorité a začaly se dít věci. Parádní finálové představení dokončil další dvoustovkou Jiří Janás (650 b.) a s velkým náskokem, nikým neohrožen, si zaslouženě došel pro vítězství v prosincovém MASTERS. Výbornou hrou 243 bodů, což byl nejvyšší nához turnaje, se do boje o prosincovou bednu a především o celkové vítězství vrátil Luba Matera (631 b.) a bylo z toho konečné druhé místo. Svého velkého soupeře po očku sledoval Peťa Bittala (595 b.) a viděl, že s tímto faktem musí něco udělat. Zabojoval, zahrál výborných 237 bodů a dokázal se vyšvihnout až na třetí místo. V poslední hře si náhozem 211 bodů spravil celopodzimní bowlingovou náladu Pavel Kovář (553 b.) a rázem z toho bylo pěkné čtvrté místo. A nad Pavlem opět svítila Šťastná hvězda, protože stejně jako v kvalifikaci i ve finále rozhodl o jeho lepším postavení v tabulce vyšší nához. Stejného celkového počtu bodů dosáhl také Víťa Hasník, ale bohužel, jeho nejlepší hra byla „pouze“ 201 bodů a tak se musel spokojit s pátým místem. Nejvíce zlepšení výše jmenovaných hráčů však odnesl Zdenda Labaj (540 b.), kterému naopak poslední hra vůbec nevyšla, a skončil nakonec na šestém místě. Nejlepší ženou turnaje se stala Mirka Miklišová (523 b.), když obsadila celkově desáté místo.

A jak nám dvojnásob bodovaný MASTERS zaúřadoval v celoročním hodnocení bowlingové série SENIOR CUP TOUR VALEMZ? Obrovský souboj se svedl o pozici nejvyšší, variant bylo několik a hráči o nich věděli. A také tomu odpovídalo i finále. Nakonec se nejlepším seniorským hráčem Xbowlingu ValMez roku 2019 stává s turnajovou bilancí 3x první a 4x třetí Peťa Bittala (261 bodů). Obrovskou gratulaci tímto posíláme do Třince. Velkým soupeřem mu byl celkově druhý Luba Matera (253 bodů), jehož letošní umístění bylo 1x první místo, 3x druhé místo a 2x třetí místo. Oba hráči zaslouží absolutorium za parádní celoroční výkony. Za obdiv stojí také další hráč v celkovém pořadí, Víťa Hasník (205 bodů), kterému k třetímu místu stačilo odehrát pouze sedm turnajů z dvanácti možných (počítalo se nejlepších osm). TOP seniorskou šestku doplnili čtvrtý Peťa Mikliš (190 bodů), pátý Radek Šobora (182 bodů) a šestý Láďa Horák (177 bodů). Naší nejlepší seniorkou se nakonec přece jen zaslouženě stala, i přes dílčí neúspěch v MASTERS, Maruška Hermanová (142 bodů). Její prosincová přemožitelka Mirka Miklišová (128 bodů) skončila na druhém místě. Kompletní výsledky celoroční série 2019 jsou k dispozice ZDE.

Co dodat závěrem? Parádní turnaj, parádní celoroční boje, krásná atmosféra, výborné výkony a výsledky. Nám tedy zbývá všem 49 hráčům, kteří se v roce 2019 zapojili do naší Vaší série Senior Cup Tour VM, poděkovat za skvělé bowlingové soboty a těšíme se na již 5. ročník, který startuje v sobotu 18. ledna 2020. Obsazovačka je v tuto chvíli samozřejmě aktivní, tak neváhejte s přihlášením. Všem přejeme krásné a pohodové Vánoce a v našem společném Xbowlingu ValMez se těšíme brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

PS: Dnes jste se přesvědčili, že Váš hlavní organizátor turnajů je obyčejný smrtelník, který má také někdy hlavu pouze na klobouky. Všichni víte, co mám na mysli, že jsem doma zapomněl pečlivě připravené poháry určené nejlepším hráčům série. Tak jsem Vám je alespoň vyfotil a slibuji, že co možná v nejkratší době je předám do rukou majitelů. A i já se při přidávám k celému našemu Xbowling Teamu s poděkováním za krásné chvíle s Vámi a přeji pohodové svátky vánoční.

Váš Petr Roubalík