Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

ODERSKÁ BANDA zvládla dramatickou koncovku

« zpět na seznam

16.5.2019

ODERSKÁ BANDA zvládla dramatickou koncovku

ValašiOderskou bandou sváděli svou neskutečně dramatickou bitvu o vítězství až do samého závěru. A nejen to bylo k vidění v závěrečném kole 5. ABL Xbowling ValMez ve středu 15. května 2019. Již samotný úvod večera přinesl hodně emotivní okamžik. Především pro jednoho účastníka.

A nemůžeme začít ničím jiným, než právě událostí, která proběhla před zahájením závěrečných soubojů. Pod přísným dohledem vrchního soudce Miry Příleského byl vyzván předstoupit před hráče 5. ligy Petr Roubalík (obžalovaný), aby vyslechl rozsudek, který byl hráči (porotou) vynesen po nedávném pátém hracím dnu. Za své ohavné činy, páchané vůči bowlingu a především hráčům 5. ligy, byl právoplatně odsouzen k převzetí asi 100 kilového nádherného a vynikajícího dortu a ZIPO zapalovače s věnováním. Po přečtení rozsudku obviněný se slzami na krajíčku přijal zcela beze zbytku rozhodnutí poroty a slíbil, že své ohavné trestné činy bude i nadále páchat dál. Xbowling Team ValMez, z pozice obhájce obžalovaného prohlašuje, že zločinec Petr Roubalík moc a moc děkuje celé porotě a slavnému soudu k vynesení roszudku.

Úvod jako hrom a můžeme jít na samotný průběh večera a rekapitulaci 5. ligy jarní části 20. ročníku ABL. A podobně, jako při závěrečném kole 6. ligy, začneme od spodních pater tabulky. Po velmi vydařeném minulem kole přišli HAFANI (2 b. – celkem 43 b.) s jasným cílem, poprat se s Forfanem o páté místo. Možná přemíra snahy však způsobila, že ne a ne získát nějaký bod. Naopak FOR FUN (11 b. – celkem 57,5 b.) sbíral bodíčky v každém zápase a dvě kola před koncem již bylo jasné, který tým spadne do šestky a který dostane druhou šanci v baráži s Bezejmenými Míšenci ve středu 12. června 2019. Nic na tom nezměnil ani závěrečný zápas, v kterém se oba tým utkaly tváří v tvář. Alespoň čest zachránili Hafani tím, že z finálového kola neodešli s nulou na kontě.

Další dvojice bojovala o místo na bedně, tedy přesněji o její třetí stupínek. ROZPITÉ (14 b. – celkem 77,5 b.) po pomalejším rozjezdu ligy stupňovalo tempo a po čtvrtém HD se již propracovalo na třetí místečko před OGARY (15 b. – celkem 74 b.). Ti v prvních třech kolech vypadali, že budou pomýšlet dokonce na místa nejvyšší, ale tak nějak se to zvrtlo, že z toho nakonec vyšel souboj o třetí místo. Podobně, jako v případě zápasu Hafanů s For Fun, bylo již před závěrečným vzájemným soubojem jasné, z třetí příčky se bude radovat tým Rozpité. Ogaři sice vzájemný zápas vyhráli 5:0, ale to byla již jen kosmetická bodová úprava jejich konečného čtvrtého místa.  

Zbývá nám tedy poslední dvojice. Ta, která sváděla nádherný souboj o vítěze 5. ligy v každém večeru a každém zápase. Jakékoliv klopýtnutí s papírově slabším soupeřem bylo okamžitě a nekompromisně druhým mančaftem trestáno. A tak se nám Oderská banda tahala s Valachy o první příčku až do samotného závěru. Osud to tak chtěl, že se i tato dvojice potkala až v posledním zápase večera. Počty byly jednoduché. Pokud urvou Valaši 5 bodů, budou mistry 5. ligy. Pokud urve Oderská banda alespoň 1 bod, bude mistrem ona. A přesně tak se i stalo. Dan Ševčík zdolal Radka Skýpalu 176:162 a bylo vymalováno. V jarní části 5. ligy se tedy vítězným týmem stává ODERSKÁ BANDA (18 b. – celkem 99 b.), vicemetrem pak BC VALAŠI TEAM (15 b. – celkem 99 b.). Ovšem Valaši dostanou ještě jednu šanci postoupit do 4. ligy a to přes baráž, která se bude hrát ve středu 12. března 2019. Soupeře bude znát, až bude mít čtyřka dohráno, tedy 29.5.2019.

A jedeme dál, hurá na statistiky. Hráči večera se stali Pavel Růčka (Rozpité) s průměrem 179,60 bodu a Šárka Kovářová (Ogaři) s průměrem 160,40 bodu a plným počtem získaných 5 bodů. Nejvyšší nához 216 bodů si připsal Ondra Kudla (Ogaři). Nejlepší týmovou hru 598 bodů předvedla ODERSKÁ BANDA, a jak se nakonec ukázalo, byl to i celkově nejvyšší nához celé ligy. Tímto jsme plynule přešli do celkových statistik. Nejlepším hráčem 5. ligy se stal Peťa Dvorský (Oderská banda) s průměrem 173,29 bodu a současně byl i nejužitečnějším hráčem, když pro svůj tým vybojoval 22 bodů. Nejlepší ženou 5. ligy byla jednoznačně Šárka Kovářová s průměrem 169,75 bodu. Tento výkon ji dokonce zařadil na druhé místo společné tabulky. Zbývá nám nejvyšší nához jednotlivce a ten si výkonem 235 bodů připsal Dan Ševčík (Oderská banda).  

Máme tedy za sebou krásné boje 5. ABL Xbowling ValMez. Tímto nám však jarní část 20. ročníku ABL ještě nekončí. Co nás tedy čeká? Před nám jsou mistrovské boje jednotlivců a případně týmové baráže. První je na řadě otevřené MISTROVSTVÍ VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ určené pro hráče ABL i pro širší veřejnost (public open), které se hraje 4. – 5. června 2019. Toto mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro MISTROVSTVÍ REGIONU SM, které se hraje v našem centru v neděli 9. června 2019. Následují týmové BARÁŽE O POSTUP NA MČR ABL. Této baráže se může zúčastnit vítěz jakkékoliv výkonnostní skupiny ABL a týmy, jejichž průměr (včetně HDC) byl vyšší jak 500 bodů. Tato baráž se v našem centru hraje v úterý 11. června 2019. Ve středu 12. června 2019 se pak hrají BARÁŽE MEZI LIGAMI VM. A máme jisté další účastníky. O 5. ligu se poperou For Fun s Bezejmeným míšenci a o 4. ligu svedou souboj Valaši, kteří si však na jméno svého soupeře ještě musí chvíli počkat. O víkendu 15. – 16. června 2019 pak jarní část ABL vyvrcholí MČR ABL, které se koná v Pardubicích.

A to je již opravdu z našeho závěrečného hracího dne vše. Gratulujeme vítězným týmům a jednotlivcům a všem hráčům moc děkujeme za krásné bowlingové večery a skvělou přátelskou atmosféru.

Na dveře nám také klepe letní bowlingový program, který je již zveřejněn na našich stránkách, takže nezapomeňte přihlásit svůj tým do Letní Valašské Devítkové Ligy. Těšíme se tedy brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez