Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Ohlédnutí za Mistrovstvím VM, regionu a barážemi

« zpět na seznam

13.6.2019

Ohlédnutí za Mistrovstvím VM, regionu a barážemi

Jedním z vrcholů jarní části ABL je Mistrovství Valašského Meziříčí a také Mistrovství regionu severní Moravy. Městské mistrovství je v našem centru Xbowling ValMez pravidelně v lednu a v červnu, ale na setkání nejlepších hráčů z regionu jsme se mohli těšit po 12 měsících.

Nejdříve tedy k Mistrovství Valašského Meziříčí. Po slabších sezónách, co se počtu hráčů a hráček týče, jsme přivítali pro změnu rekordní účast 27 mužů a 9 žen. Jako tradičně se hrálo ve dvou, již zmíněných kategoriích a tradičně také v Kategorii B, určené pro hráče, jejichž průměr z uplynulé sezóny ABL byl nižší jak 160 bodů. Do této kategorie bylo zařazeno 9 hráčů.

A dáme přednost ženám. Hned v prvním dnu kvěle rozjela své mistrovství nejlepší žena regionu základní části Iva Fojtíková (1157 b.) a nastavila tak laťku hodně vysoko. Druhý den se připravily ke svému startu další horké kandidátky na jarní titul, ale ani Ája Kudělková (1122 b.) a ani Janča Irglová (1072 b.) nedokázaly nejvyšší ženský výkon překonat. Po dvouleté nadvládě a čtyřech titulech v řadě tak žezlo královny valmezského bowlingu přebírá Iva Fojtíková. Velká konkurence byla také samozřejmě mezi muži. To, že se Mistrovství regionu konalo v našem centru, způsobilo, že se našeho mistrovství zúčastnili i „přespolní“ hráči. A ti si rozebrali první tři místa. Jeden z kandidátů na bednu, Rosťa Kala (1201 b.), ukázal svou kvalitu a po prvním dnu se usadil v čele tabulky. Nakonec na tom nic nezměnil ani výborný výkon druhého Ládíka Krusberského (1200 b.) a také třetí Radek Novák (1191 b.) si s průměrovou hranicí 200 bodů neporadil. Po roce se tedy na valmezský trůn vrací Rosťa Kala. V Kategorii B potvrdila vítězstvím své zkušenosti a hračskou kvalitu Maruška Hermanová (963 b.), velmi pěkně zahrála druhá Irča Dorňáková (957 b.), která na třetí místo odsunula svého životního partnera Láďu Stodůlku (951 b.). Kompletní výsledky nejen našeho centra, ale ze všech Městských mistrovství v regionu si můžete stáhnout ZDE.

Nejlepší hráči z Městských mistrovství, která se hrála také ve Frýdku-Místku, Třinci a Ostravě, se pak sešli v našem centru v neděli 9. června 2019 k samotnému Mistrovství regionu severní Moravy. A bylo jako vždy o co hrát. Kromě samotných mistrovských titulů bylo ve hře 10 vstupenek pro muže a 2 vstupenky pro ženy na MČR ABL do Pardubic. Všech 36 kvalifikantů se dostavilo a mohli jsme tedy zahájit kvalifikací.

Přes průměr 200 bodů se dostali pouze první Zbigniew Kosiec (877 b.) a druhý Milan Bohačík (813 b.). Za touto dvojicí se usadili třetí Jakub Podzemný (798 b.), čtvrtý Martin Indra (793 b.), pátý Petr Bittala (791 b.) a šestý David Klein (743 b.). K postupu do play-off bylo potřeba zahrát 740 bodů a prvním nepostupujícím o pouhé 2 body zpět byl Jakub Cienciala (737 b.).

Devět žen bojovalo v kvalifikaci především o to, neskončit na posledním místě. Zbylých osm hráček postoupilo do čtvrtfinále, kde začaly ty pravé boje o všechno. Tentokrát si s kvalifikací nejlépe poradily skvěle hrající Jana Irglová (808 b.) a Ivana Fojtíková (798 b.). Výhodnější pozice pro nasazení si připravily také Nela Capilová (707 b.) a Andrea Kudělková (705 b.). Se soutěží se bohužel musela rozloučit Irena Dorňáková (571 b.), když jí k postupu chybělo pouhých 10 bodíků.

Po kvalifikačních bojích přišlo na řadu vyhlášení nejlepších hráčů Městských mistrovství a šlo se na play-off a osmifinále mužů. Z výše postavených mužů v kvalifikaci neprošli sýtem prvních vyřazovacích bojů Jakub Podzemný, David Klein ani Radim Jurečka a také Michal Štěpánek, Antonín Váňa, Radomír Šobora, Stanislav Vilášek a Radek Vetyška. Postupem do čtvrtfinále si zajistili účast na MČR ABL nasazení Zbigniew Kosiec, Milan Bohačík, Martin Indra, Petr Bittala a Radek Nová a společně s nimi z druhé řady Jiří Kortyš, Václav Bařina a Artur Nowak.

V druhém kole play-off, čili čtvrtifinále, se do soutěže zapojily také ženy a s účastí v turnaji se musely rozloučit Marie Hermanová, Anna Bittalová, Jana Orságová a po obrovské bitvě také Ivana Fojtíková, která prohrála 618:628 s Pavlínou Maléřovou. Taková čísla mohli pánové pouze tiše závidět. Žádný jejich čtvrtfinálový zápas se tomuto souboji ani nepřiblížil. Semifinálovou čtveřici doplnily Jana Irglová, Nela Capilová a Andrea Kudělková.

Mezi muži ukončili svou cestu Radek Novák, Václav Bařina, Artur Nowak a po obrovském boji také Martin Indra. Mezi nejlepší čtyři muže šampionátu postoupili Zbigniew Kosiec, Milan Bohačík, Jiří Kortyš a ten velký vítězný souboj s Martinem svedl Petr Bittala.

Semifinálové boje znamanejí především u žen ty nejdůležitější zápasy. Jejich vítězky si nejen zahrají o nejcenější titul v regionu, ale současně jim finálová účast zajistí postup na MČR ABL. V prvním zápase si relativně snadno pradila Nela CapilováPavlínou Maléřovou 352:299, v tom druhém se bojovalo až do úplného závěru a vítězně z něj vyšla Andrea Kudělková po vítězství 417:390 nad Janou Irglovou. V konečném účtování skončila na bronzovém stupínku Jana, Pavlína se musela smířit se čtvrtým místem. V mužích pokračoval v úspěšném tažení play-off Petr Bittala, když ukončil cestu turnajem Zbigniewu Kosiecovi po vítězství 394:380. V druhém semi zkřížili meče Milan Boahčík a Jiří Krostyš a po výsledkcu 368:304 se na finále mohl těšit Milan. Zbigniewu alespoň trochu zvedlo náladu po vyřazení celkové třetí místo, Jirka skončil na čtvrtém místě jako nejlepší z valmezských mužů.

Velká finále jsou tady. Po velmi zajímavém a hlavně krásném zápase s vysokými čísly se svého druhé titulu dočkala a pozici nejlepší ženy regionu obhájila ANDREA KUDĚLKOVÁ. Krásného úspěchu dosáhla také NELA CAPILOVÁ, když v pouhých 15 letech již podruhé dosáhla na stříbrnou pozici. Skóre tohoto superfinále žen bylo 447:421 pro novou šampionku a laťka pro pány byla nastaveno opravdu hodně vysoko. Parádní práce děvčata a velký potlesk pro Vás. Konečné pořadí žen ZDE.

Mužské finále nemělo svého jasného favorita a zápas to potvrdil. Pánové se předháněli ve strajcích a nedali se zahanbit výsledkem ženského finále. I když konečné skóre hovoří relativně jasnou řečí, nebylo tomu tak. Po vítězství 474:416 se ze svého prvního titulu mohl zaslouženě radovat PETR BITTALA, titul vicemistra regionu vybojoval MILAN BOHAČÍK. Podobně jako u žen musíme s radostí konstatovat, že jsme byli svědky krásného finále. Tento zápas také patřil k ozdobám jarního Mistrovství regionu ABL jednotlivců. Konečné pořadí mužů ZDE.

Mistrovství regionu severní Moravy je tedy minulostí. Všem zúčastněným děkujeme za opět parádní atmosféru a těm nejlepším hráčům a hráčkům, ať již na bedně nebo těm s platnou vstupenkou na Mistrovství ČR ABL moc gratulujeme. Budeme Vám všem v Pardubicích v neděli 16. června 2019 držet palce, ať Vám to tam padá a dosáhnete co nejepších výsledků.

Náročný maraton soutěžních zápasů ABL vyvrcholil týmovými barážemi. Baráž o postup na MČR ABL dostala první slovo v úterý 11. června 2019. Ta se souběžně hrála jak v našem centru, tak i v Bowlingu Jadran FM. Do baráže se přihlásilo sedm týmů a hrálo se o dvě postupová místa. Roli spolufavorita potvrdili TWEENERS a konečným výsledkem 2315 bodů si z prvního místa zajistili postup na sobotní celorepublikové finále. Druhé postupové místo urvali naši valašští bratři z Rožnova, ČMOUDI – 2194 bodů. Ovšem nejen štěstěna, ale především skvělá účast na Městských mistrovstvích rozhodla, že náš region dostal ve středu v ranních hodinách tzv. divokou kartu a tak se z nečekaného postupu mohl začít radovat další náš zástupce, NO NAME – 2160 bodů. V Jadranu FM se hrála také Baráž o 1. ligu. Tu opět jako na podzim úspěšně zvládli ŠALAMOUNI – 2101 bodů a z druhé pozice si zajistili účast v 1. lize i pro podzimní část. Gratulujeme všem úspěšným týmům a v sobotu (15.6.2019) na MČR ABL budeme držet palce a pozorně sledovat výsledkový servis z pardubického Bowlingzone.

Vše nám vyvrcholilo ve středu 12. června 2019. To jsme naplánovali Baráže mezi ligami VM. Hrály se baráže o 3. a o 5. ligu. Z technických důvodů jsme museli odložit baráž o 4. ligu a s kapitány Hangáru a Valachů domluvíme náhradní termín. Tyto baráže se hrály na čtyři vzájemné zápasy s bodovacím systémem jako v základních skupinách ABL. Tzn., že v každém zápase se hrálo o pět bodů. V Baráži o 3. ligu byl lepším týmem vyzývatel LOTR TÝM, který o svém postupu přes DARK SIDE rozhodl již v třetím kole. Konečný verdikt na body zní – 12 ku 8 pro Lotr tým. Jako přes kopírák se pak vyvíjela i Baráž o 5. ligu. Po třetích vzájemných zápasech bylo jasné, že vítězným týmem budou BEZEJMENÍ MÍŠENCI. Až v závěrečném zápase korigoval FOR FUN na konečných 15 ku 5 pro prvně jmenovaný tým. V průběhu týdne bude oznámen termín závěrečné Baráže o 4. ligu a po odehrání této poslední baráže bude zvěřejněno také složení jednotlivých skupin ABL pro podzimní část roku 2019. Kompletní výsledky baráží si můžete stáhnout ZDE.

No, myslíme se, že jsme snad nezapomněli na nic podstatné a tak končíme tento report ze skončených mistrovských klání a baráží. O víkendu tedy budeme všem našim kvalifikovaným zástupcům držet hodně palce v bojích na Mistrovství republiky ABL a od září se pak opět rozběhne kolotoč soutěžních zápasů ABL. Díky moc za krásné bowlingové zápasy a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez