Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Ohlédnutí za Mistrovstvím VM, regionu a barážemi

« zpět na seznam

24.1.2019

Ohlédnutí za Mistrovstvím VM, regionu a barážemi

Hodně nabitý byl program uplynulého týdne nejen v našem centru Xbowling ValMez, ale v celé naší republice. Amatérská Bowlingová Liga začala rok 2019 Mistrovstvím Valašského Meziříčí podzimní části. 8. a 9. ledna se k bojům o mistrovské tituly a postupy na Mistrovství regionu sešlo celkem 16 mužů a 7 žen. Kromě hlavních kategorií se hrálo také o vítěze Kategorie B, pro hráče s průměrem nižším jak 160 bodů z podzimních bojů ABL.

Přednost dáme ženám. Skvěle načasovala svou formu Ája Kudělková (192,17) a již počtvrté v řadě vybojovala mistrovský titul. Druhým místem zkompletovala sadu medailových umístění Iva Fojtíková (185,50) a jarní třetí místo obhájila Anička Stromšíková (184,17). Výkony, za které by většina mužů dala cokoliv. Ale ti nejlepší zahráli přece jen ještě o trošku lépe. Především nový šampion Michal Štěpánek (203,67) předvedl parádní výsledky a právem se může radovat ze svého premiérového titulu. Velmi dobře zahrál také druhý muž pořadí, David Klein (202,33), ale toužený titul zase neklapl. Velmi příjemným překvapením byl výkon třetího muže v pořadí, kterým byl Bob Vančík (186,17), pro kterého to je první bedna z našeho mistrovství. Kategorii B se stala záležitostí žen, když za vítěznou Irčou Dorňákovou (156,83) skončily Mirka Miklišová (155,00) a Nela Capilová (151,50). Kompletní výsledky ze všech Městských mistrovství v regionu – ZDE.

 

V neděli 13.1.2019 se v centru Bowling Jadran Frýdek-Místek konalo samotné Mistrovství regionu severní Moravy a z našeho centra na něj postoupili Michal Štěpánek, David Klein, Bob Vančík, Jirka Kortyš, Tonda Váňa, Tomáš Helešic, Radek Capil a Láďa Šmelcer v mužích a z žen postoupily Iva Fojtíková, Ája Kudělková, Anička Strošíková, Nela Capilová a Irča Dorňáková.

V samotných bojích o pocty nejvyšší z kvalifikace postoupili do vyřazovacích bojů Láďa Šmelcer, Jirka Kortyš, Radek Capil, Tomáš Helešic a David Klein. Prvním nepostupujícím a na konečném 17. místě skončil Michal Štěpánek, hned za ním 18. skončil Tonda Váňa a Bob Vančík obsadil 27. místo. V ženách neprošla kvaldou pouze Irča Dorňáková, která tak obsadila konečné 9. místo.

Jdeme na osmifinále mužů. Bohužel los byl neúprosný a hned dvě dvojice utvořili naši hráči. V prvním souboji vyřadil Láďa Šmelcer spoluhráče s týmu Tomáše Helešice, který skončil na konečném 16. místě. Z druhého bratrovražedného souboje vyšel lépe Radek Capil, který vyřadil Jirku Kortyše. Ten obsadil konečné 11. místo. Úspěšný byl David Klein, který přešel přes druhého hráče kvalifikace, Pepu Nováka. Pro Láďu, Radka a Davida znamenal postup do čtvrtfinále také získání platné vstupenky na Mistrovství ČR ABL jednotlivců v Pardubicích.

Ve čtvrtfinále se do vyřazovacích soubojů zapojily také ženy. Tady byl los milosrdnější a žádný vzájemný souboj se nekonal. Ze čtyř našich želízek neprošla do semifinále pouze Anička Stromšíková, která nestačila na opravdu hodně kvalitní hráčku, Danu Klusáčkovou. Naopak se svými soupeřkami si postupně poradily: Iva Fojtíková s Kristýnou Janočkovou, Ája Kudělková s Janou Orságovou a i Nelča Capilová s Dašou Ponczovou.

Mezi muži skončili svou pouť turnajem Radek Capil, který narazil na dravé mládí a výborně hrající Tomáš Valošek mu nedal šanci. Ještě hůř, výsledkově, dopadl Láďa Šmelcer, kterého vyřadil Radek Novák rovněž velmi kvalitním výkonem. David Klein je sice ostravák, ale klubové barvy hájí v našem týmu NO NAME a tak jej bereme z tohoto hlediska za hráče reprezentujícího ValMez. A jako jediný se probojoval do semifinále, když vyřadil Pepu Mihulku. Radek obsadil konečné krásné 5. místo a Láďa pak skončil na 7. místě.

Na řadě je semifinále, kde jde již opravdu o vše. Především ženám, kde si pouze finalistky zajistily postup do Pardubic. V první dvojici se to již neobešlo bez vzájemného souboje a zkušenost slavila úspěch. Ája Kudělková si poradila s Nelčou Capilovou a tím si zajistila i účast na republice. Naše juniorka Nela však i přes své vyřazení skončila na skvělém 4. místě. Druhé semifinále doslova zvedalo přítomné ze sedadel, když o vyřazení Ivy Fojtíkové Danou Klusáčkovou rozhodl pouhý bodík. Iva obsadila končené 3. místo, ale Pardubice ji neutečou, protože jako nejlepší žena regionu SM základní části si účast na Mistrovství zajistili již v předstihu.

Velmi očekávané semifinále mezi Tomášem Valoškem a Radkem Novákem skončilo vítězstvím domácího mladíka, který druhou hrou strhl postup na svou stranu. Radek nakonec obsadil konečné 3. místo. David Klein využil příznivějšího losu a postoupil přes Pepu Mihulku po půl roce opět do finále. Pepa obsadil konečné 4. místo.

A to již v soutěži zůstaly pouze dvě finálové dvojice. V ženách rozhodlo o nové šampionce vyrovnanost obou her a tou se mohla pyšnit naše Andrea Kudělková, pro kterou je to premiérové vítězství na Mistrovství regionu. I přes vedení po první hře nakonec svůj náskok neudržela Dana Klusáčková a musela se tak smířit s porážkou a ziskem „jen“ 2. místa.

Ani tentokrát nedotáhl svůj boj za titulem do zdárného konce David Klein, který nestačil na opravdu výtečně hrajícího mladíčka Tomáše Valoška. Pro Davida to znamená obhájení červnového 2. místa a pro Tomáše premiérový titul šampiona regionu severní Moravy. Skvělá práce.  

Celkový dojem? Opět hráči našeho centra prokázali skvělou výkonnost a do Valašského Meziříčí dovezli kompletní sadu medailí. K tomu je potřeba přičíst i celkových pět postupových míst na Mistrovství republiky. Takže paráda a velká gratulace. Kompletní výsledy z Mistrovství regionu – ZDE.

A máme tady poslední rekapitulaci, což jsou týmové baráže. V úterý 15.1.2019 a ve středu 16.1.2019 se v centrech Bowling Jadran FM a Xbowling ValMez hrály týmové baráže o postup na MČR ABL, o postup do 1. ligy SM a mezi ligami VM. Skvělého úspěchu dosáhli v boji o Pardubice Pivoni, kteří vybojovali druhé místo, což znamenalo postup a jejich premiérovou účast na tomto vrcholu ABL. Z 1. místa si postup vybojoval frýdecký tým URNA. Bohužel až na 3. místě skončil jeden z horkých adeptů postupu NO NAME. Bohužel proto, že pro náš region byla tentokrát vyhrazena pouze 2 postupová místa. Celkem se baráže o postup na republiku zúčastnilo 10 družstev. Velkou radost nám v baráži o postup do 1. ligy udělali Šalamouni, kteří ze 4 týmů hrající o právo účasti v nejvyšší regionální ABL skončili na 1. místě a společně s NO NAME a Tweeners tak mám v 1. lize již 3 naše mančafty. Kompletní výsledky baráží o postup na MČR ABL a o postup do 1. ligy – ZDE.

Máme také kompletně odehrané i baráže mezi ligami našeho centra. Na jaře si 3. ligu zahrají s již jistými účastníky také Krocaní hněv a premiérově DARK SIDE. Hrnčíři a Rychtáři tak budou hrát 4. ligu. V baráži o 4. ligu byly nejúspěšnější týmy Přespolní Hangár, který zahrál opravdu jako z partesu a Tři Grácie. Naopak v 5. lize minimálně na jaře si zahrají BC Valaši team a Oderská banda. Poslední baráží byla ta o 5. ligu. A tady se to neobešlo bez opravdu velkého překvapení. Velký favorit Dravci nestačil na týmy Rozpité a Hafani, kteří tak budou od března hrát 5. ligu. Kompletní výsledky baráží mezi ligami – ZDE.

No, myslíme se, že jsme snad nezapomněli na nic podstatné a tak končíme tento report ze skončených mistrovských klání a baráží. O víkendu tedy budeme všem našim kvalifikovaným zástupcům držet hodně palce v bojích na Mistrovství republiky ABL a od března se pak opět rozběhne kolotoč soutěžních zápasů ABL. Složení jednotlivých skupin a termíny HD jsou již na našem webu.

Díky moc za krásné bowlingové zápasy a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbcowling Team – bowling ValMez