Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

OPEN Mistrovství VM, Mistrovství regionu a baráže ABL

« zpět na seznam

14.12.2019

OPEN Mistrovství VM, Mistrovství regionu a baráže ABL

Vážení přátelé. Od posledních podzimních ligových bojů v ABL uběhlo cca 14 dní a my Vám teď předneseme, co nás čeká v lednu 2020. Jaké jsou nové propozice OPEN mistrovtví Valašského Meziříčí, jak je to s postupy na Mistrovství regionu a jak to bude s postupy, sestupy a barážemi mezi ligami.

OPEN mistrovství Valašského Meziřičí a Mistrovství regionu. Mistrovství VM se hraje 6. a 8. ledna 2020. Toto mistrovství je od podzimní části 2019 otevřená soutěž, kde se může přihlásit každý hráč či hráčka bez ohledu na to, zda hraje nebo nehraje ABL. Na každém centru se vyhlašuje pořadí v 6 kategoriích. Muži celkově, muži P190 a muži P165 Ženy celkově, ženy P190 a ženy P165. OBSAZOVAČKY jsou již samozřejmě delší dobu otevřené, takže stačí kliknout ZDE a přihlásit se. Nejlepší hráči a hráčky se kvalifikují na Mistrovství regionu, které se tentokrát koná v Bowlingu SKY Ostrava v neděli 12. ledna 2020. Kompletní PROPOZICE jsou přehledně sepsané a velmi doporučujeme si je pozorně přečíst. Stáhnout si je můžete ZDE.

Baráž o postup na MČR ABL. V našem centru se hraje v úterý 14. ledna 2020 a obsazovačka je otevřena ZDE. Této baráže se mohou zúčastnit vítězové kterékoliv výkonnostní skupiny ABL a týmy, které dosáhly společného průměru alespoň 500 bodů včetně HDC.

Baráže mezi ligami VM. Nejdříve jsme řešili otázku, zda budeme moci v našem centru Xbowling ValMez otevřít regionální 2. ABL sk. C. Bohužel tato skupina nebude v našem centru otevřena a to z jediného důvodu. Na rozdíl od polských týmů nejsou všeobecně týmy regionu severní Morava ochotné jezdit na ABL do jiných měst. Proto na centrech (Třinec, Frýdek-Místek a Valašské Meziříčí) zůstanou nejvyššími soutěžemi 3. ligy. Samozřejmě, že jsou čestné výjimky, ale těch je poskrovnu. Pokud týmy nemají nejvyšší ambice jako NO NAME a svého času také TWEENERS či ŠALAMOUNI, tak je i celkem pochopitelné, že navyšovat finanční náklady na ABL cestováním je nerozumné. ŠALAMOUNI budou 1. ligu zachraňovat v baráži ve Frýdku-Místku v úterý 14. ledna 2020. Pokud bude pro jeho hráče tato baráž neúspěšná, tak se vrátí do Valašského Meziříčí a ŠALAMOUNI  budou zařazeni do 3. ligy. Od toho se také bude odvíjet počet týmů v 3. lize, zda 6 nebo 7.

V tuto chvíli je jisté, že z 3. ligy sestupují ANDÍLCI, do 3. ligy postupuje ODERSKÁ BANDA a baráž o 3. ligu se hrát nebude.

Ze 4. ligy sestupuje PŘESPOLNÍ HANGÁR, do 4. ligy postupují BEZEJMENÍ MÍŠENCI a baráž o 4. ligu (středa 15. ledna 2020 od 18:00 hodin) sehrají BC VALAŠI TEAM a DRAVCI.

5. ligy sestupuje FOR FUN, do 5. ligy postupuje MORIBUNDUS a baráž o 5. ligu (středa 15. ledna 2020 od 18:00 hodin) sehrají ROZPITÉ a REPUBLIKA.  

V Interních propozice bude pro jarní část ABL doplněn bod ohledně odmítnutí postupu do vyšší soutěže v rámci centra či odmítnutí účasti v baráži o postup do vyšší soutěže v rámci centra (automatický sestup do nižší soutěže). V žádném případě nám nejde o nějaký represivní krok vůči týmům, ale o zachování sportovního a soutěžního ducha v rámci amatérského sportu a úcty k soupeřům.

Připravili jsme pro Vás přehledný „Kapesní bowlingový kalendář“, v kterém máte naplánované naše turnaje sérií v roce 2020 a hrací dny jednotlivých skupin ABL pro jarní část. Stačí kliknout ZDE, stáhnout si tento kalendářík a uložit ve Vašem NB. Tento kalendář je vytvořen ke dni 14.12.2019 a vyhrazujeme si jako organizátoři právo změny v případě technických či jiných závažných problémů centra. Doporučujeme tak i nadále sledovat na našich stránkách obsazovačky či sekce jednotlivých turnajů a lig (postupně termíny doplníme i zde).

Věříme, že byly tyto informace pro Vás užitečné. Takže teď nezbývá nic jiného než zkusit štěstí a chytit svou šanci jako jednotlivci anebo jako týmy a zahrát si o postup na MČR ABL. Stačí se přihlásit do příslušných obsazovaček. Děkujeme za pozornost.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez