Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

PAVEL ROUDNÝ si odváží druhou Skleněnku

« zpět na seznam

1.7.2019

PAVEL ROUDNÝ si odváží druhou Skleněnku

Ani letní vedro nezabránilo v neděli 30. června 2019 skvělému počtu 34 hráčů, aby si v Xbowlingu ValMez zahráli o dvojnásobné body v šestém turnaji série VALAŠSKÉ DEVÍTKY S MĚŠCEM.

Do KVALIFIKACE vlétl jako uragán Pavel Roudný (1080 b.). Hned v úvodní hře atakoval třístovku, ale ta ještě v posledním hodu odolala. Druhá hra byla přípravná a v třetí již bylo tříkilo konečně pokořeno. Rovněž velmi dobrou čtvrtou hrou Pavel jen podtrhl skvělý kvalifikační průměr 270 bodů. Super hranici tisíce bodů překonal také druhý Jirka Kortyš (1020 b.) a s obrovským náskokem tito playeři ovládli první část turnaje. Velmi dobře si vedli také další hráči TOP šestky, třetí Milan Krčma ml. a čtvrtý Pepa Zetocha (oba 976 b.) a pánové z Xbowlingu ValMez, pátý Tomáš Helešic a šestý Petr Roubalík (oba 967 b.).

Velmi zajímavě se nám však vyvinula situace kolem posledního postupujícího, kterým byl Vašek Bezděk (809 b.). Ten si zahrál čtvrteční předehrávku, ale velice se omlouváme. Při zapisování výsledků a dozoru nad dráhami nejsme schopni průběžně hráče, kteří nejsou přítomni na centru stále informovat o jejich postavení v tabulce. Tímto se Vaškovi omlouváme. K tomu nahlásil odstoupení z turnaje Petr Roubalík, a tudíž bylo další místo k dispozici. První pod čarou Svaťa Pavlíček spěchal na rodinnou oslavu, další v pořadí byla Irča Dorňáková, která s postupem vůbec nepočítala a také odjela. Takže se velké štěstí usmálo až na 21. Nelču Capilovou a 22. Martina Nedomu. A pak, že se nevyplatí být na centru v době, kdy se tam má být.

Na řadu přišlo losování MĚŠCE. V třetím pořadí byla částka 300,- Kč a ta putovala do rukou šťastného Martina Nedomy, v druhém pořadí pak bylo pěkných 440,- Kč a tyto finance udělaly radost Dáši Capilové. Napětí vrcholilo a hlavní rozhodčí vyhlásil. A nyní se losuje o POUKAZ na 1 hodinu bowlingu ZDARMA. Naše Karlička vylosovala lístek se jménem – Linda Nečasová a….. Celý den chodila Linda s tím, že určitě vyhraje hlavní losovanou cenu a asi tím urazila štěstí. Z prvního pořadí se mohl naopak radovat Mira Staněk, ke kterému putovala obálka s obnosem 740,- Kč.

Nejlepších 18 hráčů se nám mohlo připravit na dvě SEMIFINÁLOVÉ hry, ke kterým se přičetl průměr z kvalifikace. Tady zazářily především ženy, když z nejlepších pozic si vybíraly dráhu pro finále první Iva Fojtíková (749 b.) a druhá Lenka Zvěřinová (747 b.). Přes sedm set bodů se dostali ještě třetí Tomáš Helešic (716 b.), čtvrtý Pavel Roudný (713 b.) a pátý Lukáš Vávra (710 b.). Těsně pod touto TOP hranicí skončil šestý Milan Krčma ml. (694 b.). Své druhé šance se chopila i Nela Capilová (656 b.), který si vybojovala jako dvanáctá poslední postupové místo. Prvním nepostupujícím byl Pepa Zetocha (642 b.), což byla dle našeho názoru velmi zdařilá premiéra na naší Devítce.

Velké červnové FINÁLE na tři hry mohlo otevřít oponu. Nejlépe rozjeli své boje o Skleněnku Jirka Křížan (262) a Pavel Roudný (256) a před smečkou pronásledovatelů si vytvořili drobný náskok. V druhé hře potvrdil skvělou formu Pavel (280) a do závěrečné hry si připravil hodně slibný náskok 36 bodů. Na druhou příčku poskočil Tomáš Helešic (256) a ve hře byl také třetí Jirka (235). Výrazné zlepšení pak předvedli Lenka Zvěřinová (277) a Iva Fojtíková (279). Závěrečných 279 přineslo skok pro Filipa Křižku (700 b.), který se prodral na konečné šesté místo. Na víc to tentokrát nestačilo. Nejvyrovnanější hry předvedl květnový vítěz Milda Krčma (717 b.), ale na bednu to bylo pořád málo. Na tu bylo potřeba zahrát 729 bodů a této mety dosáhli hned dva hráči, Tomáš Helešic a olomoucká Lenka Zvěřinová. Tady rozhodl vyšší finálový nához a bohužel, ten nižší měl Tomáš, který se tak musel po ataku prvního místa smířit s až místem čtvrtým. Premiéru na Valašské devítce jako hrom zažila tedy Lenka. Celkové třetí místo, vítězství v Kategorii B a Nejlepší žena turnaje. Co k tomu dodat? Máme tady do budoucna možná další silnou pozici v ženském bowlingu. Pokud bude Lenka s kluky Krčmovými jezdit na náš turnaj i nadále, tak určitě. Ve hře o vítězství nám tak zůstali poslední dva kandidáti. Jirka Křížan (733 b.) potvrdil svou skvělou letošní formu a soustředil se především na udržení druhého místo před finišující Lenkou, což se mu podařilo. Opět tak všem ukázal, že i na dráze číslo jedna se dá hrát o pocty nejvyšší. Svůj super den potvrdil Pavel Roudný (761 b.), který si nakonec v relativním klidu dokráčel pro svou druhou SKLENĚNKU z VALAŠSKÉ DEVÍTKY. Zasloužené vítězství potvrdil výborným celodenním průměrem 253,78 bodu.

A jak nám celkovým pořadím série zamíchal dvojnásob bodovaný červnový turnaj? Vedoucí trojice po květnové Devítce zůstává stejná, jen si prohodila pořadí. Do čela se vyhoupl Jirka Křížan (310 bodů), který tak donutil sestoupit na druhé místo Radka Capila (307 bodů) a na třetí místo Tondu Váňu (297 bodů). Mezi ženami drží i nadále vedoucí pozici Nelča Capilová (131 bodů), na druhé místo se již prodrala Iva Fojtíková (118 bodů), která tak sesadila na třetí místo Dášu Capilovou (116 bodů). V čele tabulky Kategorie B nám zůstává i přes nevydařený turnaj Dáša Capilová (116 bodů), této šance vůbec nevyužil druhý Láďa Stodůlka (98 bodů) a na třetí příčku se nám vypracoval Martin Nedoma (89 bodů). Kompletní pořadí v jednotlivých kategoriích ke stažení ZDE.

Co říci dál? Opět parádní bowlingová neděla a to je snad ta nejlepší pozvánka na sedmý díl turnajové série VALAŠSKÉ DEVÍTKY S MĚŠCEM, který se v našem Xbowlingu ValMez uskuteční v neděli 28. července 2019, s tradiční předehrávkou ve čtvrtek 25. července 2019. Obsazovačka je již od dnešního rána aktivní.

A opravdu úplným závěrem, přátelé, žádné zahálení celý měsíc. V plném proudu je rozjeta KVALIFIKACE na PŘEBOR ZLÍNSKÉHO KRAJE a naše centrum dostává pořádně na frak od Trumfu Přerov a Bowling Clubu Holešov. Tak snad to tak nenecháte a potvrdíte, že Valašské Meziříčí má nejen skvělé centrum, ale především skvělé hráče, kteří jsou hrdí a pyšní na své město. Těšíme se tedy brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez