Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Peťa Bittala si upevnil vedení v Senior Cupu

« zpět na seznam

12.5.2019

Peťa Bittala si upevnil vedení v Senior Cupu

Ve slunečném sobotním ránu 11. května 2019 se v Xbowlingu ValMez sešlo celkem 20 hráčů, aby odehrálo pátý díl turnaje ze série Senior Cup Toru ValMez. Po malém zdržení ze začátku z důvodu čekání na některé hráče a stávkou scoringu, čímž děkujeme za trpělivost ostatních hráčů, se mohlo začít bojovat.

kvalifikaci bylo skutečně na co se dívat. V první polovině se odehrávaly těsné boje, vždyť hned pět hráčů se seřadilo za sebou v rozdílu jednoho bodu. A to není všechno, byl vidět i nejvyšší nához s hodnotou 253 od Radka Šobory, který si vysloužil duopack Svijan. Hned další hrou hodnotou 251 kontroval  Zygmunt Kukurowski, svůj osobák si hodil Jarda Moravec, na kterého dohlížel Franta Folta. Ten bohužel dneska neměl svůj den a turnaj sotva dokončil. Odcházeje s úsměvem ujistil všechny, že příští měsíc se vrátí a rozhodně nikomu nic nedaruje. Pochopitelně to oznámil způsobem sobě vlastním. Na tomto turnaji se opět potvrdilo, že se tímto turnajem senioři vyloženě baví a našli si i čas na různé provokace, jak směrem k bowlerovi tak ke svým kolegům. A tohle nás baví.

Kvalifikaci ovládl hezkými hrami (ta „nejhorší“ měla hodnotu 178 mimochodem) Peťa Mikliš (1031 b.), druhý již zmíněný Radek Šobora (1020 b.), třetí šel do finále druhý dělostřelec rovněž zmíněný výše, Zygmunt Kukurowski (994 b.). V nejlepší kvalifikační šestce byli také Rosťa Sousedík (988 b.), Láďa Horák (953 b.) a Láďa Krusberský (952 b.)

Finále. Tak to už tolik srandy nepřineslo. Snad všichni úplně otočili a na hráčích byla znát neuvěřitelná nervozita. Humor z kvalifikace přešel jejího vítěze Peťu Mikliše, jako mávnutím proutku se přestalo dařit i druhému Radkovi a třetímu Zygimu. Dnešní finále ukázalo mentální stránku hráčů, a že štěstí je vrtkavá mrcha. Za zmínku stojí bojovnost např. Boba Vančíka, který zahájil finále velmi nízkou hrou 138 a nakonec po pár mávnutích rukou to dotáhl až na krásné páté místo. No a kdo to nakonec dotáhl na stupně vítězů? Třetí místo

vybojoval stabilně dobře hrající Láďa Horák (562 b.), druhé místo bylo pro nás i pro něj asi trochu překvapení, protože celou dobu šlo slyšet z jeho dráhy pouze tři slova: „to není možné“. Tím hráčem byl generál Luba Matera (570 b.) a vítězem se stal finálovým součtem 600 bodů na tři hry Peťa Bittala. Pro úplnost doplníme TOP šestku turnaje. Čtvrtý skončil Rosťa Sousedík (555 b.), pátý Bob Vančík (545 b.) a šestý pak Honza Kajzar (536 b.). Nejlepší ženou turnaje se stala Mirka Miklišová.

A jak vypadá průběžné pořadí série po pátém turnaji? Své celkové vedení navýšil Peťa Bittala (114 bodů) a boj o druhé místo svádí Láďa Horák (95 bodů) a Radek Šobora (93 bodů). Kompletní žebříček je připraven ke stažení ZDE.

Děkujeme všem hráčům, že si udělali hezký turnaj a těšíme se zase na příště. Šesté pokračování série Senior Cup Tour se v Xbowlingu ValMez hraje v sobotu 15. června 2019 (předehrávka ve čtvrtek 13. června 2019) a upozorňujeme jen, že se hraje o dvojnásobný počet bodů.

Na závěr ještě prosíme hráče o dvě věci. Pokud ví, že nepřijedou, aby nám dali tuto skutečnost na vědomí a ta druhá je dochvilnost, aby se mohlo začít opravdu v 10:00 hodin a všichni vzorní přítomní nemuseli na opozdilce čekat. Chápeme, že někteří jezdí z velké dálky a vážíme si toho, nicméně i z dálky se dá přijet na čas. Obě dvě věci ovlivňují totiž nejen samotný turnaj, ale i rezervace pro veřejnost po skončení turnaje. Díky moc a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez