Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Petr Bittala slaví seniorský hattrick

« zpět na seznam

14.9.2019

Petr Bittala slaví seniorský hattrick

Měsíc uplynul jako voda a opět je tu sobota s datem 14. září 2019, která v Xbowlingu ValMez patřila našemu turnaji Senior Cup Tour ValMez. Účast nepatřila k nejvyšším, protože se na poslední chvíli odhlásilo pár hráčů, takže nakonec se jich sešlo 19. Ale i menší účast zajistila zábavný a dramatický turnaj.

Jelikož bylo pouhých 17 hráčů (2 hráči hráli čtvrteční předehrávku) a podle propozic se mělo hrát standardním systémem, dali jsme hráčům na výběr, jestli chtějí hrát dle propozic nebo zůstanou věrni, zábavnější formě hry a tou je Amerika. A tak se hrálo Amerikou. Do kvalifikace vletěl jako neřízená střela Peťa Mikliš (1060 b.), který se dostal pod hranici 200 bodů až v páté hře a dotáhl to až na vítěze kvalifikace.

Na druhém místě mu dýchal na záda Peťa Bittala (1030 b.) krásným náhozem 225 bodů, který dokázal dneska hodit celkem třikrát, ale to není zatím ten hattrick, který je v nadpise reportu. Se stejným počtem bodů se na třetím místě kvalifikace umístil Láďa Horák. Nejvyšším nához kvalifikace se povedl čtvrtému Láďovi Šmelcerovi (993 b.), měl hodnotu 235 a zůstal nepřekonán. Páté místo obsadila naše bowlerka Anička Stromšíková (982 b.). Šesté místo patřilo Marušce Hermanové (973 b.), která zahrála hezky v předehrávce. Kvalifikaci ještě vyšperkovaly krásné dohozy, které se hned tak nevidí a ukázal nám je Radek Šobora.

Že je finále prostě jiná hra, to je již ohraná písnička. Je vidět, že ve finále začínají pracovat nervy a jako mávnutím kouzelného proutku se přestalo dařit jak vítězi kvalifikace, tak i držiteli nejvyššího náhozu dne. Do finále nejlíp vstoupila trojice Bittala, Stromšíková, Šobora. No a tato trojka ti to nakonec rozdala i o bednu. A jak to dopadlo? Třetí místo, titul nejlepší ženy a vítězku pomyslné dívčí války (Anička, Maruška) obsadila Anička Stromšíková (571 b.), urputným bojem druhé místo vybojoval zaslouženě Radek Šobora (586 b.) no a první místo a hattrik v tomto roce patří Petru Bittalovi (599 b.), který finále i přes slabší poslední hru zvládl zkušeně. TOP šestku nám doplnili Petr Mikliš (562 b.), Honza Kajzar (541 b.) a Vítek Hasník (540 b.).

Po devátém turnaji je v čele celoročního hodnocení s velkým náskokem Petr Bittala (230 b.), druhý je Luba Matera (187 b.) a na třetí místo poskočil Radek Šobora (162 b.). Mezi ženami je na tom nyní nejlépe Maruška Hermanová (104 b.). Kompletní pořadí je k dispozici ZDE.

To by tak bylo k zářijovému turnaji vše, děkujeme hráčům za včasný příchod i přes komplikace na silnicích kolem ValMezu a za krásné bowlingové dopoledne a poledne a těšíme se na všechny při desátém turnaji v sobotu 12. října 2019. Obsazovačku jsme právě aktivovali.

Nakonec opět poprosíme hráče, kteří ví, že se ať už z jakýchkoliv důvodů nemůžou na turnaj dostavit, aby nám dali zavčas vědět. Je to slušnost a odvíjí se od toho spousta věcí, které si ani neuvědomují a tím, že prostě nepřijedou, nám jen dávají najevo, že si naší práce neváží. Takže předem děkujeme a přejeme hezký zbytek víkendu

Váš Xbowling Team – bowling ValMez