608 300 319

Petr Mikliš po 10 měsících opět vítězný

« zpět na seznam

16.6.2019

Ani úmorné letní vedro nezastavilo běh našeho centra Xbowling ValMez. V sobotu 15. června 2019 se přesně na čas sešli všichni přihlášení, kterých bylo i s účastí v předehrávce dvaadvacet, k šestému turnaji bowlingové série SENIOR CUP TOUR VALMEZ.

Kvalifikaci ovládl fantastickým výkonem z předehrávky Láďa Kruberský (1110 b.). Zlepšil si náladu po nepříliš vydařené baráži o postup na MČR ABL. Jenže štěstěna byla jeho NO NAME nakloněna a tak místo do Mezu valil milý Láďa do Pardubic. A když viděli ostatní hráči jeho čísla, myslíme si, že byli i rádi, že na finále seniora nakonec nedorazil. Velmi dobře vstoupil do turnaje druhým místem novopečený Mistr regionu Peťa Bittala (1016 b.) a to byli také jediní dva hráči, kteří se na pět her dostali přes 1000 bodů.

Za touto vedoucí dvojicí si místo v TOP šestce vybojovali třetí Peťa Mikliš (993 b.), čtvrtý Rosťa Sousedík (992 b.) a o páté místo se podělili Bob Vančík a Luba Matera (oba 942 b.). Díky odstoupení Ládi Krusberského ze soutěže dostala druhou šanci Maruška Hermanová (878 b.), která tak přenechala díky 2 bodům náskoku první nepostupové místo Pavlovi Kovářovi (876 b.).

Finále rozjel parádně v první hře (238 b.) Peťa Mikliš a jak se nakonec ukázalo, byl to zásadní a klíčový moment celého finále. Za ním byla celkem slušná bodová mezera a tak se mohl relativně klidně soustředit na své závěrečné dvě hry. Ty nakonec ustál a od loňského srpna se tak mohl poprvé radovat z vítězství v tomto turnaji. Druhé místo nakonec díky zlepšenému výkonu v posledních dvou hrách vybojoval nejmladší senior, Vítek Hasník (603 b.). Velmi tři vyrovnané finálové hry předvedl Luba Matera (593 b.) a díky tomu mohl převzít pohár za třetí místo. Vyrovnaně zahrál i Peťa Bittala (556 b.), jenže s trochu nižšími číslicemi než Luba. I tak to stačilo na čtvrté místo a upevnění si postavení v celkovém hodnocení Senior Tour. Ale k tomu se ještě dostaneme. Do TOP šestky se ještě probojovali pátý Milan Motyka a šestý Zigi Kokurowski (oba 526 b.). O lepším postavení Milana rozhodl vyšší nához. Hned za touto nejlepší šesticí skončila na sedmém místě nejlepší žena turnaje Mirka Miklišová (518 b.).

A jakpak zamíchal celkovým pořadím série SENIOR CUP TOUR VAMEZ šestý, dvojnásob bodovaný, červnový turnaj? Jak píšeme výše, ve vedení je i nadále Peťa Bittala (160 bodů), na druhé místo se nám vyhoupl Luba Matera (132 bodů) a na třetí místo pak postoupil červnový vítěz Peťa Mikliš (122 b.). Kompletní pořadí série po 6. turnaji ZDE.

Děkujeme všem zúčastněným za opět velmi příjemnou a sportovní atmosféru, nejlepším gratulujeme a snad se nám při příštím turnaji SENIOR CUP TOUR VALMEZ počasíčko trošku umoudří. Doufejme, že bude v sobotu 13. července 2019 chladněji, když nás tropické teploty přepadly již nyní. Zbývá nám popřát Vám všem krásný zbytek června a v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.