Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

PIVONI málem sesadili z vedoucí pozice 3TÝM

« zpět na seznam

1.8.2019

PIVONI málem sesadili z vedoucí pozice 3TÝM

Středa 31. července 2019 patřila v Xbowlingu ValMez 3. HD sk. A Letní Valašské Devítkové ligy a už to skoro vypadalo, že Pivoni překročí stíny jménem Fabuland a 3TÝM. První krok zvládli, druhý zatím ještě ne. Ale zase předvedli s 3TÝMem zápas večera.

Jako již tradičně začali PIVONI (19 b. – celkem 50 b.) výhrami nad týmy z druhé poloviny tabulky, než přišla první zkouška ohněm, souboj s Fabulandem. Ten poprvé zvládli, když ve vyrovnaném zápase vyhráli 4:1 (628:616) a přišel Zápas večera. Tak se dá bez nadsázky nazvat souboj Pivoňů s 3TÝMem, který rozhodoval jak o vítězi kola, tak i průběžné vedoucí pozici. Ale ať se Pivoni snažili sebevíc, na lídra to bohužel nestačilo.

3TÝM (18 b. – celkem 54,5 b.) zabral a ve výborném zápase zvítězil 4:1 na parádní skóre 732:705. Získaný bod znamená pro Pivoně vítězství v HD a výhra pak pro 3TÝM udržení vedoucí pozice. 3TÝMu tak zbývá vyhnat ještě jednoho kostlivce ze skříně, který se jmenuje FABULAND (13 b. – celkem 43 b.). Třetí tým skupiny pustil ve třech dosavadních zápasech lídrovi pouze 3,5 bodíku, ale když přišlo na věc, tak jako správný loupežník rozdával chudým. Třeba Hangáru nechal v tomto kole plný počet 5 bodů. V každém případě tady však máme již téměř jasné první tři postupující do Finále A. 3TÝM tam již je, Pivoni a Fabuland ještě musí udělat v 4. HD jeden malý krůček.

A že je stále o co hrát, minimálně o čest, předvedly týmy z druhé poloviny tabulky. Jak již píšeme výše, hned v úvodním zápase sebral HANGÁR (7 b. – celkem 24,5 b.) všech 5 bodů Fabulandu, jenže pak, zřejmě na vlně euforie, že má splněno, nezvládl ani jeden ze zbylých čtyř zápasů a místo ataku čtvrtého místa musí začít bránit své průběžné páté místo. TEAM TRIOGAS (10 b. – celkem 24 b.) dokázal totiž své největší soupeře porazit a již jen půl bodíčku mu schází na pátý Hangár. VALDEFOR (8 b. – celkem 29 b.) nasadil do 3. kola hned šest svých hráčů a alespoň tímto vytvořil rekord ligy. I když bodově to nebylo nic moc, díky zaváhání Hangáru si stále drží čtvrté místo.

Statistikám tentokrát vládly ženy. Nejlepší průměr 227,00 bodu zahrála Janča Irglová (Fabuland) a nejvyšší hru s hodnotou krásných 290 bodů si připsala Martina Hasníková (3TÝM). Z mužů se do statistik zapsal Kuba Podzemný (Pivoni), který jako jediný dokázal získat plný počet 5 bodů a mezi muži měl i nejlepší průměr 224,20 bodu. 3TÝM se pak opět předvedl ve statistikách družstev, když si připsal nejvyšší nához 732 bodů a nejlépe na tom byl i s celovečerním průměrem, který byl tentokrát 652,60 bodu.

Máme tedy za sebou předposlední večer skupiny A LVDL. Závěrečné čtvrté kole je naplánované na středu 14. srpna 2019 s tradičním začátkem v 18:00 hodin. Díky za krásný letní bowlingový večer a těšíme se brzy na viděnou. Třeba u kvalifikace na Přebor Zlínského kraje, která se nám překlopila již do své druhé poloviny a stále čeká na Vaši účast.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez