Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

PIVONI předvedli, jak se bojuje o záchranu 3. ligy

« zpět na seznam

6.11.2019

PIVONI předvedli, jak se bojuje o záchranu 3. ligy

Opravdu parádní večer ABL byl v Xbowlingu ValMez k vidění v úterý 5. listopadu 2019. Svůj již pátý hrací den měla 3. liga a předvedli se především PIVONI a ANDÍLCI, týmy bojující o záchranu a vše vyvrcholilo v posledním kole při jejich vzájemném souboji.

Tak nějak nevíme, jak máme tento večer shrnout v reportu, jestli od konce nebo od vedoucích pozic. Zkusíme to tedy takto, od aktuálního pořadí. V průběhu kola byl již vedoucí LOTR TÝM (10 b. – celkem 73 b.) sesazen na druhou příčku, ale vyrovnané zápasy a dá se říci, že i některé nečekané výsledky ostatních týmů jim pomohly zpět do sedla. FABULAND (13 b. – celkem 71,5 b.) potvrdil stálé zlepšení, uhrál druhé místo a na lídra soutěž ztrácí již jen pouhého 1,5 bodíku.

Zaváhání Lotrů nedokázal využít třetí DARK SIDE (11 b. – celkem 67,5 b.), ale i tak je stále ve hře o titul a co je nejdůležitější, svůj historický úspěch, čili minimálně třetí místo, mají díky 10 bodovému náskoku na čtvrtého v pořadí opravdu na dosah. To je horní polovina tabulky a teď k té spodní. Jako polití živou vodou zahráli PIVONI (21 b. – celkem 57,5 b.), jasný vítěz kola, a v tabulce výlétli z šestého až na čtvrté místo. A toto místo již zajišťuje účast v 3. lize i pro jarní část ABL. Vydařený den Pivoňů odnesl především pátý KROCANÍ HNĚV (8 b. – celkem 55 b.), který zažil jeden z nejčernějších dnů ve svém účinkování v 3. lize a najednou je místo útoku na bednu boj o holé přežití. Tabulku nyní uzavírají ANDÍLCI (12 b. – celkem 50,5 b.), kteří bojovali jako lvi, ale závěrečná prohra s Pivoni 1:4 je před závěrečným kolem uvrhla na šesté místo se ztrátou 4,5 bodu na Krocany. Jen pro pořádek. Šesté místo znamená sestup do 4. ligy, páté místo znamená dostat druhou šanci, což je baráž s druhým týmem 4. ligy.

A jdeme na statistiky kola. Hráčem večera se stal jednoznačně výborně hrající Kuba Podzemný (Pivoni) s průměrem 213,80 bodu, nejvyšším náhozem 269 bodů a plným počtem získaných 5 bodů. Hráčkou večera byla Jana Irglová (Fabuland) s průměrem 171,20 bodu. Týmové statistiky ovládli PIVONI díky nejvyššímu náhozu 618 bodů a nejlepšímu celovečernímu průměru 577,40 bodu.

Máme tedy za sebou předposlední HD 3. ligy. K závědrečnému finálovému kolu se v Xbowlingu ValMez sejdeme v úterý 19. listopadu 2019, začátek v tradičních 18:00 hodin. Po jeho skončení proběhne vyhlášení podzimní základní části ABL. Tak si prosím doma vyjednejte o pár minutek pozdější příchod z vycházky. Těšíme se na Vás.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez