Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Po třech letech si Skleněnku odváží MILAN KRČMA ml.

« zpět na seznam

27.5.2019

Po třech letech si Skleněnku odváží MILAN KRČMA ml.

Opět skvělá účast byla k vidění v pátém díle bowlingové série VALAŠSKÉ DEVÍTKY s měšcem. V neděli 26. května 2019 se o ceněnou Skleněnku postavilo v Xbowlingu ValMez k soubojům celkem 36 hráčů.

KVALIFIKACI hranou tradičně na součet 4 her zvládl nejlépe Petr Roubalík (1056 b.), hned při své premiéře zahrál skvěle druhý Ivan Petrnek (1000 b.) a třetí kvalifikační umístění vybojoval stabilně dobře hrající Jarda Mičkal (977 b. Velmi příjemným překvapením bylo obsazení čtvrtého místo, které urval Láďa Stodůlka (946 b.), o pouhé dva bodíky zpět skončil jako pátý Radek Capil (944 b.) a na šestém místě byla, podobně jako Ráďa, další stálice Devítky, Tonda Váňa (907 b.).

Tentokrát se nehrála podobně vysoká čísla jako v dubnu, ale o to více bylo zajímavější sledovat pozice kolem 18. místa, zaručujícího účast v semifinále. Už byla sbalena Iva Fojtíková (822 b.) jako první neposupující, než došlo lídru kvaldy Petru Roubalíkovi, že vlastně odstupuje ze soutěže a tak cena útěchy v podobě Studentské pečetě putovala do rukou Milana Krčmy st. (810 b.). Další čokoládka byla předána Lindušce Nečasové za první místo na opačném pólu tabulky. Sítem kvalifikace pak neprošli například David Klein, Tomáš Helešic nebo Nela Capilová, pravidelní účastníci minimálně semifinálových bojů.

Souběžně s turnajem probíhal na MS v hokeji také souboj o bronz mezi našimi hochy a Rusy. Před samostatnými nájezdy jsme ale ještě stačily vylosovat MĚŠEC, v kterém bylo pěkných 1520,- Kč. V třetím pořadí bylo 305,- Kč a radost z něj měl Mira Staněk, druhé pořadí obsahovalo 455,- Kč a na papírku bylo jméno Rosti Horáka. Největší radost z prvního pořadí, které bylo 760,- Kč, měla Hanička Roudná. Poslední byl vytažen lísteček se jménem Nelči Capilové a jako Lucky player si odnesla poukaz na hodinu bowlingu zdarma.

Nejlepších 18 hráčů se tak mohlo připravit na SEMIFINÁLE, v kterém jsme od dubna upravily propozice ve stylu, že se ke kvalifikačnímu průměru přičtou dvě semifinálové hry. A tady se velmi dobře představil nejlepší hráč tohoto stepu Milan Krčma ml. (747 b.), výborně zahrál také druhý Mira Příleský (716 b.) a svou formu prokázal třetím místem Radek Capil (702 b.). Mezi nejlepší šestici se ještě dostali Ivan Petrnek (696 b.), Mira Jiříček (692 b.) a svou šanci jako lucky loser dokonale drapla za pačesy Iva Fojtíková (683 b.). Se soutěží se však muselo bohužel rozloučit šest hráčů a prvním z nich byl Lukáš Heitel (620 b.), který si také odnesl čokoládku, a asi největším překvapením bylo vypadnutí Tondy Váni.

FINÁLE a jeho tři hry od nuly bylo připraveno. Nejlepší hráč semifinále Milda Krčma ml. (790 b.) pokračoval ve skvělém výkonu a v jeho podání to bylo dokonalé galapředstavení. Hry 262, 265 a 263 nedaly vůbec nikomu šanci ani jen pomýšlet na vítězství a s obrovským náskokem se stal držitelem Valašské Skleněnky. Své druhé výhry se dočkal po třech letech. A jak vypadá dokonalé využití druhé šance, předvedla Iva Fojtíková (701 b.). Tak moc pospíchala na noční směnu, že pálila skoro samé strike a odměnou jí bylo druhé místo a titul Nejlepší ženy turnaje. Velký souboj se nám svedl o třetí místo, které nakonec pro sebe urval bojovník Jarda Mičkal (687 b.), s kterým se musí vždy počítat jako s vážným kandidátem v bojích o bednu, no a s „bramborou“ se tak nakonec musel smířit vedoucí hráč série, Radek Capil (685 b.). Skvělé celkové páté místo obsadil nejlepší hráč Kategorie B Mira Jiříček (667 b.), který dokonale využil své šance, když dorazil na centrum a čekal na svou příležitost, zda se náhodou některý z hráčů neodhlásí z turnaje. Dočkal se a odměna byla více než sladká. Stále lépe a lépe hraje také šestý hráč turnaje Radek Skýpala (663 b.) a máme za to, že tohle bylo jeho první umístění v TOP šestce turnaje.

A jak nám celkovým pořadím série VALAŠSKÁ DEVÍTKA s měšcem zahýbal pátý turnaj? Své postavení v čele Kategorie A si upevnil Ráďa Capil (225 b.), druhý je stále Tonda Váňa (217 b.), ovšem na něj na se již bodově dotáhl třetí Jirka Křížan (216 b.). Mezi ženami se nám pořadí zatím nemění a i nadále vede Nelča Capilová (108 b.) před svou mamkou Dášou (100 b.) a na třetím místě stahuje bodový rozdíl Iva Fojtíková (96 b.). Kategorii B vládne Dáša Capilová (102), druhý je Láďa Stodůlka (83 b.) a o třetí místo se dělí Martin Nedoma a Svaťa Pavlíček (oba 67 b.). Kompletní pořadí v jednotlivých kategoriích jsou ke stažení ZDE.

Co říci závěrem? Opět skvělý turnaj se skvělou náladou, tentokrát bez nějakých větších verbálních výstřelků, což je vlastně nejlepší pozvánka na šestý díl VALAŠSKÉ DÉVÍTKY, který se hraje v neděli 30. června 2019 s předehrávkou ve čtvrtek 27. června 2019. A nezapomeňte, v červnu se hraje první dvojnásob bodový turnaj. Ten druhý nás pak čeká v prosinci. Díky moc zá krásné bowlingové odpoledne a brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez