Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Premiéru podzimní části ABL obstarala 3. liga

« zpět na seznam

11.9.2019

Premiéru podzimní části ABL obstarala 3. liga

V úterý 10. září 2019 se nám i v Xbowlingu ValMezu roztočil kolotoč zápasů podzimní části 20. ročníku ABL. Rozběhnout sezónu si vzala na zodpovědnost 3. liga a výsledky přinesl tento úvodní HD nejvyšší soutěže více než zajímavé.

Žádný z týmů nijak nevyčníval nad ostatní a tak se bojovalo o vedoucí pozici až do závěrečných zápasů, což je pro soutěž jen a jen dobře. Po pěti vzájemných zápasech se v čele tabulky usadily dva týmy se shodným počtem 15 bodů. V létě pilně trénující ANDÍlCI, které vedl pevnou rukou kapitán Tonda Váňa a nováček 3. ligy LOTR TÝM. Ten pro změnu o prázdninách koupil od absentujích Misáků Karla Masnotu a kauf to byl opravdu dobrý. O třetí místo se nám s 13 body dělí PIVONI a KROCANÍ HNĚV.

Pivoni dostali na úvod právě od Krocanů „pětku“, ale pak se pilným sběrem bodů drali tabulkou nahoru. Naopak Krocani po skvělém úvodu polevili a své postavení urvali zpět až v závěrečném zápase. V těsném závěsu je na pátém místě s 12 body LOTR TÝM. Když jsme u letních nákupů posil, tak Lotři pro změnu koupili od rovněž absentujících Rychtářů Petra Mikliše st., ovšem letní pauza u něj byla znát. O největší překvapení se nám však postaral obhájce titulu FABULAND, který získal pouze 7 bodů. Hned v prvním zápase si sice poradil s Andílky, jenže to bylo tentokrát vše, co tento favorit předvedl. Ale je to teprve úvod dlouhé sezóny a na jejím konci může být vše jinak.

Jako obvykle se nyní podíváme na statistiky úvodního kola. Hráči večera se stali s průměrem 192,80 bodu Tonda Váňa (Andílci) a s průměrem 170,40 bodu Janča Irglová (Fabuland). Tři hráči získali pro své týmy 4 body a byli to Karel Masnota (Lotr tým), Jana Irglová a Lukáš Blažek (Krocaní hněv). Hned v úvodním zápase zahrál pěkných 234 bodů Radomír Střítězský (DARK SIDE), což byl nakonec nejvyšší nához kola. Co se týče týmů, tak nejvyšší hrou 587 bodů se uvedl KROCANÍ HNĚV, nejlepší průměr kola 537,40 bodu pak zahráli vedoucí ANDÍLCI.

Máme tedy za sebou úvodní hrací den 3. ABL Xbowling ValMez. K druhému kolu se sejdeme netradičně ve čtvrtek 26. září 2019 (o změně termínu byli všichni kapitáni informování e-mailem), začátek v tradičních 18:00 hodin a již se moc těšíme na další krásné a dramatické boje. Díky za krásný bowlingový večer a brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez