Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

RADEK NOVÁK atakoval svůj vlastní finálový rekord

« zpět na seznam

26.8.2019

RADEK NOVÁK atakoval svůj vlastní finálový rekord

V neděli 25. srpna 2019 se v Xbowlingu ValMez sešla vynikající účast 37 hráčů při tradiční Valašské devítce s měšcem. Kromě skvělé účasti 12 žen jsme mohli přivítat v našem turnaji dalších 5 nových tváří a jeden hráč dorazil dokonce až z Pardubic.

Poprvé v letošním roce dorazil na naši Valašskou devítku Radek Novák a okamžitě dal všem jasně najevo, že nepřijel jen na výlet a skvělým výkonem 1042 bodů na 4 hry jasně ovládl kvalifikaci. Výborně rozjela srpnový turnaj nejlepší z žen Iva Fojtíková (998 b.) a usadila se na druhém místě. Hned za vedoucí dvojicí ukázali své umění nováčci našeho turnaje, třetí Karel Orság (982 b.) a čtvrtý Ondra Trojek (962 b.). Přes devítistovkovou hranici se lehce přehoupl také pátý Lukáš Vávra (901 b.) a nejlepší šestku doplnil Milan Krčma ml. (896 b.).

Velmi zajímavě se nám zamotala tabulka kolem 18. místa, které rozděluje turnaj na úspěšný a neúspěšný. Jaruška Slezáková zahrála 817 bodů a Vlastík Kubátko (801 b.) vyhodnotil situaci, že na postup to nebude stačit a blížící se letní bouřka rozhodla, že než čekat, jak to dopadne, rozhodl se nakopnout svého oře a společně spěchali před deštěm domů. Bouřka se nekonala, ale možná teprve bude a jinde a jinak. Jarušce totiž tento výkon nakonec stačil na 16., čili postupové místo. Mimochodem Vlastík skončil 19., tzn. první nepostupující. Na 18. místo mu chybělo pouhých 6 bodíků. Tím pádem se o postupu rozhodlo mezi Milanem Krčmou st. a Pavlem Roudným. Oba zahráli 799 bodů a díky vyššímu náhozu se na semifinále mohl začít těšit Milan. Z pravidelných účastníků minimálně semifinálových her, kterým skončil turnaj již po kvalifikaci, byli například již zmíněný Pavel Roudný a také Vítek Hasník nebo Vašek Bezděk. Cenu útěchy za 37. místo pak dostala Linda Nečasová.

Na řadu přišlo losování měšce. K poháru s lístečky tentokrát organizátor přizval výčepáka Zdendu a jeho ruka byla šťastná pro Miru Staňka (3. pořadí s částkou 300,- Kč), Karla Orsága (2. pořadí s částkou 460,- Kč), Lukáše Modláka (poukaz na 1 hodinu bowlingu) a nakonec pro Jarušku Slezákovou (1. pořadí s částkou 760,- Kč). Při nezbytné fotodokumentaci ji s obálkou zastoupila Žanetka Hubertová.

Semifinále pak rozdělilo ty úspěšné ještě na úspěšnější a ty, co na finálové dveře marně bušili. Tady se zaskvěl především Ondra Trojek (771 b.), který svůj postup do finále z prvního místa okořenil svou první PERFECT GAME a jak se nakonec ukázalo, také jedinou celého turnaje. Nahoru tabulkou začal stoupat Jarda Mičkal (715 b.), kvalifikační výkony potvrdili Karel Orság (705 b.) a Iva Fojtíková (699 b.), zlepšení předvedl Lojzík Horák (683 b.) a šestku stále držel Milda Krčma ml. (677 b.). Suverén kvaldy Radek Novák si tady sice orazil, ale do finále s přehledem postoupil. I semifinále mělo své nemilé překvapení, když se se soutěží museli rozloučit dosavadní dva nejlepší hráči série, Jirka Křížan a Tonda Váňa.

Dvanáctičlenné finálové pole po úvodní hře vedli Ondra Trojek (242) a Radek Novák (239), o třetí místo bojovali Mira Staněk (222), Radek Capil (221) a Peťa Lysek (221), mimochodem loňský srpnový vítěz. V druhé hře zařadil vyšší rychlostní stupeň Radek Novák (290) a poskočil na vedoucí příčku před Ondru (245). Ale změnila se nám jména hráčů, usilujících alespoň o třetí příčku, když se prosadili Lojza Horák (264) a Milda Krčma ml. (284). V závěrečné hře pokračoval ve vynikající hře Radek Novák (290) a s celkovým součtem 819 bodů zcela jasně vybojoval svou druhou Skleněnku. A nebýt „slabší“ úvodní hry, asi by jeho rekordních finálových 854 bodů z ledna 2018 padlo. Skvělá práce a gratulujeme. Ondra Trojek (732 b.) již nenašel dost sil na odpověď, ale i tak je pro něj konečné druhé místo a vítězství v Kategorii B jeho dosavadním největším bowlingovým úspěchem. Když vezmeme v potaz, že začal hrát teprve letos, nutno i tady smeknout klobouček. Souboj o třetí místo nakonec vyzněl nejlépe pro Milana Krčmu ml. (683 b.), který tím jen potvrdil svou letošní výbornou formu. Velkým a příjemným překvapením pak bylo čtvrté místo, které díky třem vyrovnaným finálovým hrám urval pro sebe Mira Staněk (660 b.). Z boje o třetí místo nakonec nebylo nic, ale i tak pátým místem potvrdil Lojzík Horák (657 b.), že jeho červencové třetí místo nebylo náhodné. Postavení v TOP šestce nakonec získal Ráďa Capil (644 b.), který ještě hodně dlouho litoval zpackané druhé hry. Stejný pocit měla jistě také Iva Fojtíková (624 b.), které pro změnu vůbec nevyšla první hra a tak se musela smířit až s celkovým osmým místem. Útěchou ji může být již letošní pátý triumf mezi ženami.

Celkové průběžné pořadí se nám po osmém turnaji na vedoucích pozicích hlavní kategorie nezměnilo. V čele zůstává Jirka Křížan (379 bodů), druhý je Tonda Váňa (370 bodů) a na dostřel je třetí Milan Krčma ml. (356 bodů), který má odehraných pouze sedm turnajů a tak je v září na řadě on, zda něco udělá s vedoucím postem. Podobně je na tom čtvrtý Radek Capil (350 bodů). Mezi ženami míří mílovými kroky k obhájení vítězství Iva Fojtíková (168 bodů), druhé místo si kontroluje Nelča Capilová (154 bodů), která poodskočila třetí Marušce Hermanové (148 bodů). V Kategorii B navýšil své vedení díky postupu do semifinále Láďa Stodůlka (145 bodů), druhé místo si drží Dáša Capilová (134 bodů) a třetí zůstává i nadále Hanka Roudná (114 bodů). Kompletní pořadí v jednotlivých kategoriích jsou ke stažení ZDE.

Srpnová Valašská devítka je tedy minulostí a před námi je turnaj s pořadovým číslem devět, který se začne předehrávkou ve čtvrtek 26. září 2019 a vyvrcholí v neděli 29. září 2019. Obsazovačka je aktivní od dnešního rána a nám zbývá poslední věc a to poděkovat všem hráčům a jejich fanouškům, kteří společně vytvořili v našem Xbowlingu ValMez opět parádní atmosféru. Díky tedy za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez