Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Republika nakonec strhla vítězství na svou stranu

« zpět na seznam

23.7.2020

Republika nakonec strhla vítězství na svou stranu

Xbowlingu ValMez nám ve středu 22. července 2020 skončila základní část ABL. Derniéru si vzala na starost 6. liga a byl to opět krásný bowlingový večer. Nejnižší domácí soutěž je zcela amatérská, kde hrají začínající či rekreační hráči. A proto my tuto ligu máme tak rádi. Nejsou zde vidět žádné hvězdné manýry, prostě pohodová skupina a za to patří všem hráčům velký dík.

Velký boj se svedl o celkové vítězství a tím pádem i postup do 5. ligy. Nakonec rozhodly vzájemné zápasy, v kterých byla úspěšnější Republika (27 b. – celkem 112 b.) než Volňásci (20 b. – celkem 106,5 b.). Ale nebylo to pro šampiona skupiny vůbec jednoduché. I když výsledky hovoří celkem jasně, v obou vzájemných zápasech se rozhodovalo až v závěru soubojů. Republika se tak může začít těšit na podzimní 5. ligu a Volňásci zase potěšili tím, že se, doufejme, nastálo opět vrátili mezi naši ABL rodinu.

Třetí ve skupině skončil ZKUŠEBNÍ PROVOZ (13 b. – celkem 81,5 b.) a na rozdíl od podzimní sezóny, nebyli hráči tohoto týmu vůbec pouze do počtu. Výkony jednotlivých hráčů postupně stoupají a tak se můžeme těšit na jejich další účinkování v ABL a jejich sportovní růst. Jak jsme psali již několikrát, díky hráčům Sparingu se tato skupina mohla odehrát a velký dík patří Tomáši Helešicovi, který na každý HD dokázal vždy složit tréninkový tým.

A můžeme si zrekapitulovat celkové statistiky. Hráči 6. ligy se stali Ondra Trojek (Republika) s průměrem 172,46 bodu a Žanda Pořízková (ZKUŠEBNÍ PROVOZ) s průměrem 150,71 bodu. Nejužitečnějším hráčem se stal Karel Dohnal (Republika) se ziskem 25 bodů a nejvyšší nához 224 bodů si připsal Ondra Trojek. V týmových statistikách hrála prim Republika s nejvyšším náhozem, krásných 587 bodů a nejlepším celkovým průměrem 444,87 bodu.

Tímto nám skončila základní jarní část ABL. Jakým způsobem a kdy proběhnou soutěže jednotlivců a týmové baráže, to vše Vám přineseme v samostaném reportu na našich webových stránkách, jakmile budeme mít potvrzený systém. Jisté je jedno, že MČR ABL se uskuteční v Bowlingzone Pardubice 26. – 27. září 2020. Díky moc za opravdu parádní bowlingové večery a těšíme se s Vámi brzy v našem Vašem centru Xbowling ValMez na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez