Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

RYCHTÁŘI o svém triumfu rozhodli rychle a jednoznačně

« zpět na seznam

30.5.2019

RYCHTÁŘI o svém triumfu rozhodli rychle a jednoznačně

Základní skupiny ABL jarní části 20. ročníku skončily v Xbowlingu ValMez ve středu 29. května 2019. A jako poslední si vzala slovo 4. liga. A ne, že by nebylo o co hrát. Skupina rozdělaná na tři dvojičky slibovala boj o ta svá umístění až do konce.

A málem to tak i bylo. Během večera se však nejdříve začalo vyjasňovat okolo konečného prvního místa. A tady neponechali nic náhodě RYCHTÁŘI (16 b. – celkem 94 b.). Od úvodního zápasu poráželi jednoho soupeře za druhým a dvě kola před koncem bylo vymalováno. Jarním šampionem 4. ligy se tak zaslouženě stávají Rychtáři. Pět hracích večerů sváděl se staronovým šampionem více než vyrovnaný boj LOTR TÝM (7,5 b. – celkem 83 b.), jenže v tom nejdůležitějším okamžiku mu zvlhnul prach a po svém nejméně vydařeném kole celého jara se tak musel smířit „pouze“ s druhým místem. Přesto k případnému postupu do 3. ligy dostane ještě příležitost a to minimálně v baráži.  

Druhá dvojice svedla svůj minisouboj o konečné třetí místo. Do závěrečného večera vstupovaly TŘI GRÁCIE (13 b. – celkem 78,5 b.) se slibným náskokem šesti bodů na Náhradníky a při vyrovnanosti skupiny, kdy každý každému může kdykoliv uloupit 5 bodů, se dalo očekávat, že holky ze Zlína svou šanci vybojovat bednu již nepustí. A tak se i stalo a třetí místo jim moc sluší. Velmi sympaticky se představili v závěrečném večeru NÁHRADNÍCI (16 b. – celkem 75,5 b.). Jako jediní dokázali držet krok s mistrem jara a jejich vzájemný zápas, který vyhráli na body 4:1 se skórem 618:590, by snesl i ta nejpřísnější měřítka 1. ligy. Na třetí místo sice již nedosáhli, ale ze čtvrtého jistě nemusí být smutní, ba naopak.

Velmi očekávaný, napjatý a dramatický byl souboj o páté místo, zajišťující druhou šanci na udržení 4. ligy. PŘESPOLNÍ HANGÁR (13 b. – celkem 62 b.) se musel obejít bez svého kapitána, kterému vypověděly službu bolavá záda a zbylí hráči ukázali velkého a bojovného ducha. Po projetém „zápase jara“ 1:4 s Hrnčíři byli na dně, ale hned v následující hře dali vše do zápasu s Lotr týmem a zcela zasloužená výhra 5:0 jim dala jistotu pátého místa. Tím pádem je jasné, že šestým a sestupujícím týmem ze 4. ligy jsou HRNČÍŘI (9,5 b. – celkem 57 b.). Ještě na podzim se rvali v 3. lize, jenže jak my všichni víme, čtyřka má také svou velkou kvalitu a bohužel, stalo se to, co se stalo. Nezbývá nám nic jiného, než jim popřát hodně zdaru na podzim v pětce a brzký návrat do čtvrté cenové skupiny.

Tímto máme zrekapitulované výsledky a jdeme na statistiky. Hráčem večera se stal Peťa Mikliš ml. (Rychtáři) s parádním průměrem 200,40 bodu. Mezi děvčaty byla nejlepší juniorka Nelča Capilová (Náhradníci) s krásným průměrem 186,60 bodu a vybojovaným plným počtem 5 bodů. Stejně užitečná byla pro svůj tým i Kristýnka Vojtěchová (Tři Grácie). Co se týče nejvyššího náhozu, tak tohle tady ještě nebylo. Krásných 235 bodů zahráli hned tři hráči a to táta a synátor Miklišovi a Nela. Nejvyšší týmovou hru předevedli RYCHTÁŘI a její hodnota byla pěkných 619 bodů. Celkově se pak nejlepším mužem 4. ligy stal Emča Nečas (Přespolní Hangár) s moc pěkným průměrem 190,69 bodu a nejvyšším náhozem 245 bodů. Mezi ženam potvrdila svou kvalitu Ája Kudělková (Tři Grácie) průměrem 171,33 bodu. Pro svůj tým byl nepostradatelným hráčem Peťa Mikliš st., když ukořistil 23 bodů. Zbývá poslední statistický zápis a to nejlepší týmová hra. Tu zahráli hned v úvodním večeru NÁHRADNÍCI a bylo to krásných 621 bodů.

Máme tedy za sebou krásné boje 4. ABL Xbowling ValMez. Tímto nám však jarní část 20. ročníku ABL ještě nekončí. Co nás tedy čeká? Před námi jsou mistrovské boje jednotlivců a případně týmové baráže. První je na řadě otevřené MISTROVSTVÍ VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ určené pro hráče ABL i pro širší veřejnost (public open), které se hraje 4. – 5. června 2019. Toto mistrovství současně slouží jako kvalifikace pro MISTROVSTVÍ REGIONU SM, které se hraje v našem centru v neděli 9. června 2019. Následují týmové BARÁŽE O POSTUP NA MČR ABL. Této baráže se může zúčastnit vítěz jakékoliv výkonnostní skupiny ABL a týmy, jejichž průměr (včetně HDC) byl vyšší jak 500 bodů. Tato baráž se v našem centru hraje v úterý 11. června 2019. Ve středu 12. června 2019 se pak hrají BARÁŽE MEZI LIGAMI VM. O 3. ligu svede souboj DARK SIDE s LOTR TÝMEM a o 4. ligu PŘESPOLNÍ HANGÁR s družstvem BC VALAŠI TEAM. O víkendu 15. – 16. června 2019 pak jarní část ABL vyvrcholí MČR ABL, které se koná v Pardubicích.

A to je již opravdu z našeho závěrečného hracího dne vše. Gratulujeme vítězným týmům a jednotlivcům a všem hráčům moc děkujeme za krásné bowlingové večery a skvělou přátelskou atmosféru. Těšíme se tedy brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez