Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Rychtáři znovu získávájí drobný náskok

« zpět na seznam

11.4.2019

Rychtáři znovu získávájí drobný náskok

Třetí hrací dny ABL Xbowling ValMez zakončila ve středu 10. dubna 2019 jako vždy drama nabízející 4. liga. A po polovině soutěže se nám tabulka roztřídila pěkně na tři skupiny po dvou týmech. V té první bojují o celkové vítězství RychtářiLotr týmem, ovšem i další souboje jsou více než výživné.

Souboj na ostří nože, řečeno sportovní hantýrkou, svádí vedoucí RYCHTÁŘI (17 b. – celkem 47,5 b.) s LOTR TÝMEM (16 b. – celkem 46 b.). Hned první zápas v tomto kole svedl oba adepty lídrovského trůnu a úspěšnější byli Lotři, když udolali Rychtáře 4:1. Jenže ti se z prohry rychle otřepali a zbylé čtyři zápasy vyhráli poměrem 4:1. Lotr tým měl vše ve svých rukou, jenže přišla prohra 1:4 se stále se zlepšujícím se Přespolním Hangárem, někde cestou ztatili ještě o bodík víc než Rychtáři a to rozhodlo nejen o vítězi kola, ale i o tom, že v čele tabulky nadále zůstávají Rychtáři.

Druhou skupinu tvoří týmy, které bojují o třetí místo.  NÁHRADNÍCI (11 b. – celkem 37 b.) i TŘI GRÁCIE (11 b. – celkem 36,5 b.) získali stejný počet bodů, když Gráciím k postupu na průběžné třetí místo nepomohl ani vítězně zvládnutý vzájemný zápas s Náhradníky 4:1. O tomto postu rozhodl jiný mančaft a to Hrnčíři, kteří Grácie přejeli 5:0, naopak Náhradníci si s Hrnčíři poradili 4:1.

Ani závěrečná dvojice není nezajímavá. Jde totiž o druhou šanci, jak se zachránit ve 4. lize. Jde o účast v baráži, kterou si zajistí tým na konečném pátém místě. Již v minulém kole naznačil zlepšení PŘESPOLNÍ HANGÁR (12 b. – celkem 29,5 b.), který teď dokázal téměř nemožné. Odpoutal se z posledního šestého místa, na které poslal nebohé HRNČÍŘE (8 b. – celkem 28,5). A to nebýt vysoké výhry Hrnčířů nad Gráciemi, mohlo být s tímto družstvem ještě hůř. Teď je třeba se smířit se skutečností, že to tak je, za námi je teprve polovina soutěže a v té druhé může být vše úplně jinak.

A jdeme na statistiky kola. Hráčem večera byl výborně hrající Peťa Mikliš st. (Rychtáři) s krásným průměrem 200,80 bodu a jako jediný z hráčů dokázal získat pro tým plný počet 5 bodů. Nejvyšší nához mu však o pouhý bodík uzmul Radek Capil (ten mladší Náhradník), který ukoulel 224 bodů. V početné skupině žen se prosadily všechny Tři Grácie. Nejlepší průměr 164,80 bodu zahrála Kristýnka Vojtěchová, 3 body získala Janča Bělohlávková a nejvyšší hru 214 bodů předvedla Ája Kudělková. Zbývá doplnit nejlepší týmovu souhru, kterou ukázal výkonem 570 bodů LOTR TÝM.

Dobojováno jest. Máme tedy za sebou první polovinu jarní části 4. ABL Xbowling ValMez. Tu druhou načneme čtvrtým hracím dnem ve středu 24. dubna 2019, začátek tradičně v 18:00 hodin a máme se zase určitě nač těšit. Díky za hezký bowlingový večer a zase brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez