Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Senior Cup patřil duu Rosťa Kala a Ondra Surán

« zpět na seznam

13.6.2020

Senior Cup patřil duu Rosťa Kala a Ondra Surán

Krásnou účastí celkem 29 hráčů začal v sobotu 13. června 2020Xbowlingu ValMez po koronavirové pauze náš-Váš oblíbený Senior Cup Tour ValMez. Tentokrát se hrál v nové podobě a to ve formě dvou rund po dvanácti hráčích, normálním stylem bez Ameriky s protočením hráčů na páru po třech hrách a byli jsme zvědaví, zda se to bude líbit či nikoliv. Ale k tomu až na konci. Je nutno zmínit, že jsme uvítali další čtyři nováčky v řadách seniorů, což je super a doufáme, že je uvidíme i nadále.

Kvalifikace začala ukrutným nástupem po dlouhé době se znovu objevivšího Ondry Surána (1145 b.), který svou kvalifikaci zakončil průměrem 221. Skvělou kvalifikaci předvedl druhý Peťa Bittala (1072 b.), který Ondrovi sekundoval na dráze a „až“ třetí  místo po předehrávce s průměrem 205 obsadil Rosťa Kala (1054 b.).

Pak chvilku nic a čtvrté kvalifikační místo bral také kvalitním výkonem Jirka Janás (995 b.), který bohužel musel odjet a pátý byl Rosťův sparing partner z předehrávky Milan Bohačík (984 b.). TOP šestku pak doplnil Tomáš Frydrych (966 b.). Změna drah na chvilku některým hráčům zkomplikovala citelně život, ale je vidět, že jsou to profíci amatéři a se změnou se po čase dokázali vyrovnat. Kvalifikaci bohužel nedokončil Franta Folta, asi z důvodu dlouhodobého „lenošení“. Snad příště zvládne celý turnaj.

Do finále postoupili rovněž dva Lucky looseři, protože po odjezdu Jirky Janáse nepřišla ještě Maruška Hermanová, takže se mohla těšit na finále dvojice Láďa Šmelcer – Pavel Kovář. Trochu smůly měl Luba Matera, kterému chyběl bodík k postupu do finále. Něžné pohlaví zastoupila ve finále jako jediná žena Janča Irglová a nutno říct, že se v těžkém obležení mužů vůbec neztratila. Co si budeme říkat, ve finále se čekal souboj dvou hlavních aktérů z kvalifikace, což se také stalo a otázka zůstávala, kdo se k nim připojí na stupně vítězů. První hra Rosti (248) a Ondry (214) celkem rozhodla celé finále mezi nimi, stíhal jim jen Rosťa Píka (212). Ale je tu ještě druhá hra a ta rozhodla o jiném hráči, který se přidal k dvěma bowlingovým vlkům. A tím hráčem byl opět sparing partner z kvalifikace Milan Bohačík. Takže resumé zní - první místo Rosťa Kala (638,7 b.), druhé místo Ondra Surán (599,8 b.), třetí místo Milan Bohačík (593,3 b.) a čtvrté místo získala nejlepší žena turnaj Janča Irglová (584,5 b.). Mezi nejlepších šest se prosadili ještě pátý Rosťa Píka (578,0 b.) a šestý Peťa Bittala (565,0 b.). Prostě finále se vším všudy, mazec.

Po třetím turnaji se v čele série Senior Cup Tour ValMez usadil Rosťa Kala (90 bodů), na druhém místě je obhájce série Peťa Bittala (80 bodů) a třetí je v tuto chvíli nejlepší z žen, Jana Irglová (69 bodů). Kompletní pořadí po 3. turnaji si můžete stáhnout ZDE. Znovu upozorňujeme, že z důvodu nuceného přerušení série, se do celkového hodnocení hráči počítá pouze jeho 6 nejlépe bodovaných turnajů.

Ke konci si ještě hráči odhlasovali, že tento styl Senior Cupu jim vyhovuje víc, takže je pravděpodobné, že u tohoto stylu zůstaneme i nadále. Přesná podoba ještě bude předmětem debaty nás pořadatelů, takže prosím sledujte naše stránky a propozice turnaje. Bohužel se nejde zavděčit všem. Budeme rádi, když druhou rundu necháte přednostně dojíždějícím hráčům, ale není to pochopitelně nařízení. Každý má svůj důvod, kterou rundu preferuje. Rovněž se omlouváme za špatně odhadnutý čas začátku druhé rundy, takže někteří museli na začátek čekat kapku déle, než bylo avizováno.  

To by z červnového Senior Cup Tour ValMez bylo vše. Opět skvělý a napínavý turnaj, který bude doufám stejně pokračovat i příští měsíc. Termín je 11. července 2020 a OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní. Takže se na Vás budeme v našem centru Xbowling ValMez těšit.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez