Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Skvělé finále Devítky pro sebe urval Jirka Kortyš

« zpět na seznam

29.6.2020

Skvělé finále Devítky pro sebe urval Jirka Kortyš

Dvojnásob bodovaný turnaj, čili první Masters, Valašské devítky nakonec přilákal do Xbowlingu ValMez v neděli 28. června 2020 celkem 29 hráčů. Hned šestice hráčů si to rozdala již ve čtvrteční předehrávce, kterou nejlépe zvládl nováček turnaje Zdenda Labaj (924 b.).

V neděli jsme pak z důvodu malého zájmu zrušili 1. rundu a v ostrém tempu jsme pokračovali 2. rundou. Tady se nejlépe předvedli David Klein (991 b.) s Radkem Capilem (982 b.) a posunuli se do čela kvalifikace. Třetí místo si i nadále držel Zdeněk Labaj. V závěrečné 3. rundě se blýskl první třístovkou Milan Krčma ml. (1011), jako jediný překonal hranici tisíce bodů a odsunul dosavadní lídry na druhou a třetí pozici. Mezi nejlepší hráče se přidal také Tomáš Helešic (965 b.) na čtvrtém místě, Zdenda nakonec získal kvalifikační páté místo a do TOP šestky se probojoval také Mira Staněk (916 b.).

A jako obvykle se neobešla kvalifikace bez překvapení, když turnaj skončil například pro Aničku Stromšíkovou či Nelu Capilovou. Ale na jiné se pro změnu štěstí usmálo. Ze zdravotních důvodů nemohla do semifinále nastoupit Bobina Korytářová a z rodinných pro změnu Irča Dorňáková. A tak si znovu vybalili bowlingové nádobíčko Lukáš Vávra a Maruška Hermanová a mohli se tak oba připravit na semifinále.

A na řadu přišlo tradiční losování Měšce. Naše Linda nejdříve vylosovala lísteček se jménem Iva Fojtíková a 3. pořadí s částkou 230,- Kč našlo svého majitele. V 2. pořadí bylo připraveno 350,- Kč a tady se usmálo štěstí na Aničku Stromšíkovou. Hodinový poukaz pro Lucky playera si převzal Tomáš Helešic a zbývalo odtajnit poslední jméno, jméno výherce 1. pořadí. A opět se usmálo štěstí na ženu, které tedy posbíraly všechny penízky pěkně k sobě. Tou nejšťastnější se stala naše novomanželka Žaneta Pořízková, když si převzala obálku s částkou 580,- Kč. Všem výhercům gratulujeme.   

Semifinále je tady a 18 hráčů mohlo svézt boj o 12 finálových míst. Nejlépe tento step zvládl Radek Tichý (752 b.), o pouhý bod zpět byl Tomáš Helešic (751 b.) a lídr kvalifikace, Milan Krmča (742 b.), si zajistil finále z třetího místa. Tabulkou začal stoupat čtvrtý Jirka Kortyš (723 b.), velmi dobře uchopila druhou šanci pátá Maruška Hermanová a jistý postup předvedl šestý David Klein (oba 703 b.). Velmi dramatický byl souboj o poslední postupové místo. O něj se prali tři hráči, hrající spolu na jedné dráze. A štěstí se nakonec usmálo na Víťu Hasníka (621 b.), naopak hodně smutní byli Mira Staněk (617 b.) a Tomáš Blaha (611 b.).

Pomalinku se nám do herny vkrádal letní večer a s ním i finále červnové Valašské devítky. Výborně rozjeli závěrečné tři hry turnaje David Klein (275) a Jirka Kortyš (256). V druhé hře však zaútočil Milan Krčma svým druhým tříkilem a poskočil na vedoucí pozici. Druhé místo si držel opět kvalitním výsledkem (252) Jirka. Ztratil však David (211) a do hry vstoupil vedoucí muž série, Radek Tichý (263). V třetí hře pokračoval ve výborném výkonu (268) Jirka Kortyš (776 b.), který začal přikládat pod kotel již v semifinále. Pět her v řadě nad 250 a hlavně finálová vyrovnanost nakonec slavila úspěch a přinesla mu po více jak dvou letech do sbírky druhou Skleněnku. Ani finálová třístovka Milanu Krčmovi (773 b.) tedy nakonec nestačila na vítězství a se ztrátou pouhých tří bodíků se musel smířit s „až“ druhým místem. Boj o třetí příčku nakonec vyzněl lépe pro Radka Tichého (720 b.) a čtvrté místo tak připadlo Davidu Kleinovi (703 b.). Krásné páté místo a vítězství v Kategorii B si ze své turnajové premiéry odnesl Zdeněk Labaj (685 b.) a TOP šestku zavřel Tomáš Helešic (633 b.). Celkové sedmé místa pak získala nejlepší žena turnaje, Iva Fojtíková (621 b.).

Po čtvrtém turnaji je v čele série Radek Tichý (229 bodů), na druhém místě je Iva Fojtíková (207 bodů) a na třetím pak Víťa Hasník (201 bodů). Ženám kraluje Iva Fojtíková (98 bodů) a v Kategorii B si drží vedoucí postavení Žanda Pořízková (93 bodů). Kompletní pořadí v jednotlivých kategoriích jsou k dispozici ke stažení ZDE.

Máme tedy za sebou vydařený čtvrtý turnaj Valašské devítky s měšcem. K pátému dílu se sejdeme v Xbowlingu ValMez v neděli 26. července 2020, obsazovačka je v tuto chvíli již aktivní. Díky za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez