Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Skvělý rozjezd v 5. lize předvedl Přespolní Hangár

« zpět na seznam

26.5.2020

Skvělý rozjezd v 5. lize předvedl Přespolní Hangár

Tak jsme se konečně dočkali. V úterý 26. května 2020 jsme znovu v našem centru Xbowling Valašské Meziříčí rozjeli Amatérskou Bowlingovou Ligu. A čest, hrát jako první, dostala 5. liga. A dokonce to byl její 1. hrací den, protože epidemie se rozjela pár dní před startem této skupiny.

Zcela nové složení 5. ligy nabídlo před zahájením mnoho otázek. Jak si povedou propadlíci ze 4. ligy BC Valaši team a Přespolní Hangár, zda dokáží na výborné podzimní třetí místo navázat Hafani, co nám předvede Černý kůň soutěže Rozpité, jak dokáže využít nabídnutou druhou šanci For Fun, který nahradil odstoupivší Ogary a konečně co předvede ambiciózní nováček ze Zlína, Moribundus.

Nejlépe start nakonec vyšel domácímu týmu Přespolní Hangár (20 b.), který utrpěl pouze jednu prohru, se slušným náskokem 5,5 bodu se usadil v čele tabulky a uvidíme, zda bude tento mančaft bojovat o rychlý návrat do 4. ligy až do konce soutěže. Na druhém místě máme tým, který jako jediný dokázal porazit lídra, Rozpité (14,5 b.). Že by se naplnily naše předpovědi o Černém koni skupiny? A nebýt prohry v posledním zápase, mohl být odstup na první místo daleko menší. Následuje hodně bodově vyrovnaná trojice. Šance se chopil třetí For Fun (11 b.), který vyhrál sice pouze jednou, ale dokázal poctivě sbírat bodíky v každém zápase. Úvod vypadal na ručník v ringu, ale nakonec skvělý finiš předvedl Moribundus (10,5 b.) a je z toho průběžné čtvrté místo. A jako přes kopírák zahráli také pátí Hafani (10,5 b.). Nakonec v posledním zápase dokázali porazit Rozpité a zachránili částečně úvodní večer. A stále marně hledáme spolufavorita skupiny, BC Valaši team (9 b.). A našli jsme jej, krčícího se na šestém místě. Nu což. Horší to již být nemůže, jen lepší, takže hlavu vzhůru, Valaši.

Mezi jednotlivci zazářila posila Přespolního Hangáru Ondra Trojek s průměrem 184,80 bodu, nejvyšším náhozem 210 bodů a ziskem všech 5 bodů. Stejně úspěšný v užitečnosti byl také jeho spoluhráč Bob Vančík. Ze dvou žen byla tou lepší Irča Dorňáková (Hafani) s průměrem 161,40 bodu. Co se týče týmových statistik, tak nejlepší celovečerní průměr 508,60 bodu zahrál Přespolní Hangár a nejvyšší nához 551 bodů si připsal For Fun.

Tímto nám končí report z úvodního kola 5. ligy Xbowling ValMez. K druhému večeru se sejdem klasicky za 14 dní v úterý 9. června 2020. Začátek v tradičních 18:00 hodin. Díky za skvělý bowlingový večer a těšíme se brzy na viděnou.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez