Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Srpnové Dvojice ovládli Tomáš Helešic s Capilovic klanem

« zpět na seznam

5.8.2019

Srpnové Dvojice ovládli Tomáš Helešic s Capilovic klanem

V neděli 4. srpna 2019 nám v Xbowlingu ValMez začala druhá polovina prázdnin a jak již bývá zvykem, první neděle v měsíci patří naší bowlingové sérii VALAŠSKÉ DVOJICE. Turnaje s pořadový číslem osm se nakonec zúčastnilo 15 dvojic.

První polovina soutěže ještě nikdy nerozhodla o vítězi turnaje, jen naznačila, kudy by mohla vést cesta ke konečnému pořadí. Po 4. hře se v čele tabulky usadili Nela CapilováTomášem Helešicem (545 b.) před lídry série Ájou KudělkovouRosťou Sousedíkem (539 b.) a příjemným překvapením turnaje Peťou JanošcemMirou Příleským (513 b.).

Mezi kandidáty na bednu se přiřadili také Dáša CapilováRáďou Capilem (508 b.), Jirka Křížan se Zdendou Vyoralem (493 b.) a ani Maruška HermanováRadkem Šoborou (477 b.) nebyli ještě bez šance.  Mezi nejlepšími jsme ale neviděli například červnové vítěze Katku a Jardu Mičkalovi a ani favoritům Láďovi KrusberskémuLáďou Filipem se nedařilo tak, jak by si sami přáli.

Láďové KursberskýFilipem (955 b.) se v druhé polovině soutěže trochu srovnali a nakonec vybojovali umístění v TOP šestce. Svou dobře rozehranou partii nedotáhli k medailovému konci Peťa JanošecMirou Příleským (982 b.) a obsadili páté místo. Pohled na jejich výsledky hovoří jasně, kdeže udělali soudruzi z NDR chybu. Low Game tentokrát nebyla jejich oblíbeným šálkem kávy. Po více jak dvou letech na náš turnaj zavítali Jirka Křížan se Zdendou Vyoralem (1067 b.). Tentokrát se jim dařilo podstatně lépe než v červenci či srpnu 2017 a vybojovali cenné čtvrté místo.

Dlouze jsme museli pátrat v historii našeho turnaje, ale pouze devítibodový rozdíl mezi třetí a vítěznou dvojicí jsme nenašli. Takž minimálně tímto vejdou srpnové Valašské dvojice 2019 do historie našeho turnaje. Lídři série Ája KudělkováRosťou Sousedíkem (1121 b.) zvládli druhou polovinu velmi dobře, ale na vítězství to bohužel nestačilo. A dokonce to nestačilo ani na druhé místo a tak se museli smířit s místem třetím. Vynikající finiš totiž předvedli Dáša a Radek Capilovi (1126 b.) a letos poprvé se v těžké konkurenci dokázali protlačit na pomyslnou bednu a vybojovali druhé místo. Je vidět, že dovolená se jim vydařila, nabrali sil a přijeli dokonale připraveni. Nejvyrovnanější hry předvedli Nelča CapilováTomášem Helešicem (1130 b.) a to také rozhodlo o srpnovém vítězi Valašských dvojic. V červnu 2017 vytvořili tito naši divočáci nebezpečnou dvojice, v květnu 2018 se radovali ze svého prvního vítězství a nyní již patří k favoritům. A po letošních dvou druhých a jednom třetím místě se zase dočkali pocty nejvyšší.  

Po osmém turnaji bowlingové série VALAŠSKÉ DVOJICE 2019 jsou i nadále v čele Ája KudělkováRosťou Sousedíkem (227 bodů), druhé místo drží Láďové KrusberskýFilipem (214 bodů), srpnoví vítězové Nela CapilováTomášem Helešicem (204 bodů) poskočili již na třetí místo a i přes srpnovou neúčast jsou v boji o nejlepší dvojici roku také čtvrtí Jana a Marek Irglovi (187 bodů). V TOP šestce se nyní svádí boj o páté místo mezi Katkou a Jardou Mičkalovými (167 bodů) a Dášou a Radkem Capilovými (157 bodů). Kompletní pořadí DVOJIC a JEDNOTLIVCŮ je k dispozici ZDE.

Další Valašské dvojice budou již devátým turnajem roku a sejdeme se v neděli s krásným datem 1. září 2019. Obsazovačka je od dnešního rána aktivní. Díky moc za opět krásnou prázdninovou bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou. Třeba při kvalifikaci na Přebor Zlínského kraje, která je již v plném proudu a čeká ještě na spoustu z Vás, abyste se zapojili do této největší bowlingové události roku našeho kraje.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez