Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Třetí vítězství pro 3TÝM

« zpět na seznam

6.2.2019

Třetí vítězství pro 3TÝM

Xbowlingu ValMez se v sobotu 2. února 2019 uskutečnil již 6. Valašský půlmaraton. A jako každého půlroku přinesla tato bowlingová dvanáctihodinovka řadu výborných výkonů, zvratů v pořadí v tabulce a emocí, které prostě k bowlingu nezbytně patří. Všech devět přihlášených týmů se sešlo k prezenci dostatečně včas, abychom úderem 10. hodiny odstartovaly souboje o krásný Putovní pohár a ocenění v různých doplňkových soutěžích.

Tentokrát nebudeme rozebírat jednotlivé třetiny, protože takové zvraty, které se během celého turnaje děly, to by normální hlava nepobrala. Zaměříme se tedy spíš na celkové výsledky a konečná umístění jednotlivých týmů a na individuální ocenění.

Celkem se za 12 hodin odehrálo 23 kompletních her, které rozhodly o úspěšných a méně úspěšných týmech. Deváté místo obsadili HRNČÍŘI (6993 bodů – průměr 304,04 na hru) a svůj cíl, obhájit či vylepšit osmé zářijové místo bohužel nedokázali zrealizovat. O něco lépe dopadli PIVONI (7362 b. – 320,09), kteří si o jedno místečko polepšili, ale svůj famózní výkon z kvalifikace družstev ABL bohužel nezopakovali. Ovšem v maratonu, kromě výsledků, jde především o pobavení se s přáteli na bowlingu. A to se jim povedlo. Z krásného pátého místa na podzim nám spadli trošku dolů, na sedmé místo NÁHRADNÍCI (7386 b. – 321,13), nicméně tento ryze rodinný tým patří mezi naše klenoty, a my si toho moc a moc vážíme a vždy je nám velkou ctí se s celou Capilovic kumpanií sejít.

Tímto se dostáváme k šestému místu, které vybojovali naši milí přátelé CLEANERS HOLEŠOV (7960 b. – 346,09). Především opět nezklamal jejich kapitán Mišák Daniš svým výborným herním projevem a družbou se všemi přítomnými a posléze i nepřítomnými parťáky. To se již pomalinku dostáváme k bojům o bednu. Páté místo obsadil NO NAME (8071 b. – 350,91), který sice neobhájil stříbro z podzimu, nicméně se mu podařil zrealizovat plán před novou sezónu ABL. Zabudovat do svého týmu Láďu Krusberského. A ten se jim za důvěru odvděčil vynikajícím výkonem. Takže z tohoto hlediska, podařený start do jarní sezóny. A jsem již u čtvrtého, nejméně populárního místečka. Až do samého závěru bojovali o místo na piedestale PŘESPOLNÍ (8190 b. – 356,09), ale co naplat, tento náš černý kůň půlmaratonu bral zase jen bramborové placky. Složení týmu je velmi dobré a tak je našim přáním se s nimi setkat opět i na podzim. Snad to v září klapne a na krk jim budeme moci pověsit medaile.

A máme tady tři nejúspěšnější týmy. Na třetím místě skončil obhájce podzimního vítězství TWEENERS (8250 b. – 358,70), který po slabším rozjezdu zvýšil obrátky a stahoval ztrátu ne po bodech, ale po desítkách bodů na hru. V jednu chvíli to již vypadalo, že by snad mohli pánové jako první dosáhnout na obhajobu, jenže bohužel, několik faktorů a dva týmy s tímto plánem nesouhlasily. Prvním, kdo nesouhlasil, byl STATOVAR (8256 b. – 358,96), který se po celých 12 hodin držel na bedně nebo sem tam možná občas byl na jednu hru těsně pod ní. Výsledkem vyrovnanosti pak bylo zasloužené druhé místo a první vybojované medaile tohoto ostravského mančaftu na Valašském půlmaratonu. Únorový král. Takto by se dal charakterizovat vítězný 3TÝM (8461 b. – 367,87). Jako jediný dokázal získat ve všech pěti předchozích maratonech medaile, ale co je hlavní, že jako první dokázal vybojovat celkové třetí vítězství. A vždy to bylo právě v únoru. Tým s neskonalou touhou po vítězství slavil opět úspěch. 

A nyní se podíváme na individuální ocenění hráčů. Nejlepšími hráči 6. Valašského maratonu se stali v mužích LADISLAV KRUSBERSKÝ (NO NAME) s průměrem 195,87 bodu a v ženách ANDREA KUDĚLKOVÁ (Přespolní) s průměrem 181,38 bodu. Nejvyššího týmového náhozu se součte 479 bodů dosáhla dvojice TOMÁŠ HELEŠIC a JIŘÍ KORTYŠ (Tweeners). Individuální nejvyšší nához 257 bodů předvedl FRANTIŠEK MLČÁK (3TÝM), který se stal také Split Manem, když nasbíral celkem 26 splitů. Mezi děvčaty byla tato cena udělena NELE CAPILOVÉ, která jich nasbírala celkem 21. Ale hráčem, který měl nejvíce splitů na jednu hru, celkem 1,67, byl PETR SKÝPALA (Hrnčíři). Ostatně Hrnčíři získali i další ocenění za nejnižší nához jednotlivce, což bylo 101 bodů MOJMÍRA KLANICI. Naopak jeho bratr DAVID se může pyšnit právem z titulu nejvyrovnanější hráč, když měl v 15 odehraných hrách rozdíl mezi nejnižším a nejvyšší náhozem pouze 49 bodů.

A to by tak bylo z 6. Valašského půlmaratonu vše. Gratulujeme vítězům, čest vzdáváme poraženým a na všechny se těšíme na podzim při 7. Valašském půlmaratonu. Termín bude ještě upřesněn. Byla to skvělá generálka na blížící se jarní část jubilejního 20. ročníku ABL. Díky za moc pěkný den s bowlingem.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez