Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Únorovou Valašskou Skleněnku urval Radek Capil

« zpět na seznam

24.2.2020

Únorovou Valašskou Skleněnku urval Radek Capil

Neděle 23. února 2020 patřila našemu oblíbenému turnaji, Valašské devítce s měšcem, a oblíbená vážně je, protože skvělý počet 36 hráčů ukázal to, že tento turnaj dokáže konkurovat rozrůstajícímu se turnaji jako je Senior Cup Tour ValMez. A to není jednoduché.

Z nezávislého pozorovatelského zdroje musíme potvrdit informaci, že únorová devítka byla napínavá a zajímavá od začátku až do konce. A dočkali jsme se nejednoho překvapení. Ale začněme předehrávkou. Tu ovládl díky restartu Lojza Horák, následovaný Michalem Jajtnerem a Láďou Šmelcerem. Celkově kvalifikace přinesla nejedno překvapení. Jako první skončil Lojza Horák (927 b.), druhý byl Víťa Hasník (920) b.) a třetí Láďa Brichta (891 b.).

Do TOP šestky se probojovali ještě Michal Jajtner (888 b.), Iva Fojtíková (883 b.) a Janča Irglová (870 b.). Prvním nepostupujícím byl překvapivě i přes restart Tonda Váňa, ale ten si paní Štěstěnu přizval jinde a jinak. Naopak překvapivě se poprvé dostali do semifinále Žaneta Hubertová (při své premiéře s excentrickou koulí) a také Ondra Kubín, oba hráči Kategorie B. V prvním stepu turnaje nám padla také první třístovka, jejímž autorem byl Víťa Hasník.

A jako tradičně po kvalifikaci přišlo na řadu losování Měšce. Poukaz pro Lucky playera si opět a znovu odnesl Tonda Váňa, kterému to nestačilo a přibral si i druhé pořadí s krásnou částkou 444,- Kč. Třetí pořadí získala Irča Dorňáková, v kterém byla částka 296,- Kč, no a nejvíce si odnesl Michal Jajnetr, když v prvním pořadí bylo krásných 740,- Kč. Cena útěchy připadla Petru Zelenému.

semifinále už nastoupili favorité a to suverénní Ivana Fojtíková (778 b.) s průměrem dvou her 278,5 bodu (kdo by s ní chtěl hrát po tomhle finále, že?). Z druhého místa postoupil Radek Tichý (699 b.) a se stejným počtem bodů z třetího místa Radek Capil. Své ambice drželi hodně vysoko také Jana Irglová (676 b.) a Láďa ŠmelcerVítkem Hasníkem (oba 675 b.). Semifinále bylo nakonec konečnou stanicí pro Žandu Hubertovou, která ale po výborném výkonu získala vítězství v Kategorii B.

A máme tady finále. Úžasný boj, zahájený tříkilem v podání Radka Capila, který tak dal jasně najevo, že prostě dneska je ten jeho finálový den s velkým D a se součtem 774 bodů si dokráčel téměř po dvou letech až pro svou vytouženou druhou Skleněnku. Druhé místo jako v lednu dokázal vybojovat s neméně skvělým finálovým součtem 728 bodů Tomáš Blaha. Druhý start a dvě druhá místa, to je skvělá bilance. Mocný závěr předvedl Radek Tichý (727 bodů) a jeho třístovka jej katapultovala až na krásnou třetí příčku. Ve finále se prosadili ale také hráči, kteří si to v kvaldě a semifinále jen tak šolíchali. Celkově čtvrté místo získal Jarda Mičkal (701 b.), své semifinálové páté místo potvrdil ve finále Láďa Šmelcer (701 b.) a velmi pěkné šesté místo si z únorové Devítky odvezl Lukáš Blažek (676 b.). Bohužel až za nejlepší šestkou skončily dvě skvělé ženy, tahounky celého turnaje. Celkově sedmá skončila nejlepší žena turnaje Iva Fojtíková (663 b.) a hned za ní, na osmém místě, byla Jana Irglová (644 b.).

Po druhém turnaji Valašské devítky s měšcem je v čele Kategorie A Tomáš Blaha (94 bodů), druhý je Radek Tichý (90 bodů) a třetí je pak Iva Fojtíková (88 bodů), která je současně nejlepší ženou série (50 bodů). Vedoucí hráčkou kategorie B je Žaneta Hubertová (45 bodů. Kompletní pořadí v jednotlivých kategoriích je k dispozici ke stažení ZDE.

A jsme u konce. Až na technické komplikace ze začátku způsobené výpadky elektřiny a malou stávkou drah, které se nakonec umoudřily, to byl skutečně zajímavý a napínavý turnaj, který měl prostě říz. Díky všem a těšíme se na třetí turnaj série Valašské devítky s měšcem, který je naplánován na neděli 29. března 2020. Předehrávka se hraje ve čtvrtek 26. března 2020 a obsazovačka je v tuto chvíli již připravena.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez