Xbowling Valašské Meziříčí

ONLINE REZERVACEFacebook

608 300 319

Únorový Senior = One man show

« zpět na seznam

16.2.2019

Únorový Senior = One man show

Co přesně tím myslíme? Dozvíte se vzápětí. Ale pěkně popořadě. V sobotním mrazivém ránu 16.2.2019, které ale bylo příslibem slunečného dne, bylo i příslibem krásného turnaje, se v Xbowlingu ValMez sešlo 18 seniorů, z toho dva si dali předehrávku, aby změřili své síly v únorové části svého Senior Cup Tour ValMez.

Přivítali jsme i dva nováčky, Milana Bohačíka a Jana Kajzara a dle našeho názoru kluci nádherně zapadli. V kvalifikaci, která byla poklidná, padala hned z úvodu zajímavé čísla. V první hře zahájil sérii dvoustovek Radek Capil náhozem 223, nicméně hned v druhé hře dal o sobě vědět krásným náhozem 244 Láďa Horák a to z jeho strany rozhodně nebylo dnes všechno. Protože kvalifikaci suverénně vyhrál průměrem všech šesti her ve výši 194 (1055 b. – nejslabší hra se škrtá). No a hádejte, bylo to už z jeho strany všechno? Druhý v kvalifikaci byl z předehrávky Tonda Váňa (1022 b.) a třetí Láďa Šmelcer (987 b.).

kvalifikaci se děly další zajímavé věci, našli se tady dva typy hráčů, jedni nám připadali, že si turnaj pořádají sami a druzí jen tak lehce provokovali. Padlo i jedno moudro z Polska: „ bowling nemá logiku“. Ano souhlasíme, opravdu nemá, ale od toho jsou tu jiné hry, třeba šachy a proto je bowling tak krásná a zajímavá hra. Mimo to jste si odsouhlasili, že i v nižším počtu hráčů a to 13-18 chcete tento turnaj hrát jako profíci tzv. Amerikou ať to hezky odsýpá, tak tímto apelujeme na našeho nejvyššího, Peťu Roubalíka, aby nám-Vám tuto změnu, podle nás k lepšímu, posvětil a upravil tím propozice již na další březnový turnaj.

A finále? Do toho velmi suverénně vstoupil jeden z našich nováčků a to Honza Kajzar, který vedl po prvních dvou hrách a člověk by čekal, že už dílo dokoná a jako nováček si odveze únorový titul, ale jak by řekl náš polský přítel, bowling nemá logiku a štěstí je potvora vrtkavá, bylo všechno jinak. Naprosto ráznou poslední hrou v hodnotě 267 (zároveň i nejvyšší nához turnaje), zaútočil v té době z až z osmého místa kdo jiný, než náš dnešní suverén Láďa Horák (626 b.) a tomu se prostě nedalo odporovat. Proto se hraje až do poslední hry až do posledního frame. Nádherný závěr turnaje. Druhé místo ukořistil generál Luba Matera (590 b.) a třetí místo pak krásným úvodem nováček Honza Kajzar (560 b.). Nejlepší ženou se stala naše Anička Stromšíková (546 b.). Zbývá doplnit TOP šestka turnaje a do tu si vybojovali Peťa Bittala (556 b.), Radek Šobora (554 b.) a Zygi Kokurowski (548 b.).

Po 2. turnaji je v čele série Peťa Bittala (48 b.), druhý je Luba Matera (46 b.) a třetí je pak Láďa Horák (45 b.). Nejlepší ženou je prozatím Janča Irglová (27 b.).

Toť z vše z únorového Senior Cup Tour ValMez. Všem hráčům moc děkujeme a těšíme se na viděnou v Xbowlingu ValMez zase za měsíc v sobotu 16.3.2019, tentokrát už určitě „v Americe“. OBSAZOVAČKA je již aktivní.

Váš Xbowling Team – bowling ValMez